آخرین خبر ها
تجمعهای داوطلبان کارساز شد

در پي صفر شدن ظرفيت كارداني به كارشناسي ناپيوسته آموزشكده‌هاي فني و حرفه‌اي آموزش و پرورش، داوطلبان به مجلس شكايت كردند و مشخص شد تمام ظرفيت‌هاي روزانه به معلمان اختصاص يافته است !
به گزارش کارشناسی نیوز علي عباسپور تهراني‌فرد، رئيس كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس در اين خصوص به خبرنگار اجتماعي فارس گفت: تعدادي از داوطلبان كارداني به كارشناسي ناپيوسته عنوان مي‌كردند كه آموزشكده‌هاي فني و حرفه‌اي آموزش و پرورش سهميه آزاد روزانه را حذف كرده است و تنها سهميه شبانه آزاد دارد.
وي ادامه داد: با توجه به اينكه درخواست‌ها در اين خصوص زياد بود، با آموزش و پرورش مكاتبه كرديم و خواستيم در اين خصوص توضيح داده ‌شود.
عباسپور اظهار داشت: بعد از توضيح مسئولان آموزش و پرورش مشخص شد كه وزارت آموزش و پرورش امسال تصميم گرفته بود كه به خاطر ارتقاي سطح مدرك معلم‌ها، كل ظرفيت روزانه مراكز فني ‌و حرفه‌اي كه زير پوشش دانشگاه پيامبر اعظم(ص) هستند را به معلمان داراي مدرك كارداني اختصاص دهد به همين دليل در اين رشته‌ها سهميه آزاد روزانه نگرفته بود.
وي گفت: عنوان مي‌شود كه يك هزار معلم در اين امتحان شركت كردند و 500 معلم در دوره روزانه پذيرفته شدند !!!
رئيس كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس اظهار داشت: ما چند توصيه به آموزش و پرورش داشتيم اول اينكه در تكميل ظرفيت روزانه از سهميه آزاد استفاده كنند. دوم اينكه به دانشجوياني كه به دليل صفر شدن ظرفيت روزانه به رغم كسب نمره‌ خوب، در دوره‌هاي شبانه در شهرستان‌ها پذيرفته شدند مساعدت شود تا بتوانند در دوره‌هاي روزانه پذيرش شوند.
وي افزود: توصيه جدي ما اين بود كه در سال آينده ديگر سهيمه آزاد را صفر نكنند و براي تشويق كساني كه در دوره‌هاي كارداني پيوسته مشفول به تحصيل هستند، 30 يا 50 درصد سهميه در نظر بگيرند.
عباسپور اضافه كرد: در هر حال به خاطر معلمان اين حذف سهميه روزانه را توسط آموزش و پرورش، ناديده گرفتيم.

saman
01:24 ~ 20 اکتبر 2007

چرا معدل ذر کنکور کاردانی به کار شناسی تاثیر نداره؟

mona
02:06 ~ 20 اکتبر 2007

ممنون از اطلاعاتتون:)

مارتا
09:15 ~ 20 اکتبر 2007

سلام می خواستم بپرسم ایا خبر ندارید امسال کارشناسی ناپیوسته ازاد ضرفیتش با لا رفته یا خیر؟

abouzar
07:07 ~ 21 اکتبر 2007

آقا این قسمت کارنامه ها چرا غیر فعاله

مریم
07:45 ~ 21 اکتبر 2007

سلام
واقعا خسته نباشید به خدا از وقتی که اینجا رو پیدا کردم انگیزه ام واسه درس خوندن صد برابر شده… هزار بار ممنونم ازتون…
من هر کار می کنم نمی تونم نرم افزار آزمون مجازی برای کاردانی به کارشناسی رو دانلود کنم… چرا؟هم عضو سایت شدم و هم عضو خبرنامه…مشکل چیه؟ میشه کمکم کنید!؟

akhavan
10:48 ~ 21 اکتبر 2007

salam
mamnoon az jozvehatun vali be nazare man kamel nist in faghat ye enteghade
bazam mamnoon az babate jozvehaye site

tousca
10:29 ~ 28 اکتبر 2007

ببخشید منظور شما اینه که از دانشجویان اموزشگاههای فنی حرفه ای اصلا برای سهمیه روزانه برنمیدارند