آخرین خبر ها
معرفی دانشگاه آزاد علوم تحقیقات واحد اهواز

معرفی و تاریخچه دانشگاه

دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات استان خوزستان طی ۱۷ سال فعالیت صادقانه خود همپای دانشگاه های دیگر توانسته به عنوان یکی از مهمترین مراکز تولید علم، دانش، معرفت و کانون امید، موجبات افزایش سطح بهره وری، تعالی و رفاه اجتماعی را فراهم سازد. اکنون این دانشگاه با بیش از ۸ هزار نفر دانشجو در ۳۹ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و ۵ رشته در مقطع دکتری تخصصی و حدود ۲۷۰ عضو هئیت علمی تمام وقت، نیمه وقت و مدعو در فضایی آموزشی و رفاهی بالغ بر ۷ هزار متر مربع از پیشتازان توسعه، تخصص و مهد علم و دانش در استان خوزستان است. یکی از مهمترین افتخارات واحد علوم و تحقیقات خوزستان، نقش چشمگیر این دانشگاه در فعالیت های علمی و تحقیقاتی است. امکانات و تجهیزات بسیار مدرن و ارتباطات فراوان این دانشگاه با مراکز علمی و صنعتی استان موجب شده که تحقیقات موثر و خلاقی دراین دانشگاه صورت گیرد.

 چاپ  مقالات علمی و پژوهشی در مجلات معتبر علمی- پژوهشی داخلی و خارجی و ارائه مقاله در همایش های ملی و بین المللی، تالیف کتاب های دانشگاهی، ثبت اختراع، برگزاری  همایش های منطقه ای و مشارکت در برگزاری همایش های بین المللی نیروگاه های هسته ای و دیگر همایش ها همگی سند روشنی بر چشم انداز حوزه پژوهشی واحد علوم و تحقیقات استان خوزستان است .

این واحد دانشگاهی در راستای تحقق اهداف آموزشی خود، توانسته است با برنامه ریزی دقیق و هدفمند بر اساس طرح های مصوب شورای برنامه ریزی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی گام های موثری را در جهت ارتقاء و اعتلای سطح دانش و فرهنگ دانش آموختگان بر دارد و در این روند روبه تکامل توانسته است با جذب استادان متخصص و متعهد و استفاده از فناوریهای نوین آموزشی و پژوهش محور، اهداف تعیین شده خود را مطابق با استانداردهای جهانی عینیت بخشد.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات استان خوزستان علاوه بر داشتن یک کتابخانه مرکزی با بیش از ۸۰ هزار جلد کتاب ، حدود ۵ هزار عنوان پایان نامه و اشتراک  نشریات داخلی، دارای پایگاه اطلاع رسانی مجموعه مقالات فارسی (نما متن) با قابلیت بازیابی، متصل به کتابخانه دیجیتالی و دارای امکانات پهنای باند مناسب در حال سرویس دهی به دانشجویان است.این دانشگاه با برخورداری از آزمایشگاه ها و کارگاه های مجهز به مدرنترین ابزار مورد نیاز، برخورداری از شبکه مستقل اینترنت جهت استفاده آسان اساتید و دانشجویان با اتصال به شبکه فیبرنوری، مفتخر است که در نظام مقدس جمهوری اسلامی توانسته است گامی ارزشمند در جهت ارتقاء علم و فرهنگ جامعه بردارد .

 

همچنین در حوزه فرهنگی با تکیه بر الطاف الهی و با سیاست گذاری و برنامه ریزی کلان در امر سازماندهی و کنترل فرایندهای فرهنگی دانشگاه توانسته است اقدامات موثری را در جهت رشد کمی و کیفی اهداف فرهنگی خود انجام دهد. این حوزه به لحاظ اهمیت نوآوری ، خلاقیت و نشاط در فعالیت های فرهنگی دانشگاه، ضمن طراحی و اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و بعضاً پژوهش محور برای فرهنگ سازی و اعتلای فرهنگی(در قالب مسابقات، همایش ها، میزگردها، سخنرانی ها، برنامه های مناسبتی، مراسم مذهبی و عبادی، فعالیت های هنری، کارگاه ها و کلاس های آموزشی ، برگزاری اردوهای مختلف و جلسات هم اندیشی) در سالهای اخیر توانسته است بسیاری از چالشهای فرهنگی روز و اثرات فراگیر در آنها را مورد نقد و برررسی قرار دهد.

