آخرین خبر ها
منابع کنکور کاردانی به کارشناسی رشته سخت افزار

دروس مشترک با نرم افزار:

ادبیات: با قاطعیت عرض میکنم که منبع اصلی این درس کتاب  برگزیده متون ادب فارسی ویراست سوم است. نویسندگان این کتاب عبارتند از دکتر جلیل تجلیل – دکتراسماعیل حاکمی – دکتر محمد رادمنش -دکترعلی شیخ الاسلامی – دکترعلی مرزبان

انتشارات:  مرکز نشر دانشگاهی

برای ترجمه و معنا کردن متن کتاب اصلی راهنمایی وجود داره که میتونه کمک بسیاری بهتون بکنه و به نظرم بهترین کتاب موجود در بازار هست زیرا برخلاف کتب دیگر که فقط بخشهای مهمتر را معنا می کنند این کتاب تمام جملات و بیت ها را معنا می کند.

نام این کتاب: راهنمای جامع برگزیده متون ادب فارسی ادبیات دانشگاه ها ( ویراست سوم )

مولف: روی جلد = اکبر مطلق

ناشر:  موسسه فرهنگی الماس دانش

تا اینجا برای ترجمه متن که مشکل حل شد. حالا برای مابقی موارد مانند تاریخ ادبی، قواعد و … ، بهترین منبع کتاب مدرسان شریف هست.

معارف: باز هم با قاطعیت میگویم که منبع اصلی این درس فقط و فقط کتاب اندیشه اسلامی1 ویراست دوم است و نه هیچ کتاب دیگری.

نویسندگان: آیت لله جعفر سبحانی – دکتر محمد محمدرضایی

انتشارات: دفتر نشر معارف     تدوین: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها

این کتاب منبع اصلی طرح سوال در کنکور 89 هست و به نظرم نیاز به هیچ کتاب کمکی نیست چراکه متن کتاب کاملا روان است. البته می توانید به سلیقه خودتان از کتابهای تست استفاده کنید.

نکته بسیار مهم: در کنکور تقریبا 80 درصد سوالات معارف از آیات و توضیحات مربوط به آن است. بنا بر این روی آیات تمرکز بسیاری کنید.

زبان انگلیسی: در کنکور 20 درصد سوالات قواعد و 80 درصد لغت است. البته همون 20 درصد سوالات قواعد نیز نیاز به تسلط بر لغت داره. برای قواعد ، کتاب درس و کنور زبان عمومی انتشارات علوم پایه به تالیف محمد رضا حبیب وند و برای لغات نیز کتاب درس و کنکور واژگان زبان عمومی انتشارات علوم پایه به تالیف محمد رضا حبیب وند توصیه میشود.

کتاب لغت زبان آقای حبیب وند 1950 لغت داره که باید حفظ کرد و یک دیکشنری نیز در انتهای کتاب موجود است که حدود 3000 تا لغت داره.

زبان تخصصی: کتاب درس و کنور سریع زبان تخصصی کامپیوتر آقای حمیدرضا مقسمی از انتشارات گسترش علوم پایه

بخش عمده حجم این کتاب لغاتش است که حدود 1800 تا است. بجز این بخش 5 بخش دیگر نیز وجود دارد که مطالعه آنان نیز باعث تسلط بیشتر بر مطالب میشود.

برنامه سازی: این درس در این چند سال نشان داده که دارای سر فصل ثابتی نیست. اما از روی تغییرات سالهای پیش میتوان اینطور نتیجه گرفت که امسال نیز همانند سال 88 و کنکور علمی کاربردی از زبان سی پلاس پلاس به تعداد 15 تا سوال بیاد.

منبع زبان سی پلاس پلاس: کتاب درس و کنکور سریع c++ به تالیف حمید رضا مقسمی از انتشارات گسترش علوم پایه. این کتاب شامل 20 فصل است که 8 فصل اول آن توضیحات مشترک بین زبان سی و سی پلاس پلاس است. اما فصل نهم و دهم آن فقط مخصوص زبان سی است که ضرورتی برای مطالعه این دو فصل وجود ندارد. فصل 11 تا 20 این کتاب نیز صرفا به مفاهیم  انحصاری زبان سی پلاس پلاس اختصاص یافته که باید به همراه 8 فصل ابتدایی مطالعه شود. ایرادی که در این کتاب وجود دارد این است که مثالهای 8 فصل اولش به زبان سی است. یعنی دستورات ورودی و خروجی به  زبان سی است. البته برای رفع این ایراد میتوان از مطالعه این قسمتها صرف نظر نمود و یا به تحلیل سایر قسمتهای برنامه پرداخت.

ریاضی:  تقریبا همه شرکت کننده های کنکور این درس را سفید میگذارند. سوالات این درس از دو بخش ریاضی عمومی ( شامل مطالب درس ریاضی عمومی و ریاضی کاربردی دوره کاردانی )  و آمار تشکیل میشود. در مورد منبع کتاب ریاضی عمومی  باید عرض کنم که کتاب ریاضی عمومی1 و ریاضی عمومی 2 به تالیف آقایان مسعود نیکوکار- حمید رضا مقسمی از انتشارات گسترش علوم پایه، منابع خوبی می باشد. ضمنا به نظرم اگر این دو کتاب با کتاب ریاضیات مدرسان شریف ترکیب شود ، باعث تسلط و یادگیری بهترمطالب میشود. کتابهای ریاضی  انتشارات علوم پایه از توضیحات روانتری برخوردار است. اما مدرسان شریف با تستها و سوالات سختش از شما یک ریاضی دان قوی می سازد. در مورد درس آمار هم باید بگم که کتاب مدرسان شریف کتاب مناسبی است.

نکته مهم در مورد مطالعه درس ریاضی اینکه برای ریاضی عمومی بهتر است فقط فصلهای تابع و حد و پیوستگی و مشتق و کاربرد مشتق و برای در درس آمار نیز فقط  فصل اول آن مطالعه شود. زیرا این درس بسیار وقت گیر است. همچنین تستهای آن در کنکور نیز از شما زمان زیادی را می برد. از طرفی همانطور که عرض کردم اکثریت داوطلبان این درس را سفید میگذارند. بنا براین اگر شما همین مقدار مطلب را مطالعه کنید تقریبا میتوانید به 4 سوال از 15 سوال این درس جواب بدهید که معادل 26 درصد میشود که درصد قابل توجهی است. اگر میخواهید به این توصیه عمل کنید، دیگر نیازی به تهیه کتاب ریاضی عمومی جلد دوم انتشارات علوم پایه نخواهد بود.

