آخرین خبر ها
معرفی گرایشهای کنکور کارشناسی ارشد کامپیوتر – قسمت دوم

معماری کامپیوتر

گرایش معماری کامپیوتر در رشته مهندسی کامپیوتر تنها گرایشی است که دانشجویان دارای مدرک کارشناسی از گرایش سخت افزار می‌توانند بطور مستقیم و بدون نیاز به گذراندن واحدهای جبرانی به تحصیل در آن بپردازند. لازمه این امر موفقیت در کنکور سراسری کاشناسی ارشد و به اتمام رساندن تحصیل در گرایش فوق الذکر است. با توجه به دروسی که در این گرایش از گرایشهای کارشناسی ارشد، ارائه می‌شوند دانشجو می‌تواند توانایی‌های متفاوتی را کسب کند که در زیر به آن‌ها اشاره می‌شود:

طراحی و ساخت مدارهای دیجیتال : به عنوان مثال می‌توان به اکثر قریب به اتفاق مدارهای منطقی، سیستم‌های دیجیتال، بردهای تبلیغاتی، سیستم‌های کنترل دیجیتال در اکثر وسایل امروزی، سیستم‌های موبایل و … اشاره کرد که یک دانشجوی کوشای گرایش معماری توانایی طراحی و ساخت آنها را در پایان دوره تحصیلی خود خواهد داشت.

معماری کامپیوتر : نحوه طراحی و ساخت کامپیوترها و مدارهای کامپیوتری به وسیله اجزای ساده منطقی از دیگر توانمندی‌های این دانشجویان خواهد بود.

طراحی و ساخت مدارهای واسط : نحوه ساخت مدارهایی که بتوانند کامپیوترها و سیستم‌های کامپیوتری متفاوت را (از جمله میکروپروسسورها ، میکروکنترلر ها و … ) به یکدیگر متصل کنند . سیستم‌های کامپیوتری با کاربردهای خاص (مانند مودم و …) نیز از این دسته مدارها شناخته می‌شوند.

طراحی و ساخت سیستم‌های بلادرنگ : سیستم‌های کامپیوتری که در حین انجام چند عمل مختلف، ضمانت می‌کنند اعمال خاصی در زمان‌های مشخص یا به تعداد مشخصی انجام خواهند شد.

کنترل : برای مثال سیستم‌هایی که دما را کنترل می‌کنند. در این سیستم ورودی‌ها می‌توانند شدت کار دستگاه‌های خنک کننده و یا گرم کننده و خروجی هم می‌تواند دمای محیط باشد.

میکروکنترل‌ها وسیستم های تعبیه شده : سیستم‌هایی که در آنها یک یا چند پردازشگر کامپیوتری یا میکروکنترلر تعبیه شده تا اعمال سیستم و قسمت‌های مختلف آن را کنترل کنند.

VLSI : که همان درس VLSI ای است که کارشناسان رشته کامپیوتر در طول تحصیل خود گذرانده‌اند با این تفاوت که به صورت عمیق‌تر و لایه‌ای‌تری به آن پرداخته شده تا با دانستن fabrication دقیق مدارهای مجتمع در مقیاس بزرگ، یک کارشناس ارشد گرایش معماری توانایی طراحی دقیق یک چنین سیستم و مداری را جهت تولید، داشته باشد.

انتقال داده : دانشجوی کارشناسی ارشد معماری کامپیوتر، علاوه بر شناخت کافی از روش‌های انتقال داده و اطلاعات به سیستم‌های کامپیوتری و دیجیتال قادر خواهد بود. سیستم های بدیع و تازه ای را طراحی و پیاده سازی کند (که لازمه آن داشتن توانایی بسیار بالا در شناخت لایه های طراحی یک سیستم انتقال داده است).

مهندسی نرم افزار

این گرایش در کنار گرایش الگوریتم و محاسبات از گرایش‌هایی است که دانشجویان دارای مدرک کارشناسی از گرایش نرم افزار می‌توانند بطور مستقیم و بدون نیاز به گذراندن واحدهای جبرانی به تحصیل در آن بپردازند تفاوت این دو گرایش در ضریب دروس تخصصی نرم افزار در کنکور کارشناسی ارشد است. به این صورت که این دروس در گرایش مهندسی نرم افزاربا ضریب ۲ اعمال می‌شوند حال آنکه در گرایش الگوریتم و محاسبات ضریب ۳ منظور می‌شود. در نتیجه دانشجویانی که تسلط کامل‌تری به دروس نرم افزاری دارند برای تحصیل در رشته مهندسی نرم افزار می‌بایست نسبت به دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در گرایش الگوریتم و محاسبات را دارند، دارای توانایی های ریاضی و کامپیوتر پایه بیشتری باشند. با توجه به دروسی که در این گرایش از گرایش‌های کارشناسی ارشد، ارائه می‌شوند دانشجو می‌تواند توانایی های متفاوتی را کسب کند که در زیر به آنها اشاره می‌شود:

طراحی و پیاده سازی پایگاه داده‌‌ها : با توجه به آنچه که یک کارشناس مهندسی نرم افزار در طول تحصیل فرا می‌گیرد ، یک کارشناس ارشد قدرت طراحی و پیاده سازی پایگاه های داده پیچیده تر و دقیق تر با حداقل خطا و همرنگ‌تر با سیستم های روز دنیا را دارا خواهد شد.

مهندسی نرم افزار : به خودی خود معقوله بسیار پیچیده ای در مورد روش‌های مدیریت، طراحی، پیاده سازی و نگهداری برنامه‌ها و پروژه‌های نرم افزاری است و کارشناس ارشد، قدرت کنترل تمام موارد بالا را در برنامه های عظیم نرم افزاری خواهد آموخت.