دیجیتال ( مدار منطقی ) : به نظرم بهترین منبع برای این درس کتاب مدرسان شریف است. این کتاب مشتمل بر 8 فصل است و توضیح روانی دارد. برای تست زدن  میتوانید از هر منبعی استفاده کنید. ضمنا مطالعه تستهای سالهای قبل نیز به شدت توصیه می شود.

دروس تخصصی:

معماری کامپیوتر:  این درس دارای منابع نسبتا محدودی است ، اما یکی از بهترین منابع برای آن، کتاب معماری کامپیوتر گسترش علوم پایه به نوشته آقای علی برومند نیا و حمیدرضا مقسمی است. این کتاب شامل 10 فصل است که اغلب فصول آن حجمی در حدود 10 تا 15 صفحه دارند. ( البته فونت ریزی هم دارد ) برای این درس منبع تست خاص و جامعی ندیدم و میتوان به تستهای خود کتاب و کنکورهای گذشته رجوع کرد.

نکته بسیار مهم: اگر این کتاب را ابتدا به ساکن مطالعه کنید، چیز زیادی دستگیرتان نمی شود. برای اینکه بتوانید از پس این درس جالب بر بیایید، حتما و حتما باید ابتدا به مفاهیم درس مدار منطقی تسلط کامل پیدا کرده باشین تا بتوانید محتوای این درس را درک کنید. اگر این کار را کنید میتوانید امیدواربه فهم و تسلط به این درس باشید. همانطور که پیشنهاد دادم اگر از کتاب مدرسان شریف برای درس مدار منطقی استفاده کنید، کمک بسیار خوبی به شما برای فهم معماری کامپیوتر می شود. این کمک تا جایی پیش میرود که به عنوان مثال با تسلط بر مطالب فصل اول کتاب مدارمنطقی مدرسان شریف ، تقریبا تمام مطالب فصل اول کتاب معماری را نیز یاد می گیرید.

تحلیل مدارهای الکترونیکی:  برای این درس دو منبع مناسب وجود دارد.یکی کتاب الکترونیک مدرسان شریف به تالیف مهندس احسان عابدی و  دیگری کتاب الکترونیک 1و2 از انتشارات گسترش علوم پایه به تالیف مهندس حسن شادکام انور.

نکته بسیار پر اهمیت این است که اگر دوستانی که می خواهند در کنکور سخت افزار شرکت کنند و پیش زمینه ای از مفاهیم الکترونیک ندارند ، با مطالعه این کتابها هم به جایی نمی رسند زیرا پیش نیاز فهم مفاهیم این کتابها تسلط بر کتابهای الکترونیک دوره دبیرستان است. به عبارتی دیگر اگر بخواهید از مطالب این کتابها سر در بیاورید، حتما باید ابتدا کتاب الکترونیک 1 و الکترونیک 2 دبیرستان را مطالعه کنید. به عنوان مثال در کتابهای کنکور الکترونیک به اولین چیزی که بر می خورید، مفاهیم دیود است. در همه این کتابها فقط مفاهیم پیشرفته دیود بررسی میشود و نه از ابتدا. اگر هم کتابی مطالب را از صفر شروع کند ، آنقدر مختصرگویی میکند که باز هم  چیز خاصی دستگیر خواننده نمی شود. بنا براین نظر شخصی بنده این است که ، یا از مطالعه این درس بگذرید و یا اگر خیلی اصرار به مطالعه این درس دارید، می باید ابتدا کتابهای الکترونیک دبیرستان را مطالعه کنید و بعد یکی از دو کتاب مدرسان و یا علوم پایه را مطالعه کنید که طبعا کار بسیار زمانبری است.

تحلیل مدارهای الکتریکی:  توضیحات این درس نیز دقیقا مانند درس الکترونیک است. یعنی برای اینکه مطالب این درس را بفهمید، حتما و حتما باید به کتاب تحلیل مدارهای الکتریکی دبیرستان که تک جلدی هم هست مراجعه کنید.منابع این درس نیز کتاب مدرسان شریف  به تالیف مهندس حسین نامی و گسترش علوم پایه به تالیف مهندس حسن شادکام انور است. نکته دیگر اینکه کتاب تحلیل مدارهای الکتریکی گسترش علوم پایه بصورت دو جلدی است ( برخلاف کتاب الکترونیک 1و2 این انتشارات که تک جلدی است) .در این درس نیز توصیه می کنم که اگر پیش زمینه خوبی از آن ندارید، از خیر مطالعه آن بگذرید. فهمیدن مطالب این درس، خصوصا فصول ابتدایی آن حتی از فهمیدن مطالب الکترونیک نیز سختتر است. آخرین نکته اینکه اگر بخواهید مطالب درس الکترونیک و خصوصا مدار الکتریکی را بفهید حتما باید به ریاضیات مسلط باشید.  یعنی هم ذهن ریاضیاتی قوی داشته باشید و هم مفاهیمی مانند انتگرال – سری -فوریه – لاپلاس – ماتریس – بردار  و … را بلد باشید.

یوسف بخشی

محبت
14:03 ~ 26 آوریل 2010

کیفتو بردار برو……………………….

miss snoopy
18:14 ~ 26 آوریل 2010

خيلي ممنون از بروز رساني به موقع .

يعقوب
18:35 ~ 26 آوریل 2010

سلام
ممنون آقا پيمان
منابع اصلي و معتبري رو معرفي كردي.