سیستم های عامل : دانشجویان کارشناسی در طول تحصیل خود به طور تئوری و غیر سنگینی با سیستم‌های عامل و زیر و بم های آنها آشنا می‌شوند حال آنکه کارشناس ارشد مهندسی نرم افزار تا جایی پیش می‌رود که بتواند یک سیستم عامل مستقل و جدید و در عین حال شایسته را پیاده سازی کند.

اتوماسیون اداری : اتوماتیک کردن روند فعالیت‌های یک اداره موسسه یا سازمان به وسیله کامپیوتر.

برنامه نویسی همروند : به وجود آوردن همزمان چند برنامه در کامپیوتر و مدیریت آنها.

الگوریتم‌های موازی : شکستن الگوریتم‌ها به قسمت هایی که میتوانند به صورت همزمان توسط چند پردازنده انجام شوند به منظور افزایش سرعت اجرای الگوریتم.

طراحی و ساخت کامپایلرها : بر خلاف کارشناسان نرم افزار که نسبت به کامپایلرها شناخت پیدا می‌کنند ، کارشناسان ارشد، قدرت طراحی و ساخت این قسمت مهم از دنیای تولید نرم افزار را خواهند آموخت.

شبیه سازی و گرافیک کامپیوتری : هم در معقوله مهندسی نرم افزار طبقه بندی شده و کارشناس ارشد از آموزش‌های قدرتمندی جهت انجام آنها بهره خواهد برد.

زمینه‌های اشتغال :با توجه به گسترش روزافزون دنیای کامپیوتر امروزه بیش از هر زمان دیگری نیاز به متخصصان کامپیوتر احساس می‌شود. امروزه یک مهندس کامپیوتر اگر علاقمند به کار باشد، هیچ وقت با مشکل بیکاری روبه رو نمی‌شود. به خصوص مهندسین نرم افزار فرصت‌های شغلی بیشتری داشته و برای کارکردن نیاز به امکانات و تجهیزات زیادی ندارند. فرصت‌های شغلی این رشته به حدی گسترده و متعدد است که نه تنها فارغ التحصیلان این رشته به راحتی جذب بازار کار می شوند بلکه دانشجویان دو سال آخر این رشته نیز می توانند وارد بازار کار شده و فعالیت کنند. برای مهندسین سخت افزار هم امکان کار در شرکت‌های تولید کننده قطعات و دستگاه‌ها و مراکز صنعتی – تولیدی بسیار فراهم است و از نظر سطح درآمدی هم با توجه به دانش و پشتکار شخصی در حد قابل قبول و ایده آلی قرار دارند. از طرفی با توجه به استفاده روزافزون از شبکه اینترنت زمینه کار در این موضوع نیز بسیار مهیاست.

بازار کار رشته مهندسی شبکه :

مطالعه و بررسی ابزار مخابراتی مناسب برای انتقال اطلاعات

مطالعه و بررسی سرعت و کیفیت شبکه‌های موجود

ارتقا کیفیت شبکه های موجود

ایجاد شبکه های کامپیوتری

بازار کار رشته مهندسی نرم افزار :

مطالعه، بررسی و امکان سنجی سخت افزار، شبکه و نرم افزار مورد نیاز

فعالیت مستقل برای تولید نرم افزارهای کوچک تا متوسط

بررسی راه‌های مکانیزه کردن فعالیت‌های سازمانی

برنامه نویسی و تولید کد

تست و بررسی برنامه های تولید شده

بازار کار رشته مهندسی سخت افزار :

فعالیت، تحقیق و مطالعه در شرکت های سخت افزاری حاضر که قابلیت مقابله با شرکت های دیگر در سرتاسر نقاط جهان را دارند.

طراحی و پیاده سازی سیستم های کامپیوتری سفارشی

ارتقا کیفیت سخت افزار موجود بوسیله اصلاح های نرم افزاری و سخت افزاری

وضعیت نیاز کشور به این رشته :

رشته کامپیوتر که باعث جهانی شدن اطلاعات و ارتباطات شده است ، رشته روز و رشته آینده است تا جایی که پیش بینی می شود تا ۱۰ سال دیگر در کشورهای پیشرفته مردم همان قدر که بر نیروی برق وابسته هستند به شبکه اینترنت وابسته خواهند شد. با توجه به توضیحات گفته شده روند رو به رشد استفاده از کامپیوتر در زندگی روزانه اشتغال و موقعیت کاری برای فارغ التحصیلان این رشته فراهم است تا در قالب شرکتهای تولیدکننده نرم افزار، شرکتهای تولیدکننده قطعات، مراکز صنعتی – تولیدی، شرکتها و موسسات خدماتی، مراکز آموزشی و … مشغول به کار شده و فعالیت کنند. با توجه به پیشرفت کند ایران نسبت به جامعه جهانی کامپیوتر در سالهای اخیر نیاز به مهندسین خلاق و کوشا در این زمینه کاملاً احساس می شود.

روند رو به رشد استفاده از کامپیوتر در محافل عمومی و خصوصی، استفاده گسترده از شبکه اینترنت و زمینه های مرتبط با آن، فراهم آمدن شرایط آموزش و تجارت الکترونیک همه و همه دست به دست هم داده اند تا از اکنون چشم انداز روشنی نسبت به آینده این رشته وجود داشته باشد به نحوی که فعالان در این زمینه از آینده معلوم و مطمئنی برخوردار خواهند بود. تنها نگرانی به قسمت نرم افزار مربوط می شود که باید مهندسان خلاق ایرانی اقدام به تهیه نرم افزارهای گوناگون و کارآمد کرده تا تنها مصرف کننده صرف نباشیم.