احتمال داره پاسكال سوال بياد؟

c-j
12:01 ~ 27 آوریل 2010

سلام
الناز:
راستش اولش که گفتی دیگه نمیخونم یه کم خوشحال شدم گفتم دمت گرم راه رو برای جوونا باز کردی کاش همه به خوبی تو بودن… (البته خوشحالیم از ته دل نبود) ولی وقتی گفتی به خاطر چشمات نمیتونی بخونی خیلی ناراحت شدم ، تنها کاری که تونستم بکنم این بود که تو نماز صبحم برات دعا کنم تا سلامتیتو زودتر بدست بیاری و ادامه بدی برای کنکور امیدوارم در آینده با خبرای خوب شدنت بچه ها رو خوشحال کنی …
خب دیدم پانیذ و بروبچ دارن از مشکلات میگن گفتم منم سفره دلم رو باز کنم
قبلا گفتم شانس بدم یه پارک جلوی خونمون زدن که خیلی سر و صدا داره حالا هر روز یه بچه 30 سانتی متری ، دماغو… دست مامنشو میگیره با یه سه چرخه که روش بوق وصل کرده! (من نمیدونم آخه سه چرخه هم بوق می خواد؟؟) میان پارک، حالا این هیچی دائم دستش رو بوقه…. دوست دارم تفنگ شکاریمونو بردارم یه تیر حرومش کنم ، به جانه خودم قبول نشم میرم 3 چرخشو با اون بوقش میکنم تو حلقش

بهار .ش
12:21 ~ 27 آوریل 2010

مطالبتون کاملا ظریف و دقیق ومفیده

maryam
15:01 ~ 27 آوریل 2010

سلام آقا پیمان.پس منابع نرم افزار کجاست؟
نکنه قبلا اونو گذاشتید؟
میشه لطف کنید بگید اگه واسه ساختمان لیپ شوتز نخونم .چه کتابی بخونم بهتره؟ چون به نظر سخت میاد.
هر کی می تونه منو راهنمایی کنه .ممنون از همگی

علی
16:55 ~ 27 آوریل 2010

مشكل دانشجويان فني و حرفه اي حل شد

امروز سه شنبه در جلسه ای که با حضور وزیر علوم، آموزش و پروش، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان سنجش برگزار شد به اتفاق آرا مقرر شد که در آینده نزدیک سازمان سنجش تاریخ ثبت نام و آزمون داوطلبان فنی حرفه ای برای ورود به آموزش عالی را اعلام کند.

http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=95499

CLS
20:00 ~ 27 آوریل 2010

maryam

لینک سرفصلهای نرم افزار
https://www.karshenasi.com/1388/08/manabe-89.html

کتاب ساختمان پارسه

الناز
20:37 ~ 27 آوریل 2010

سلام همه
پانیذ جان و c-j ممنون از لطفتون واقعا یکی از دلایلی که من به سایت کارشناسی میام علاوه بر مدیرای عالیی که داره کاربرای فوق العاده ایی مثل شماست
راستش این مشکل رو من 8 سال هست که دارم ولی بعضی وقتا اود؟ (عد؟)(نمیدونم چجوری نوشته میشه گیر ندید)وقتی عصبی میشم شبکیه چشم راستم خونریزی میکنه البته با یه سری نکات که رعایت کنم خونریزی جذب میشه فعلا هم حالم داره بهتر میشه
آقا/خانم c-jشما که مشکلتون انقدر ها هم حاد نیست چاره ش یه تیکه پنبه است بعدشم خوب محترمانه ازشون بخواین این کارو نکنن اگه تکرار شد بگین من خودم میام یه جور دیگه بهشون حالی میکنم:D
ولی کلا بمیرم که این آقا احمود کشت خودشو واسه ما بابا بهش بگین جون دکتر ما راضی نیستیم این واسه ما تلف شه (من دیگه زندان اوینی شدمممممممم یا علــــــــــــی)

حسین
23:16 ~ 27 آوریل 2010

کتاب ساختمان فقط آقای مقسمی شک نکنید cls اخه پارسه هم شد کتاب
بعدش از پیمان خان تشکر میکنم به خاطر معرفی منابع هر چند ما نرم افزار هستیم. اولین بارمه که دیدم پیمان کلمه (قاطعیت) را به کار برده است . همانطور که دیدیم در کنکور کاربردی تمامی سوالات از معارف بود و نه اندیشه(به جز فصل های مشترک)
اون دوستنمون هم که به خاطر مشکلی که برای چشماش پیش اومده نمیتونه درس بخونه امیدوارم زودتر خوب بشه

یعقوب
07:45 ~ 28 آوریل 2010

با سلام
امروز صبح از شبکه خبر اینو شنیدم که : از قرار معلوم هفته آینده وزیر آموزش پرورش بطور رسمی ثبت نام و آزمون داوطلبان فنی حرفه ای برای ورود به آموزش عالی را اعلام می کند.
امیدوارم این خیر که اومده باعث خوشحالی همه هنرستانیهای عزیز بشه چرا که خودمم هنرستانی بودم و …

M_H
10:31 ~ 28 آوریل 2010

با سلام از سایت خوبتان لطفا من را راهنمایی کنید که جگونه می توانم کتاب ++C پارسه را پیدا کنم

حمید
13:16 ~ 28 آوریل 2010

مشکل هنرستانی ها حل شد پس ما چی؟

maryam
13:25 ~ 28 آوریل 2010

سلام .ممنونم cls.ببین من پکیجی که تو این سایت معرفی کردنو خریدم جزوه ساختمان رو هم داره .یعنی همینو بخونم؟
ممنونم ازت.مرسی

ff
16:33 ~ 28 آوریل 2010

سلام به همگي
* به الناز *
الناز جان ناراحت نباش واست دعا مي كنيم كه انشاءالله خيلي زود خوب بشي .

c-j
17:58 ~ 28 آوریل 2010

البته آقای c-j ممنون از لطفتون به هر حال امیدوارم اول مشکلتون به کلی حل بشه و بعد هم بتونی برای کنکور بخونی،
به امید قبولی همه فقط یکم یواش تر بخونید منم برسم………..
از آقای یوسف بخشی نویسنده مطلب هم ممنون لطف کنن یک نظری هم راجع به منابع نرم افزار بدن

ستاره
19:09 ~ 28 آوریل 2010

سلام بر کاردانان و مهندسین آینده.
بچه ها من چند تا سوال از کتاب سیستم آقای فهیمی دارم ممنون میشم جواب بدید.مخصوصا سوال 1 و 4
شاید خیلی مسخره باشند اما متاسفانه(یا خوشبختانه) تا من مطلبی و رو کاملا درک نکنم نمیتونم ازش رد شم
1. شکل صفحه 216 :
در شکل ما سه ثبات پایه – حد می بینیم ولی در توضیحات مربوط به این شکل گفته دو ثبات!چرا؟

2. در صفحات 42 و 199 :
منظور از دستور العمل ممتاز چیه؟میشه مثالی بزنید؟تو خود کتاب گفتهEnter operating system

3.صفحه 199:
دستور العمل ماشین (Halt) چی کار میکنه ؟

4. صفحه 282:
اگه فرمولها و …. مثال انباره سه سطحی را فهمیدید یه توضیح کلی بدید؟من کامل متوجه نمیشم!!!!

نگار
07:36 ~ 29 آوریل 2010

سلام الناز جان اميدوارم حالت خوب بشه دوباره درس خواندن شروع كني بعدم هر جاي دوست داري قبول بشي آرزوي سلامتي موفقيت واست مي كنم .

هستی
08:13 ~ 29 آوریل 2010

سلام خسته نباشید این مهندسی معکوس که تبلیغ کردید تو سایت به درد میخوره

یوسف بخشی
09:27 ~ 29 آوریل 2010

سلام به c-j
در مورد منابع نرم افزار باید به عرض برسونم که استفاده از کتابهای آقای مقسمی میتواند مفید باشد
یوسف بخشی

پانيذ
11:19 ~ 29 آوریل 2010

ستاره :
منظور از دستور العمل ممتاز دستورالعمل غير مجاز براي سطح كاربره كه كاربراجاره دسترسي به اونها رو نداره..(ص 42)

اما بقيه مباحث رو هنوز بهشون نرسيدم.

maryam
13:18 ~ 29 آوریل 2010

سلام .
یه سوال از درس ذخیره دارم .میشه راهنماییم کنید.
در بخش فایل مستقیم ،توابع در هم ساز ،تابع شیفت دادن چطوری k=172148 در تابع شیفت دادن شدهk=17|2073|59. میشه روش شیفت دادنو توضیح بدید؟
ممنون از همگی

یعقوب
15:13 ~ 29 آوریل 2010

الناز جان منم برات ارزوی سلامتی میکنم و امیدوارم هرچه زودتر خوب شی و به درسات برسی .

حبیب الله صالح نیا
20:47 ~ 29 آوریل 2010

با سلام و عرض ادب خدمت دوستان :
با استناد به اخبار موسق و ارتباطاتی که حاصل شده بایستی گفت پروژه ی برگشت سهمیه ها رو که هممون روز اول با هم شروع کردین فعلا در مورد کاردانی ها قطعی شده که در حال حاضر در حال تخصیص ظرفیت از مراکز دولتی و… هست!
اما در مورد دوره های کارشناسی شک و شبهاتی وجود دارد که در مجموع می توان گفت که خیر است و انتظار می رود در عرض هفته اینده اخبار دقیق این ظرفیت ها که قطعا ظرفیت دولتی(روزانه & شبانه) در ان لحاظ خواهد شد اعلام شود.
لذا از دوستان گرامی که همواره که نمیتونم بگم ولی در بعضی برهه ها از زمان یار و یاور هم بودیم انتظار میرود که همچنان گوش به زنگ بوده و با مراکز اطلاعاتی معتبر از جمله وزارت علوم مکاتبه داشته باشند تا زودتر اخبار دقیق اعلام شود.
به هر حال ما دانشجویان فنی دیگر دانشجوی وزارت علوم محسوب شده و با توجه به این مهم که در وزارت علوم نظام استبدادی ای همانند وزارت اموزش وجود ندارد از این مرکز و مسول خود انتظاراتی خواهیم داشت که از دوستان گرامی خواهش داریم که انشالا در صورت محقق شدن ظرفیت های دولتی به عنوان اولین ورودی های تاریخ کارشناسی ناپیوسته(البته پیشاپیش هم مراکز محدودی از وزات علوم از قبیل دانشگاه کرمان دانشگاه سبزوار و… در رشته های مختلف پذیرش داشته اند) قدم اول را محکم برداشته و راه را برای ایندگان خود هموار کنیم وبه اصطلاح معروف زود پته رو به اب ندیم!
در صورت دریافت اخباری مبنی بر قطعی شدن تحولات مراتبط به اطلاع عموم خواهد رسید!
به هر حال چاره ای نیست جز اینکه خوش بین باشیم!!!
حبیب الله صالح نیا/09/02/1388
ktb: ktb: oft:
yes:
oft:

ستاره
21:35 ~ 29 آوریل 2010

سلام به همگی

پانیذ جان:
مرسی عزیزم

الناز خانم:
امیدوارم هر چه زودتر خوب شی و به درسات برسی…یکی از صندلی های دانشگاه برای توست.این رو مطمئن باش

ترانه-میم
21:38 ~ 29 آوریل 2010

باز این مسئولین راه افتادند تو خبرگزاری ها و دارند یه سری حرف هایی میزنند که خیلی غیر قابل باوره و بوی دروغ میده! (البته تا اون جایی که من فهمیدم میگن دانشگاههای دولتی وزارت علوم میخوان پذیرش کنند) البته ان قدر سر بسته حرف میزنند که انگار منطقه جنگیه دارند پیام رو رمزی میگند. از دوستان که میتونند پیام های این آقایون رو رمزگشایی کنند، خواهش میکنم بگن که این آقایون چی گفتند شاید ما هم حالیمون شد.

ترانه-میم
21:47 ~ 29 آوریل 2010

دانشگاه پیام نور نمی تواند از عهده پذیرش فنی حرفه ای ها بر بیاید

عباسپور درباره جایابی هایی دانشجویان فنی و حرفه ای آموزش و پرورش در دانشگاههای وزارت علوم به مهر گفت: ما این جایابی ها را نیز موثر نمی دانیم. می خواهند تعدادی از دانشجویان فنی و حرفه ای را در دانشگاه پیام نور جایابی کنند در حالیکه پیام نور نمی تواند از عهده آن بر بیاید. دانشجویان دانشگاه پیام نور مشکلات زیادی در این دانشگاه دارند از این رو این دانشگاه نمی تواند دانشجویان فنی و حرفه ای را نیز تحت پوشش قرار دهد.

وی تأکید کرد: لذا منطقی و عادلانه نیست که در این مقطع ظرفیت آموزشکده های فنی و حرفه ای را حذف کنیم در حالیکه دانش آموزی سه سال قبل انتخاب رشته کرده و امیدوار بوده که راه برای ورود به آموزش عالی در فنی و حرفه ای باز است.

saeedeh
09:27 ~ 30 آوریل 2010

سلام
كمك كمك
1)من كتاب سيستم هاي عامل (جلد اول:مفاهيم و تكنيك ها )را خريدم كه 14 فصل است واسه كنكور همين و بايد بخوانم .
خواهشا يكي جوابمو بده اگه اين نيست برم عوضش كنم
2) كتاب فهيمي بهتره يا مقسمس

HeWillCome
14:58 ~ 30 آوریل 2010

Saeedeh;
سلام
کتاب رو درست گرفتی همینه, جلد 2 برای ارشده, اگه مقدمه رو بخونی گفته!!