Expire
23:27 ~ 2 نوامبر 2009

سلام به همگی

دانشگاه خوش میگذره؟؟؟

همیشه خوش باشید.

امید
12:31 ~ 3 نوامبر 2009

سلام…می خواستم بدونم که با این درصد ها آزاد کرمانشاه-همدان-تویسکران قبول میشم؟!
زبان عمومی : 100
زبان تخصصی : 100
ادبیات : 20
معارف : 20
برنامه سازی : 60،70
مدار : 30
ذخیره : 20،30
ساختمان : 0
سیستم عامل : 40
اگه لطف کنین جواب بدین ممنون میشم———–
زهرا : بله انتخاب اولتون قبول می شید.

rozegar
15:42 ~ 3 نوامبر 2009

من خیلی وقت منتظرم در مورد گرایشهای it هم صحبت کنید اما متاسفاه مثه اینکه خبری نیست————
زهرا : وقتی نوشته رشته کامپیوتر یعنی فقط مختص همینه شما هم یه زحمت بکشید سایت های خوبی در رابطه با این رشته هست میتونید پیدا کنید.

رضا
18:04 ~ 3 نوامبر 2009

سلام جناب آقای مدیر سایت
قبل از این که درخواستم رو بگم ازتون در باره گرایشهای ارشد که توضیح دادید تشکر میکنم.

اگه امکانش هست در مورد گرایشهای رشته IT هم توضیح بدید مخصوصا امنیت اطلاعات. با تشکر.

kermaki
19:30 ~ 3 نوامبر 2009

گرایش هوش هم که اصلا بازار کار نداره تو ایران نه ؟
😀

ali
19:50 ~ 3 نوامبر 2009

سلام و خسته نباشید به مدیریت سایت و همکارانشون
می خواستم بدونم اگه ترم اول کارشناسی باشیم میتونیم به صورت آزمایشی برای ارشد امسال شرکت کنیم

متشکر میشم اگه سریع تر جواب بدید چون تاساعت 12 امشب بیشتر وقت ندارم
———
زهرا : بله هیچ مشکلی نیست

Expire
22:21 ~ 3 نوامبر 2009

ممنون از سایت خوبتون

چرا کسی نظر نمیده؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سمیه
22:43 ~ 3 نوامبر 2009

سلام ای میگذره ولی نه خیلی خوش

مونا
09:38 ~ 4 نوامبر 2009

سلام
میخواستم بپرسم تکمیل ظرفیت امسال داریم

اگه داریم چقدر احتمالش هست که علم و فرهنگ و صدرا ورودی بگیرن
ممنون اگه جواب بدین

تارا
10:59 ~ 4 نوامبر 2009

با سلام
لطفا منابع كنكور كارداني به كارشناسي رشته كامپيوتر(نرم افزار)سال 89 را هر چه سريعتر تو سايت بزنيد!!!
خواهش ميكنم!!!!

fariba
11:23 ~ 4 نوامبر 2009

مرسي از راهنمايي هاي خوب و موثرتون

موفق باشيد

sadaf
12:22 ~ 4 نوامبر 2009

salam be hameye bachehaye site man mashhadam har jome ham miram harame emamreza vase hamatoon doa mikonam makhsoosan agha peymane gol

دنیز
15:55 ~ 4 نوامبر 2009

با سلام و خسته نباشید
لطفا اگه بشه اطلاعاتی راجع به رشته it در سطح کارشناسی ارشد و کلیه کرایش های ان توضیح دهید ممنون .———
زهرا : چندین بار گفتم یه بار دیگه هم تذکر میدم این سایت فقط و فقط برای رشته کامپیوتر راه اندازی شده.

مریم
18:59 ~ 4 نوامبر 2009

سلام
من فقط خواستم از زحماتتون تشکر کنم و خسته نباشید بگم.
مطالب مربوط به گرایشهای ارشد هم مثل بقیه مطالب سایت بسیار مفیدند.
امیدوارم سلامت و مؤفق باشید.

ali
19:17 ~ 4 نوامبر 2009

با عرض سلام وخسته نباشید بسیار صمیمانه و گرم خدمت مدیران خوب سایت
میخواستم بدونم کی این پکیج مربوط به ارشد آماده میشه؟
من چند وقته میبینم آقا پیمان هی میگن تا چند روزه دیگه!؟ اصلا به مدیران سایت نمیاد بدقول باشن!——-
زهرا : حجم زیاد جزوات باعث این تاخیر شده.

ali
20:49 ~ 4 نوامبر 2009

ممنون از این که وقت میزارید و جواب میدید
اگه میشه یه تاریخ حدودی حداقل بگید با تلرانس یک هفته ای——–
زهرا : معلوم نیست باور کنید خیلی زیادن.

rozegar
23:04 ~ 4 نوامبر 2009

درسته زهرا خانوم.
امه دروس تفریبا مشابهی دارن ————
زهرا : بله ولی فکر نمیکنم پیمان بزاره ولی اگر تونستم راضیش میکنم چون خیلی ها درخواست دادن.

محمد
13:34 ~ 7 نوامبر 2009

اگه کسی خارج از فرجه 6 ماه دانشگاه قبول بشه میتونه بره دانشگاه ثبت نام کنه
در صورتی که هنوز مهلت اعزامش به خدمت فرا نرسیده باشه——-
زهرا : بله

مهدی
14:09 ~ 7 نوامبر 2009

سلام
شما می دونید دفترچه ی تکمیل ظرفیت حدودا کی میاد؟ اصلا میاد؟

maryam
15:09 ~ 7 نوامبر 2009

سلام . خسته نباشید . منابع این سایت واقعا عالیه فقط یه سوال : ببخشید من از کدوم قسمت می تونم سوالات کنکور سالهای قبل رو دانلود کنم ؟ بازم ممنون از زحماتتون

مینو
11:17 ~ 8 نوامبر 2009

سلام . خسته نباشید .
من می خواستم بدونم ما می تونیم الان با مدرک کاردانی مون کنکور نظری ها ، مثلا کنکور تجربی بدیم یا نه ؟؟؟
ممنون

بنده خدا
12:40 ~ 8 نوامبر 2009

اگه امکان داره کارنامه سوال گذشته کسانی که دانشگاه علمی کاربردی قبول شدند بزارید تا ببینیم فکر کنم خیلی بهمون کمک کنه
مگه دانشگاه علمی کاربردی چه چیز از موسسات غیرانتفاعی کم داره که عکس ماهواره ایی و خصوصیات استادها وحتی طریقه لباس پوشیدن دانشجویان هم می نوشتید

رنگین کمان
09:40 ~ 10 نوامبر 2009

با سلام و خسته نباشید به همه تون
خواستم بدونم من می تونم از جزوات پارسه سال 84 دروس تخصصی کامپیوتر نرم افزار استفاده کنم. یعنی زیاد که تغییر نکرده ؟ به نظرتون همونا رو واسه علمی کاربردی 88 بخونم.
ممنون می شم جواب بدین منتظرم.
برقرار باشید. زهرا : بله موردی نداره.

سیاوش
19:06 ~ 10 نوامبر 2009

خواهشاً یکی بگی امسال تکمیل ظرفیت هست یا نه؟؟؟؟؟ اگه هست پس چرا اعلام نمی شه؟؟؟؟؟؟———————–
زهرا : بله هست از 20 ابان به بعد.

سارا
11:37 ~ 11 نوامبر 2009

می خاستم بدون کلاس های آزاد و علمی کاربردی کارشناسی قبول بشیم کی شروع میشه بعضی ها میگن بعد از عید بعضی ه هم میگن مهر ماه سال آینده
با تشکر از آقا÷یمان و زهرا خان جان

soran
12:49 ~ 11 نوامبر 2009

پس مگه امروز 20 نيست

مونا
19:54 ~ 11 نوامبر 2009

تکمیل ظرفیت چی شد….

نا امید
20:38 ~ 11 نوامبر 2009

وای یعنی واقعا تکمیل ظرفیت هست؟
ای خدا کمکمون کن …..
هیچ کس و نا امید نکن ای خدا

مونا
08:38 ~ 12 نوامبر 2009

امروز 21 ابان بازم خبری از تکمیل ظرفیت نیست

پردیس
18:15 ~ 12 نوامبر 2009

سلام تو کنکور آزاد سال 86و87 تو درسه معارف از آیه هیچ سوالی ندادن یعنی آیه نیست نخونیم یا بخونیم

ایناز
09:54 ~ 17 نوامبر 2009

سلام
کسی می دونه دفتر چه ارشد ازاد کی میاد ؟ لطفا اگه می دونید جواب بدید من هر روز منتظرم . متشکرم

حسین
19:40 ~ 23 دسامبر 2009

سلام
امیدوارم حالا که دفترچه سوالات شخصی شده است بعد از جلسه کنکور دفترچه سوالات در اختیارمون باشه تا بعد از اعلام کلید سوالات بتوانیم ارزیابی از عملکرد خودمون داشته باشیم

عبداله انصاری
10:43 ~ 23 ژانویه 2010

من علمی کاربردی آران وبیدگل درس می خونم
مدیر گروه :مهندس محمدی فوق لیسانس هوش مصنوعی
اساتید:
دکتر ابراهیم پور تخصص (اسمبلی – هوش – معماری)
مهندس وحیدی پور ( طراحی الگوریتم – گرافیک)
مهندس تکیه بند (بانک اطلاعاتی – شی گرا)
مهندس نبوتی (طراحی وب)
آ قای کاظمی (معادلات دیفرانسیل و ریاضی مهندسی)
دکتر رعایت پناه( شبیه سازی کامپیوتری)
دکتر ملایی ( آمار مهندسی)
دکتر ابراهیم پور – فوق دکترای پردازش تصویر از استرالیا
ریاست دانشگاه – مهندس دیانت پور

محمود
09:45 ~ 2 فوریه 2010

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه مهندسین گرامی.من دانشجوی ترم 7 نرم افزار پیام نورم.به احتمال زیاد 9ترمه شم.میخواستم ببینم اطلاع دارین اگه ارشد قبول بشم و 1ترمه دیگم مونده باشه اون موقه تکلیف چیه؟درضمن اگه نظره خاصی در مورده دانشگاه پیام نور داریدو بگید خوشحال میشم؟

مژگان
08:40 ~ 6 فوریه 2010

سلام زهرا جون . یه سوال داشتم . این دانشگاه آزاد کی می خواد ثبت نام کارشناسی ناپیوسته رو اعلام میکنه ؟

vahid
11:39 ~ 14 فوریه 2010

سلام
به خاطر اطلاع رساني خوبي كه مي كنيد خيلي ممنونم
اميدوارم كه هميشه موفق باشيد
براي ارشد خيلي رو سايت شما حساب ميكنم.
يا علي