چون این کتاب تست نداره مقسمی هم باید بخونی و تست بزنی
البته تو کنکور دولتی عین عبارات کتاب فهمیمی میاد

HeWillCome
15:20 ~ 30 آوریل 2010

شکل ص 216 فهیمی;
اینجا دو ثبات به نام های 1_ثبات پایه 2_ثبات حد
رو نشون داده
در شکل گفته از یکی جهت ترجمه آدرس هنگام دستیابی به کد و از دیگری دستیابی به ناحیه داده استفاده میشه
حالا اگر برنامه ها نخواهند کل داده ها رو به اشتراک گزارن مجبورن چند جفت ثبات پایه و حد داشته باشن که در رابطه با نواحی مختلف بکار بیان
مثلا توی شکل 5 جفت ثبات پایه و حد است استفاده شده
1جفت مخصوص داده پردازش 2
1جفت مخصوص داده پردازش 1
1جفت برای قسمت کد
1جفت برای قسمت داده مشترک هر دو (دقت کن)
1جفت مخصوص کد پردازش 2
1جفت مخصوص کد پردازش 1

پس در کل از 2 ثبات استفاده شده اما از هر کدام چند نسخه کپی برای قسمت های خاص داریم

پانيذ
16:26 ~ 30 آوریل 2010

اگر منظورشون از حل مشكل فني ها دانشگاههاي آزاد و غيرانتفاعي و پيام نوره كه ارزوني خودشون..
اينا كه همه پوليه ..
واسه ما هم فقط مي خوان ظرفيت غيرانتفاعي هارو اضافه كنن . بي خودي دلتون و صابون نزنين؛
از روزانه و شبانه خبري نيست.

c-j
18:38 ~ 30 آوریل 2010

ممنون آقای یوسف بخشی
اما یه سوال به عنوان آخرین سوال ممنون میشم نظرت رو بگی البته بعضی از دوستان لطف کردن راهنماییم کردم ولی هرچی مشورت بیشتر بهتر (البته یه ضرب المثل هم هست معروف هم هست که یادم رفته ) من هنوز برنامه سازی شروع نکردم به نظرت چه کتابی میتونه مفید باشه؟ مقسمی به نظرم اکثر نکته ها رو میاد تو تست هاش میگه ولی خب این با روحیات من سازگار نیست.

mojtaba
20:05 ~ 30 آوریل 2010

سلام
زیاد خودتون ناراحت نکنید بیشتر فکر درساتون باشید تا فکر ظرفیت دانشگاهها بعدش هم تا روز اعلام ظرفیتها خدا کریمه ما خدا رو داریم

saeedeh:
05:27 ~ 1 می 2010

hewillcome
سلام خيلي ممنون كه كمك كردين

ستاره
08:08 ~ 1 می 2010

سلام به همگی

hewillcome:
ممنون از راهنماییت

یوسف بخشی
08:48 ~ 1 می 2010

سلام c-j
کتاب c++ آقای مقسمی کتاب بسیار جامع و خوبیه.
اگر با دقت زیاد مطالب کتاب رو بخونید، و در کنارش، به مقدار لازم مرور کنین ، نتیجه خوبی بدست میارید.

البته از کتاب آقای جعفرنژاد هم میتونین استفاده کنین.اما هرگز به پای کتاب آقای مقسمی نمیرسه
موفق باشید

maryam
13:48 ~ 1 می 2010

سلام بر همگی
خوب یکی هم جواب منو بده.HeWillCome تو که جواب همه رو میدی ……..جواب من پس چی؟؟؟؟

HeWillCome
17:10 ~ 1 می 2010

Maryam;
سلام
به نظرم بهترین کتاب ساختمان واسه کنکور پارسه ست, مقسمی بخش اول رو خراب کرده

پکیج کافیه به شرطی که بخوای کل 800 صفحه رو پرینت کنی!!!!

منابع نرم افزارم که دوستم لینک دادن

فایل مستقیم هم هنوز نرسیدم! من طبق آزمون پارسه جلو میرم
اینجا ها سوادم شله!! 😀

c-j
22:47 ~ 1 می 2010

به آقا یوسف:
ممنون ازت که جوابم رو دادی دیگه تو خرید این کتاب شک نخواهم داشت.

reza
07:58 ~ 2 می 2010

تا اون جايي كه من فهميدم تابع شيفت به اين صورته كه اول، مثلاً اگه ميخواي آدرس 4 رقمي باشه و كليد هم عدد 17207359 باشه، خوب چهار رقم وسطي رو جدا مي كني(59|2073|17)،بعد اول از سمت راست عدد 59 رو شيفت ميدي به داخل و عدد 7359 بدست مياد؛ بعد از سمت چپ عدد 17 رو شيفت ميدي به داخل كه عدد 1720 بدست مياد. خوب حالا اين دو تا رو با هم جمع ميكني كه ميشه 9079، همين. حالا اگه اين عدد مناسب بود كه هيچ اگرنه اونو در يه ضريب مناسب ضرب مي كني تا اوني كه دلت ميخواد بشه. اين مثال كتاب روحاني بود. تو كتاب روحاني رانكوهي و كتاب مقسمي اينجوري توضيح داده. اينم مثال كتاب مقسمي:
اگر كليد برابر 23450736 باشد آنگاه : 36|4507|23 به دست مياد كه بعد شيفت دادن دو عدد 2345 و 0736 بدست مياد كه جمعشون ميشه 3081.
اما تو كتاب مدرسان اينجوري گفته:
اگه كليد 7522143 باشه اون وقت: 43|221|75 بدست مياد كه بعد از شيفت دادن دو عدد 751 و 243 بدست اومده. انگار يه بار از ستون وسطي دو رقم سمت راست(21) رو برداشته و بجاش 43 رو گذاشته، بعد يه بار دو عدد سمت چپ(22) رو برداشته و بجاش 75 رو گذاشته. بعد اونا رو با هم جمع كرده و 994 بدست اومده.
اميدوارم كمكت كرده باشم.

reza
08:06 ~ 2 می 2010

هه هه…
جواب دادم ولي يادم رفت اولش بنويسم جواب واسه كيه. واسه maryam بود كه سوال داشت درباره شيفت دادن.

CLS
09:44 ~ 2 می 2010

کتاب سیستم عامل پارسه فصل یک تست 1 گزینه 3 رو برای جواب انتخاب کرده.همین تست فصل دو تکرار شده (تست 2) اینبار گزینه دو رو انتخاب کرده.

سیستم عامل پارسه فصل دوم تست شماره 5:
در سیستم عامل ادرس دستور العمل بعدی قابل اجرا برای هر پردازش در کدام قسمت ذخیره میشود؟(تست سراسری 82 – البته نمیدونم اون موقع این طراح دانشمندی که چند سال گذشته سوالها رو طرح کرده بوده یا نه و یا اصلا منبعش فهیمی بوده!)
کتاب پارسه برای این تست گزینه 3 یعنی PCB رو انتخاب کرده.(اینم نمیدونم که کلید همین بوده یا نه!)
همین تست برای ازمون 25 درصد اول پارسه (تست 120) طرح شده ولی جالب اینجاست که اصلا گزینه PCB نداره و گزینه درست PSW جاری شده!!
البته همه بدبختی های ما برمیگرده به طراح سوال سیستم عامل سراسری و کتاب فهیمی.چون کتاب فهیمی گفته آدرس دستورالعمل بعدی جهت اجرا در PSW قرار داره ولی کتابهای تننباوم و سیلبرشاتس گفتن PCB.
این وسط نویسندگان کتاب سیستم عامل پارسه و طراحان سوالات ازمون های موسسه هم تکلیف خودشونو نمیدونن.یکی میاد میگه PCB اون یکی سوال طرح میکنه میزنه PSW.

HeWillCome
10:56 ~ 2 می 2010

Cls:
آدرس دستورالعمل بعدی برای هر (دقت) پردازش
آدرس … برای پردازش جاااری

در مورد این تست کلید همون PCB‏ هست, چون درPCB اطلاعات هر فرآیند (دقت) وجود داره که یکیش آدرس دستورالعمل بعدیه!

پس برای هر فرآیند پاسخ PCB‏ درسته
اما برای فرآیند جاری;
اشاره گر PSW‏ داره به فیلد آدرس فرآیند جاری در جدول PCB‏ اشاره میکنه

پس برای فرآیند جاری PSW‏ درسته
حله?

الناز
13:39 ~ 2 می 2010

cls:
PCB یه جدول که حاوی PSW هم میشه
صفحه 37 گفتهPCB حالت و وضعیت فرایند (مانند جدید آماده و در حال اجرا و منتظر)(یعنی همون PSW) را نگه میدارد
من اینطور برداشت کردم

maryam
13:47 ~ 2 می 2010

سلام.
HeWillCome
ممنون ازت.خوبه تو هستی.مرسی

reza
ok.حالا فهمیدم .مرسی .میدونی من فکر کردم عدد172148رو شیفت داده.چون واسه همه مثال هاش همین عدد و استفاده کرده.به هر حال متوجه شدم.ممنون ازت.

maryam
14:25 ~ 2 می 2010

دوباره سلام.
یه سوال از Cهم دارم .میشه اون روهم جواب بدید.ممنون.
کتاب آقای مقسمی فصل 5(آرایه ها).تو تست 14 توضیح دادن که اگرتا i<10 انجام بشه آرایه دوباره وارونه می شه. ,و تغییری تو آرایه انجام نمیشه .پس چرا تو سوال قبلش متقارن شده.مگه تا i<10 انجام نمیشه؟
فکر کنم من خیلی خنگم ...........

دره نورد
16:07 ~ 2 می 2010

بر طبق آخرین تحقیقات دانشمندان،داوطلبان کنکور کاردانی به کارشناسی بیشتر از سایر هم نوعان خود (منظور سایر دانشجویان) در معرض پیری زودرس قرار دارند.این محققان عامل این پدیده را ناشی از فشارهای عصبی حاصل از شنیدن خبرهای گونان در این مقطع دانستند.همچنین در مواردی سکته های قلبی و مغزی در بین این جوانان دیده شده است.دانشمندان در آخر اضافه کردند که این پدیده با به حرکت درآمدن فک یکی از مسؤولین کشوری و درافشانی ایشان نسبت مستقیم دارد.

maryam
17:47 ~ 2 می 2010

سلام
جواب سوالمو فهمیدم(سوالc).ممنون از همگی

من خسته شدم اینقدر رستم و اسفندیار خوندم.از 200صفحه کتاب 100صفحش رستم و اسفندیاره……….

CLS
20:36 ~ 2 می 2010

HeWillCome
توضیحی که شما دادید کاملا درسته.

الناز
PCB یه ساختمان دادست که توی RAM قرار داره و هر پردازش یه PCB مخصوص به خودش داره ولی PSW یه ثبات که درون CPU قرار داره.پس نمیشه گفت که PSW جزیی از PCB محسوب میشه! البته نمیدونم شاید شما درست بگید.

کتاب مقسمی صفحه 60:ادرس دستورالعمل بعدی فیلدی است که هم در PCB و هم در PSW وجود دارد.در شکل صفحه 43 کتاب اقای مهرداد فهیمی ادرس دستورالعمل بعدی جهت اجرا بخشی از PSW است ولی در کتابهای تننباوم و سیلبرشاتس ادرس دستورالعمل بعدی قابل اجرای پردازش به عنوان بخشی از PCB ذکر شده است.چون اقای مقسمی همین توضیح رو برای این تست اورده بود من گیج شدم.
ولی با این حال نظرم در مورد کتاب سیستم پارسه و طراح کنکور سراسری عوض نمیشه.

پانيذ
20:43 ~ 2 می 2010

سلام دوستان..
خوشحالم مي بينم گرم درس خوندن و رفع اشكال هستيد..
من كه به دليل گرفتگي كمر بايد مدتي(!) فقط به حالت استراحت مطلق سپري كنم .فعلا كه درمان فشرده پيش گرفتم..خيلي شانس بيارم بتونم واسه آزمون جمعه پارسه بيام..
مثل اينكه جناب دره نورد درست مي گن..
خلاصه به لطف شي مفيدي به نام لپ تاپ از سر زدن به كارشناسي دات كام دريغ نمي كنم.

راستي با اجازه مدير سايت يه سوال متفرقه از دوستان داشتم :
كسي براي آزمون استخدامي آموزش و پرورش ثبت نام نكرده؟من ثبت نام كردم،اگر كسي در مورد منابع دقيق تر آزمون و كلا آزمون عمومي اش بتونه راهنماييم كنه و يا لينك معتبري رو معرفي كنه ممنون مي شم.