رضا فتوحی سلاله
17:44 ~ 15 فوریه 2010

با سلام
خسته نباشید
من فارغ التحصیل از اموزش علمی-کاربردی شبستر(تبریز) هستم برای ارشد مهندسی کامپیوتر دانشگاه ازاد شبستر را اتنتخاب کردم لطف می کنین راهنماییم کنید کدوم درس ها رو خوب بخونم از ازاد و با چه ضرایبی می تونم قبول شم. بینهایت ممنونم از لطفتون

سی شارپ
10:04 ~ 27 فوریه 2010

سلام در مورد گرایش IT هم صحبتی بکنید

پرستو
11:17 ~ 28 فوریه 2010

سلام.من دانشجوی رشته ریاضی محض هستم می خوام بدونم می تونم ارشد کامپیوتر شرکت کنم ؟

bermoda
11:50 ~ 3 مارس 2010

سلام به همه مخصوصا Expire
لطفا در مورد شرایط دانشگاه ها هم مطلب بنویسید.

رضا
20:49 ~ 25 مارس 2010

ابتدا لازم میدونم از زحمات شما عزیزان تشکر کنم.و در ادامه اگر امکان داره واحدهای دانشگاه آزاد که کارشناسی ارشد کامپیوتر ارایه میدهند رو معرفی کنید… با سپاس

mahmood11
13:47 ~ 4 آوریل 2010

من سه ماه وقت دارم آیا این سه ماه برای آوردن رتبه تک رقمی در آزمون کاردانی به کارشناسی نرم افزار کافی است؟ باتشکر…

reza
14:03 ~ 8 می 2010

با عرض سلام خدمت مدیر سایت
من فارغ التحصیل رشته مدیریت دولتی دانشگاه پیام نور اهواز هستم می خواستم ببینم می توانم در آزمون کارشناسی ارشد سراسری در یکی از گرایشهای کامپیوتر شرکت بکنم-ممنون میشم اگه به سوالم جواب بدین 09163182287

بنفشه
11:38 ~ 22 می 2010

با سلام
ضمن تشکر از مطالب مفیدی که تو سایت میذارید، می خواستم بدونم کسی از آخرین رتبه های قبولی روزانه و شبانه هوش پارسال (88) خبر داره؟

زیبا
12:22 ~ 2 ژوئن 2010

خسته نباشید مطالب خیلی مفیده.
من 2ماه دیگه کنکور کارشناسی دارم ایا میتونم رتبه روزانه رو بیارم ؟با تشکر

شیوا
11:40 ~ 16 جولای 2010

سلام من دانشجوی ترم 2 کارشناسی ناپیوسته کامپیوترم می خواستم ببینم می تونم امسال کنکور ارشد شرکت کنم؟

مرجان
08:39 ~ 21 جولای 2010

سلام. تشکر از سایت خوبتون

سعید
10:35 ~ 28 جولای 2010

شیوا خان خوب گوش بدن.
منم دانشجوی ترم 2 کارشناسی ناپیوسته هستم.
اگر واحداتو خوب پاس کنی می تونی شرکت کنی
من الان 35 واحد پاس کردم 35 واحد دیگه دارم
6 تا که پروژه و کاراموزی هست میزارم واسه تابستون آینده، ترم سه 10-12 واحد کنکوری میگیرم که حدود 18-20 واحد می مونه واسه ترم 4
به همین سادگی هم 4 ترم تموم می شم هم به کنکور می رسم

لیلا
11:02 ~ 8 آگوست 2010

سلام
می خواستم ببینم با این چندتا تستی که زدم امکان قبول شدنم هست؟
معارف:10
ادبیات:12
مدار:5
کل تخصصی:11

یاسمن
10:00 ~ 28 آگوست 2010

سلام من در حال حاضر مهندسی سخت افزار میخونم میخواستم ببینم بازار کار خوبی این رشته داره ؟ و اینکه واسه ارشد هوش مصنوعی ررو مد نظر دارو شما با توجه به بازار کار چه گرایشی رو به من پیشنهاد میکنین ؟

فرهاد سولدوزلو
11:13 ~ 2 سپتامبر 2010

با سلام و خسته نباشید و تشکر از زحمات شما
خواستم از اونایی که تو ارشد نرم افزار رتبه های خوبی آوردن بپرسم که از بسته های آموزشی کدوم موسسات استفاده کردن؟ یا از کدوم منابع؟

مرجان..د
17:04 ~ 24 سپتامبر 2010

سلام… من الان سخت افزار میخونم.میخاستم بدوم ارشد معماری کامپیوتر برم بهتره یا هوش مصنوعی با توجه به دانشگاه ها و بازار کار ….

abozar
20:41 ~ 24 سپتامبر 2010

با سلام
خواستم رتبه های دانشگاه های دولتی و آزاد را در این سایت وارد کنید

لیلا
12:05 ~ 27 سپتامبر 2010

salam pakaj gerayshahy arshad computer ro behem begid bazar kare kodum gerayesh behtare؟

لیلا
12:09 ~ 27 سپتامبر 2010

salam khastam bedonam bara arshad che kelasaye konkorii berim behtare ke az paye ghaviii beshhhim va betoniiim rotbeyeee khooobiiiii dar arshad beyariiimmm mamnonnn

محمد
09:53 ~ 3 اکتبر 2010

سلام…
خواستم بپرسم من اگر بتونم بين نرم افزار علم و فرهنگ و سخت افزار شاهد انتخابي داشته باشم کدومو بزنم بهتره؟؟؟ خودم به نرم افزار علا قه دارم اما شاهد دولتي و روزانه است؟؟!!!
———-
مدير سايت : بهتره طبق علاقتون انتخاب كنيد.