میترا
14:30 ~ 3 می 2010

سلام،ممنون از سایت خیلی خوبتون،میشه اگه تست خوب برنامه نویسی ++c دارین واسم بفرستین:goldtime.namak@gmail.com

الناز
16:19 ~ 3 می 2010

سلام سوال 141 ساختمان تو آزمون 25 در صذ اول را کسی میتونه واسه من توضیح بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

meysam
19:45 ~ 3 می 2010

salam.man ye jozveye tope moadekat makham.age bedardam bokhore hazeram hazine hambokonam.dvd hate aghayon ro ham kharidamvali hame chiz tosh hast ne joz moadelat.9352643637

c-j
20:43 ~ 3 می 2010

سلام به همه
یک سوال خواهشن مثل همیشه به جوابین
کتاب 30 آزمون ذخیره بازیابی مقسمی مبتنی بر کتاب ذخیره بازیابی روحانی مهندسی فایلهاست یا ذخیره بازیابی با رویکرد کاربردی؟؟ من که رویکرد کاربردی رو دارم میخونم بقیه کدوم رو می خونن؟

مهدی
08:19 ~ 4 می 2010

سلام
من چند باره اینجا سوالم رو مطرح می کنم اما با کم لطفی شما مواجه شدم و دریغ از یه جواب
من الان ترم دوم کارشناسی ناپیوسته ساوه هستم. تابستون امسال می خوام دوباره کنکور امتحان بدم تا کرمانشاه قبول بشم. اگه قبول بشم تموم واحدهای اینجام رو حساب می کنن برام؟ مشکل خدمت پیدا نمی کنم؟ مدرکم رو دیگه از دانشگاه کرمانشاه صادر می کنن؟ کلاً قضیه اش چطوریه؟

nasser-یه خبر دست اول از باهنر شیراز
09:06 ~ 4 می 2010

سلام —-یه خبر دست اول از باهنر شیراز
روز معلم رئیس فنی ها اومده بود آموزشکده باهنر حرف می زد م ی گفت 15 روز دیگه تصمیم می گیرن که فنی ها علمی کاربردی بشن یا پیام نور
ولی امروز رئیس گفت با پیام نور قرارداد بستن سال بعد همه ی آموزشکده های کوچیک پیام نور می شن
یعنی ورودی ندارن و دانشجو هاشون هم جمع می شن تو آموزشکده های بزرگ و خرتو خر عظیمی ایجاد میشه
تازه پیام نور آگهی اسخدام 4000عضو هیت علمی هم برای سال بعد چاپ کرده
وبدین سان نسخه فنی ها پیچیده شد

مهسا
09:41 ~ 4 می 2010

سلام بجه های پارسه ای من تازه به جمع تون اضافه شدم یه سوالی واسم پیش اومده ممنون می شم اگر جوابمو بدید
تمرین 7 صفحه 21 چرا جواب یک می شه گیج شدم آخه من گزینه 4 به دست می یارم

محسن
12:09 ~ 4 می 2010

از یک منبع اگاه شنیدم که سهمیه آموزشکدها و دانشکده شهید رجایی برگشته حالا زیاد خوشحال نباد برید درس بخونید

HeWillCome
13:35 ~ 4 می 2010

اخبار گفت با طرح 2 فوریتی در مجلس، دانشگاه شهید رجایی مکلف شد پذیرش داشته باشه
تبریک می گم
خدا رو شکر
خدا رو شکر

مهسا
13:36 ~ 4 می 2010

سلام بجه های پارسه ای من تازه به جمع تون اضافه شدم یه سوالی واسم پیش اومده ممنون می شم اگر جوابمو بدید
ساختمان داده ها تمرین 7 صفحه 21 چرا جواب یک می شه گیج شدم آخه من گزینه 4 به دست می یارم

ستاره
14:32 ~ 4 می 2010

سلام به همگی
بچه ها وضعیت سهمیه ها درست شد.
http://www.khabaronline.ir/news-59515.aspx
http://www.unp.ir/news.php?readmore=7037
اخبار هم اعلام کرد.حالا وقتشه که جدی جدی شروع به خوندن کنیم.البته اگه دیر نشده باشه….

الناز
19:44 ~ 4 می 2010

سلام همگی
پانیذ جان منم شرکت کردم
شما میخوای چیکار کنی
اگه ان شا الله دانشگاه قبول بشی استخدامی را هم قبول بشی
ایشالا زودتر خوب بشی منم کمرم درد میکرد با استراحت خوب شدم تو هم استراحت کنی خیلی زود خوب میشی
cls:
منظور منم همون بود منتها کم زیادی جواب رو ساده کردم اونقدر که دیگه اشتباه شد

مهسا
20:46 ~ 4 می 2010

سلام بجه های پارسه ای من تازه به جمع تون اضافه شدم یه سوالی واسم پیش اومده ممنون می شم اگر جوابمو بدید
ساختمان داده ها تمرین 7 صفحه 21 چرا جواب یک می شه گیج شدم آخه من گزینه 4 به دست می یارم

CLS
21:12 ~ 4 می 2010

الناز
وقتی میخواید حساب کنید که یک درایه چندمین خونه ارایه میشه اگر بعدهای ارایه رو با حروف داده باشن کوچکترین حرف رو 1 میگیریم(L) و حروف رو شمارش میکنیم تا به بزرگترین حرف برسیم(r)
بتا رو یک و آلفا رو صفر میگیریم.وقتی جواب رو بدست اوردیم با یک جمع میکنیم.
اینم لینک اموزش تصویری!!
http://rapidshare.com/files/383508424/untitled11.bmp.html

CLS
21:50 ~ 4 می 2010

ای بابا! اینجا که همه یکی یکی دارن مریض میشن.اینجور که داره پیش میره احتمالا منم تا چند روز دیگه میمیرم روی سنگ قبرمم مینویسن شهید در راه دکه! HeWillCome هم احتمالا (البته معذرت می خواما!!!) دستی پایی جاییش باید بشکنه!!!!