nini
15:08 ~ 5 اکتبر 2010

میشه دفترچه شماره 1و 2 ارشد پارسال رو برای دانلود بزارین؟؟؟؟

امین
17:12 ~ 5 نوامبر 2010

سلام ، می خاستم درباره ی گرایش مکاترونیک هم صحبت کنید و یه کم اطلاعات در این باره به من بدید.
ممنونم

محمد
12:46 ~ 12 نوامبر 2010

سلام
دفترچه شماره 2 کارشناسی ارشد 89میتونید از لینک زیر دانلود کنید
http://www.4shared.com/document/xX0vijXl/KonkorArshadDaftarche2Fanni.html

osi
18:06 ~ 14 نوامبر 2010

salam khaste nabashid.man daneshjoye karshenasi term4 mibasham.sabeghe kari ham daram vali ba in sharayet kari alaghei be edame nadaram vali baz ham sherkat kardam.lotfan rahnamee konid????

محبوبه
19:48 ~ 12 دسامبر 2010

سلام…من دانشجوی ترم یک ناپیوسته مهندسی سخت افزار دانشگاه دولتی شیراز هستم…برای ارشد تا phdمیخوام از یه دانشگاه خارج از کشور در رشته هوش مصنوعی پذیرش بگیرم..انشااله بعد از برگشتم آیا با توجه به میزان تحصیلی بالا در این رشته میتونم موفق باشم…؟

hassan
18:26 ~ 22 دسامبر 2010

من تو کنکور کاردانی به کارشناسی ازاد
معارف 30 درصد
ادبیات 5 درصد
سی پلاس پسلاس 40 درصد
ساختمان 15 درصد
ذخیره 15 درصد
ریاضی و امار 10 درصد
سیستم عامل 5 درصد
زدم به نظر شما من دانشگاه ازاد همدان قبول می شم

محمد
10:45 ~ 16 می 2011

نمونه سوالات كنكور كارشناس ارشدنرم افزاركامپيوتر

mandana
11:21 ~ 21 می 2011

با سلام و تشكر از زحمات شما و تبريك روز دوست خوب به شما دوست عزيز
از ايميلي كه برام ارسال كرديد بي نهايت سپاسگزارم.
من قصد دارم در رشته it شبكه هاي كامپيوتري ارشد بخونم اما نمي دونم هر منبع چه كتابي مناسبتره.ميشه راهنماييم كنيد. خيلي نياز به كمكتون دارم.تو رو خدا كمكم كنيد.ممنونم و شرمنده

مهسا
14:11 ~ 25 می 2011

با سلام

من كارشناسي مديريت دارم ميخواستم ببينم ميتونم براي ارشد دريكي ازرشته هاي كامپيوتر(نرم افزار يا فناوري اطلاعات )شركت كنم؟

mohsen
14:57 ~ 2 جولای 2011

با عرض سلام و خسته نباشی
من دانشجوی ترم 5کارشناسی نرم افزارم سوالی که داشتم این بود که میشه ترم 5 امتحان ارشد بدم بعد اگه دراومدم اون وقت ذخیره کنم برا بعد از تموم شدن دوره کارشناسی ؟ بین ( دانشگاه آزاد – سراسری ) کدومش؟

ملکی
15:17 ~ 3 جولای 2011

سلام ببخشید من میخواستم بدونم با رتبه چند می تونم برا کارشناسی شهید رجایی قبول بشم؟ ممنون می شم اگه پاسخ بدید

حسین
23:11 ~ 19 جولای 2011

سلام
لطفا در مورد دیگر گرایش ها مانند هوش مصنوعی و …نیز مانند معماری و نرم افزار توضیح کاملی بدهید.
تشکر از لطف شما

nahid
19:47 ~ 25 جولای 2011

salam. mamnun az site khobeton
mikham arshad shabake bekhonam.lotfan manabe shabakearo baram begid
mer30

reza
09:29 ~ 27 جولای 2011

هر چه خدا خواست همان می شود -به امید موفقیت فردای دختر – پسرای کامپیوتری

nasim
22:37 ~ 29 جولای 2011

سلام خسته نباشید
من رشته ام مهندسی نرم افزار است میخواستم ببینم میتونم گرایش شبکه رو انتخاب کنم تو دانشگاه شریف؟

فاطمه
12:57 ~ 3 آگوست 2011

سلام
من مهندسی ترم افزار را تمام کردم می خواستم برای ارشد بپرسم که کدوم گرایش بهتره توی ایران مخصوصاآسونتره و بازارکار داره.
باتشکر

صبا
11:28 ~ 1 سپتامبر 2011

سوالی که میخواستم بپرسم مثل سوال فاطمه بود میشه زود جواب بدین
ممنون از سایت پر محتوا و مفیدتون
امیدوارم همیشه موفق باشین

نازنین
18:11 ~ 3 سپتامبر 2011

یادش به خیر یکسال و نیم پیش اومدم اینجا و گفتم بچه ها با کمک شما ها شریعتی قبول شدم.حالا بعد از 3ترم که درسم تموم شده اومدم بگم بچه ها کمک که من میخوام ارشد شرکت کنم و زمانم کمه و نمیدونم چی بخونم و حتی چه رشته ای بخونم

زهرا
12:46 ~ 10 سپتامبر 2011

مرسی به خاطر اطلاعات کاملتون.من دوست دارم در رشته نرم افزار ارشد ادامه بدم ولی احساس میکنم از دوره کارشناسی هیچی یاد نگرفتم. حالا من میتونم تو این رشته موفق باشم؟ مرسی.

سپیده
22:25 ~ 18 سپتامبر 2011

با سلام
من ترم آخر کارشناسی نرم افزار هستم و میخواستم بدونم که برای ارشد میتونم رشته گرافیک کامپیوتری انتخاب کنم؟
و اینکه آیا برای یک مهندس نرم افزار فاذغ التحصیل از دانشگاه آراد این رشته ، رشته ی مناسبی هست؟ یا باید راه طولانی رو طی کنم تا موفق شم! با توجه به اینکه من دیگه علاقه ای به ریاضی و برنامه نویسی ندارم!!!
در مورد مجتمع فنی چطور؟ آیا گذراندن دوره های مجتمع فنی موثر خواهد بود و میتواند جایگزین دانشگاه شود و برای آینده ی شغلی مناسب باشد؟

مجتبی
09:00 ~ 20 سپتامبر 2011

سلام و وقت بخیر
از راهنمائی و توضیحات شما در مورد رشته های کارشناسی ارشد متشکرم

قیصر
01:41 ~ 14 اکتبر 2011

سلام
ممنون از مطالب دلنشینتون
مصبتون رو شکر

مهدیه
09:45 ~ 24 اکتبر 2011

با اهداء سلام
احتراما اگه میشه منابع آی تی رو هم برام بفرست
آخه من می خوام آی تی یا همون فناوری اطلاعات شرکت کنم
با تشکر

جواد
21:46 ~ 1 نوامبر 2011

در مورد رشته ی itهم توضیح دهید.

a
22:52 ~ 11 دسامبر 2011

salam mamnon vaghan ali bod man mikham bedonam che darsad hai bayad bezanam ke konkor arshade daneshgahe azad ghabol sham merci

محمد
23:41 ~ 31 دسامبر 2011

سلام
رشته کامپیوتر
ننرم افزار پردرامدتراست یا سخت افزار ممنون

وحید
20:17 ~ 10 ژانویه 2012

سلام
معرفی گرایش ها واقعن عالی بود. ممنون
من کارشناسی ناپیوسته نرم افزار میخوانم ، میتونم گرایش ارشدم رو از گرایش های رشته it انتخاب کنم؟؟؟؟ مثلن امنیت اطلاعات؟؟؟؟؟؟

Amir
00:27 ~ 30 ژانویه 2012

سلام مرسی از سایت خوبتون
ارشد نرم افزار سخته ؟باید برنامه نویسیست خیلی خوب باشه؟

علی اصغر
14:32 ~ 6 مارس 2012

سلام
من دانشجوی ترم اول کارشناسی ناپیوسته ام.یعنی 2 سال دیگه باید ارشد امتحان بدم.تصمیم دارم از الان شروع کنم به خوندن.ولی نمیدونم کدوم گرایش تو ایران بهتره.هوش مصنوعی میگن تو ایران کارایی نداره.میشه راهنماییم کنید.
متشکرم

رایحه
10:03 ~ 16 مارس 2012

سلام
من کارشناسی سخت افزار خوندم و دو سال از فارغ التحصیلیم میگذره. امسال می خوام ارشد شرکت کنم. ولی نمیدونم چه گرایشی رو انتخاب کنم. واقعا به راهنماییتون نباز دارم. خودم به هوش علاقه دارم و لی میگن تو ایران خوب نیست. همه میگن نرم افزار و لی خودم علاقه ای ندارم. به معماری و شبکه هم علاقه دارم. ولی نمیدونم کدومو انتخاب کنم. لطفا زود جوابمو بدین. می خوام شروع کنم به خوندن.

سعید
11:21 ~ 19 مارس 2012

سلام
من دانشجوی کاردانی نرم افزار هستم ..
احتمالا با شرط معدل برم کارشناسی
خواستم بپرسم ( مخصوصا از نازنین خانم که نظری گذاشتن) که دانشگاه تهران مثل شریعتی و … واسه کارشناسی سطحشون چطوره ؟ من دانشجو گرگانم .. میترسم کم بیارم .. ضمنا خواستم ارشد برم مکاترونیک که از کامپیوتر نمیشه ( فقط برق و مکانیک میشه ) اینکه نرم افزار چطوره ؟؟؟ خواهشن برام ایمیل بزنید هرکسی که میتونه کمکی کنیه …
Saeed_Rahamni71@yahoo.com

سارا
11:32 ~ 9 آوریل 2012

در رابطه با هوش مصنوعی کارشناسی ارشد اطلاعات میخواستم.مرسی

yousef
09:25 ~ 4 می 2012

سایت خوبی دارید اما یه سوال
میخواستم برلی ارشد انتخاب رشته کنم ولی نمیدونم چه چیزی انتخاب کنم یه خورده کمکم میکنید

طیبه
03:46 ~ 4 جولای 2012

سلام
من کارشناسی کامپیوتر ((دانشگاه آزاد))رادرسال 87تمام کردم اما دو درس ریاضی کارشناسی که واحد نظری محسوب می شوند را قبول نشدم و به دلایل مختلف پیگیری نکردم میخواستم بدونم باید چه کار کنم آیا باید شهریه پرداخت کنم

bagherok
21:18 ~ 27 جولای 2012

سلام
اینجوری که میشه فهمید رشته معماری بیشتر زمینه پژوهشی داره نه بازار کار؟
میشه دقیقا بگید فارغ التحصیلان این رشته در گجا مشغول به کار میشند؟

maryam
07:54 ~ 7 آگوست 2012

سلام میخواستم بدونم که با مدرک کاردانی کامپیوتر میشه فوق لیسانس دانشگاه ازاد شرکت کرد