مهسا
اگه لطف کنید بگید صفحه 21 چه کتابی ممنون میشم:)))

نگار
08:22 ~ 5 می 2010

يكي جواب من را بده خواهش مي كنم بايد واسه برنامه نويسي cرا بخونيم يا قسمت ++c كتاب مقسمي كافيه ؟

CLS
11:06 ~ 5 می 2010

مهسا.
ساختمان داده رو ندیدم!!!
به جای n یه عدد میزاریم.مثلا 3.
وقتی k صفر باشه حلقه دوم(و در نتیجه دستورالعمل شماره 3) سه بار تکرار میشه.وقتی k یک باشه حلقه دوم دو بار تکرار میشه و وقتی k دو باشه حلقه دوم یک بار تکرار میشه.بعد از این دیگه شرط حلقه اول غلط میشه.پس در مجموع وقتی n سه باشه دستور مورد نظر 6 بار تکرار میشه.حالا عدد 3 رو که توی فرمولها جایگذاری کنید فقط گزینه یک 6 میشه.

پانيذ
11:25 ~ 5 می 2010

الناز جان ممنون،نمي دونم والا دكتر كه مي گه عصب كمرم آسيب ديده و بايد فقط استراحت كنم!اونم دم كنكور..خيلي زور داره به خدا..اونم حالا كه سهميه ها داره درست مي شه..من كه كار خودم و مي كنم..

راجب آزمون استخدامم كه به احتمال 1 درصد اگه قبول شم هر دو رو مي رم..

نگار : هر دو مبحث رو.

CLS :
خدا رو چه ديدين ! نوبتي هم باشه نوبت شما يا HeWillCome . حالا يه جوري با هم كنار بياين !

دور از جون،اما جدا از شوخي مواظب سلامتي تون باشين.لاعقل اين چند ماهرو …

نگار
16:56 ~ 5 می 2010

ممنون پانیذ عزیز خیلی لطف کردین انشالله بهتر می شی .آرزوی موفقیت واست می کنم .

مهسا
07:39 ~ 6 می 2010

CLS
ممنون از اینکه جوابمو دادی
مرسی

mojtaba
20:55 ~ 6 می 2010

سلام
وقت بخیر
سلام پانیذ خدا بد نده انشالله هر چه زودتر خوب بشی و برنامتو ادامه بدی
روزهای سختی پشت سر میذارم دارم هم واسه امتحانات
پایان ترم آماده میشم هم واسه کنکور

محمد یوسفی
20:44 ~ 7 می 2010

c-j:
کتاب 30آزمون مبتنی بر کتاب سیستم و ساختار فایلهاست ولی تا فصل فایل مستقیم سوال طرح کرده.
من هم کتاب ذخیره کاربردی را خوندم ولی باید مطالبی که این کتاب از فصل اول تا فایل مستقیم را حذف کرده خوند.سوالات کنکور های قبل از کتاب سیستم و ساختار فایلهاست .

الناز
10:02 ~ 8 می 2010

رتبمم 44 شد

الناز
10:05 ~ 8 می 2010

پانیذ نیستی کجایی ؟حالت بهتر شد؟

یوسف بخشی
22:27 ~ 8 می 2010

سلام به نگار خانم
برای برنامه سازی باید فصل یک تا هشت و یازده تا 20 کتاب مقسمی روبخونی.
توضیحات کامل مربوط به این بحث در مناب کنکور سخت افزار اومده.

achom_zaboooooooon
15:36 ~ 9 می 2010

salam
khooobin
man tazeh mikham shoro koonam va ehtiyaj daram be jozveh madar manteghi
in jozveh khili bad tozih dade aslan ghabele fahm nist
agar kasi jozveh behtari dare khahesh mikooooonam komak kooone
rasti man mikham alan shoro koonam mitoonam amade besham kamel vaghtam khaliye bejooz 1 ya 2 rooz dar hafte

achom_zaboooooooon
15:38 ~ 9 می 2010

agar mitoonin mano to barnamerizi komak koonin
in email mane mamnooon age komak koonin
achom_zabon@yahoo.com 

نگار
09:26 ~ 10 می 2010

سلام ممنون مرسي از راهنماتون لطف كردين جناب يوسف بخشي .

ِیوسف بخشی
09:44 ~ 11 می 2010

خواهش میکنم.

c-j
23:39 ~ 14 می 2010

پیمان جان داداش این آخرین خبرت دوباره کامل لود نمیشه یه نگاه بنداز این 2بار…. بعدا سوال داشتم خواهشن جوابمو بده مثل همیشه!

ركسانا
22:35 ~ 11 ژوئن 2010

با سلام.
همون طوري كه درصدهاي قبولي براي رشته سخت افزار رو معرفي كردين. درصدهاي قبولي براي رشته نرم افزار(كارداني به كارشناسي) رو هم در هم حتما اختيارمون بزارين ممنونم ميشم.
منتظر پاسخ شما هستم.
با تشكر

مجتبی
17:56 ~ 15 جولای 2010

سلام به تمامی دوستان

من دنبال نمونه سوالات کنکور کاردانی به کارشناسی رشته فناوری و اطلاعات هستم و همچنین منابع آزمون

هرکی میدونه لطف کنه به من ایمیل بزنه یا تو این سایت آدرسی به من بده که برم دانلود کنم

با تشکر

انسیه
18:13 ~ 19 سپتامبر 2010

باسلام..من میخوام بیام بیرون با کاردانی از رشته ریاضی کاربردی…میخواستم بدونم میدونید باید چه درسهایی رو بگذرونم تا کاردانی بهم بدهند؟در دانشگاه پیام نور هستم..

سمیرا انصاری
12:35 ~ 8 اکتبر 2010

سلام به همه دوستان عزیز مطلب ها خیلی خوب بود

leily
01:20 ~ 13 نوامبر 2010

با سلام
خواهشمندم منابع کنکور کاردانی به کارشناسی رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار سال 90خصوصا دروس برنامه سازی را در سایتتون ارائه بدید
نام این کتاب
مولف
ناشر
هر چه سریعتر
ممنون میشم

Mohammad hassani
08:21 ~ 3 آوریل 2011

باسلام : منم مثل يقيه از مطالب مفيدي كه در اختيارم گذاشتيد ممنونم و آرزوي بهترين ها را براتون دارم.

آریس
17:23 ~ 20 آوریل 2011

خیلی خیلی خوب بود بهتر از این نمیشه

حسن محمدی
10:33 ~ 30 آگوست 2011

با سلام
ازسایت خیلی خوبتون می خواستم تشکر کنم خیلی پرمحتوا و کارآمدو به درد ما دانشجویان نرم افزار می خوره –
ممنون

سحر ناز
11:22 ~ 3 آوریل 2012

می خواستم ازتون تشکر کنم به خاطر سایت خوبتون مواظب سلامتی تون باشید مابه دوستای مثل شما احتیاج داریم