فاطمه
13:41 ~ 23 سپتامبر 2012

با سلام
من فارغ التحصیل سخت افزار هستم البته کاردانی نرم افزار بودم برای ارشد بین مهندسی نرم افزار و ای تی نمیدونم کدوم رو انتخاب کنم
در ضمن شنیدم که قبولی توی ای تی خیلی سخته و میترسم بخونم و قبول نشم از طرفی هم به گرایش شبکه علاقه دارم الان واقعا بین دوراهی هستم و واقعا نمیدونم باید چکار کنم
خواهش میکنم کمک کنید و بگید که میزان قبولی و تعداد قبولی توی کدوم دو رشته بیشتره و اصلا بین آی تی و کامپیوتر کدومشون بهتره
و اینکه برای قبولی توی هر کدوم باید رتبمون حداکثر چند باشه
ممنون میشم اگه جواب سوالات من رو بدید تا از این دوراهی در بیام
امیدوارم زود زود جواب بدبد چون خیلی ها مثل من این مشکل رو دارن

enis
10:45 ~ 11 اکتبر 2012

سلام خسته نباشید،می خواستم اگه امکانش هست منابع ارشد گرایش IT و شبکه رو برام MAIL کنید. بازم ممنون

ابوالفضل
02:12 ~ 26 اکتبر 2012

من در حال حاضر مشغول تحصیل در مقطع کارشناسی نرم افزار هستم میخواستم ببینم در مقطع ارشد گرایشی وجود داره که مبنای آن بر شبکه
باشد یا خیر و بهترین دانشگاه سراسری در این زمینه کدام دانشگاه است؟ خواهش میکنم جواب این سوال رو سریع برام میل کنید

سها
21:41 ~ 4 نوامبر 2012

سلام
من از امروز تا کنکور کارشناسی ارشد معماری سه ماه وقت دارم ،به نظرتون میتونم قبول شم؟

milad
12:04 ~ 11 نوامبر 2012

سلام
ممنونم از سایت خوبتون فقط اگه ممکنه یه خورده بیشتر در مورد گرایش شبکه توضیح بدین

haniyeh
19:42 ~ 12 نوامبر 2012

سلام و ممنون از زحماتتون
میخواستم بدونم آخرین رتبه های ارشد دانشگاه تبریز تو گرایش هوش مصنوعی و نرم افزار چنده؟ با 200 میشه نرم افزار قبول شد تو سراسری تبریز؟

سلام
11:56 ~ 18 نوامبر 2012

سلام خسته نباشید ممنون از سایت خوبتون
یه سوال داشتم آیا it , ict جزو گرایش کامپیوترند؟ اگه هستند چرا جزو گرایشهای کنکور ارشد نیست؟ وایا کنکور ارشد it, ict با زمان کنکور دولتی و ازادی که در جدول بالا لیست میشو با همونا برگزار میشود ؟ لطفا کامل بهم توضیح بدید متشکرم.
———-
مدیر سایت : سلام. خیر گرایشهای کامپیوتر فقط سخت افزار و نرم افزار هستند

sadegh
16:24 ~ 18 نوامبر 2012

من که میرم دانشگاه ازاد تا قوی شم تو سی شارپ من تو انقلاب اسلامی میخونم ومیدونم اگه بیسواد هم باشی و سی شاپو مسلط باشی کارت گرفته

payam
13:12 ~ 5 ژانویه 2013

با عرض پوزش و معذرت از سایر حضار

خانم زهرا شما وقتی ازت سوال میشه که چرا حرفی در مورد گرایش IT نمی زنید میگید کامپیوتر همینه مختص همین رشته هاست ، شما کامپیوترو توی سخت افزار و نرم افزار میشناسی
خیلی از همین لیسانسا و یا حتی فوق لسانسای نرم افزار ( حالا من به گرایش سخت افزارش کار ندارم ) بلد نیستن یه وبلاگ را بندازن ، چه برسه به بانک اطلاعاتی و ….
ولی هر چی داد بیداد می کنیم چه فایده
من خودم نرمافزار بودم حالا اومدم IT و فکر میکنم باید از اولش اینجا می اومدم واقعا سرفصلاش بر خلاف نرمافزار خیلی به روزتر و جذب بازار کارشم بهتر.

حامد
15:49 ~ 6 فوریه 2013

سلام بچه ها
من یک سوال دارم اگه میدونید بم کمک کنید

من دانشجو کاردانی نرم افزارم .

من میتونم برای کارشناسی به رشته مهندسی صدا تغییر رشته یا گرایش بدم؟

خواهش میکنم اگه میدونید بم بگین این مسئله با آینده و سرنوت من را بطه مستقیم داره
ممنونم
🙂
hamed.sh56@yahoo.com
hamed.sh56@yahoo.com

مرضیه
15:02 ~ 27 جولای 2013

با سلام وخسته نباشیدخدمت شما
من کارشناسی نرم افزار تمام کردم می خواستم ارشد شرکت کنم ولی نمیدونم کدوم گرایش انتخاب کنم نیاز به کمک دارم
برنامه نویسی در حد متوسط میدونم وهم شبکه ونرم افزار دوست دارم لطفا راهنمایی کنید

فریبا
00:03 ~ 8 آگوست 2013

سلام ببخشید من تکنسین برق گرایشه الکترونیک هستم الان میخوام کامپیوتر بخونم اما بین سخت افزار و نرم افزار گیر کردم میخواستم بدونم کدوم به برق نزدیک تره

sina
21:19 ~ 16 می 2014

با عرض یلام و ادب خدمت مدیر سایت و دوستان عزیز.
میخواستم بدونم این پکیج ارشد واقعا خوبه؟استاداش تو چه دانشگاهی تدریس میکنند؟ممنونم