و امروز واحد علوم و تحقیقات خوزستان با گام هایی استوارتر و راسختر از گذشته و مبتنی بر برنامه استراتژیک، ماموریت اصلی خود را گسترش علم و فناوری، تربیت افراد خلاق، ایجاد فضایی با نشاط و بالا بردن کیفیت تحصیلات دانشگاهی به دنبال تحقق اهداف بلند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

 

معرفی رشته گروه های موجود در دانشگاه علوم تحقیقات خوزستان

 

گروه فنی و مهندسی

  •  مقطع کارشناسی ارشد

ارزیابی و آمایش سرزمین

آلودگیهای محیط زیست

زیستگاهها و تنوع زیستی

مدیریت محیط زیست

آب و فاضلاب

آلودگی هوا

کامپیوتر- نرم افزار

عمران- مدیریت و ساخت

مهندسی معماری

 

گروه کشاورزی

  • مقطع کارشناسی ارشد

زراعت

آبیاری و زه کشی

سازه های آبی

خاکشناسی

شیمی و حاصلخیزی خاک

علوم و صنایع غذایی

اصلاح نباتات

تکثیر و پرورش آبزیان

اقتصاد کشاورزی

 

  •  مقطع دکتری

زراعت

سازه های آبی

خاکشناسی

شیمی و حاصلخیزی خاک

 

گروه علوم پایه

  • مقطع کارشناسی ارشد

            شیمی فیزیک

شیمی آلی

شیمی معدنی

شیمی تجزیه

فیزیک- حالت جامد

فیزیک- اتمی مولکولی

فیزیک- هسته ای

  • مقطع دکتری

شیمی آلی

 

گروه علوم انسانی

  • کارشناسی ارشد

آموزش زبان انگلیسی

کتابداری و اطلاع رسانی

علوم اقتصادی

حسابداری

مشاوره و راهنمایی

مدیریت اجرائی

مدیریت آموزشی

مدیریت بازرگانی بازاریابی

مدیریت بازرگانی داخلی

حقوق جزا و جرم شناسی

حقوق خصوصی

روانشناسی تربیتی

روانشناسی عمومی

روانشناسی بالینی

علوم سیاسی

  • مقطع دکتری

روانشناسی عمومی

رویا
16:25 ~ 20 جولای 2015

با سلام من کارشناسی رشته جغرافیا انسانی _شهری رو دارم میخوام ارشد مدیریت بازرگانی شرکت کنم آیا بدون کنکور پذیرش دارید ممنون

نگار بهداروندي
15:15 ~ 25 جولای 2015

با عرض سلام و خسته نباشید.
من مدرک کارشناسی زیست شناسی دارم اما میخواستم برای ارشد رشته آموزش زبان و یا روانشناسی بخونم آیا همچین کاری میشه؟به نظرتون در میام؟و میخواستم بدونم کدوم یکیش بهتره؟ با تشکر

فاطمه
08:23 ~ 11 سپتامبر 2016

با سلام و خسته نباشید چرا فقط ۵ رشته دکتری؟؟کاش مقطع دکتری علوم اقتصادی هم بود

صدیقه درویشی
18:39 ~ 16 سپتامبر 2016

با سلام و خدا قوت.من ارشد شیمی آلی دارم ولی دوست دارم دکترای روانشناسی ادامه دهم.خواستم منو راهنمایی کنید که چه مطالبی رو بعنوان پایه باید بدونم و چگونه میتونم در آزمون شرکت کنم؟همچنین هزینه هر ترم چقد میشه؟

رحیم
23:00 ~ 27 سپتامبر 2016

باسلام واحترام من کارشناس مدیریت صنعتی ام ایا میتونم ارشد مدیریت محیط زیست بخونم؟

محسن
13:14 ~ 30 ژوئن 2017

با سلام
من رشته مهندسی تکنولوژی فناوری اطلاعات و ارتباطات خوندم . آیا در مقطع ارشد این رشته در اهواز ارائه میشه؟ چه دانشگاه سراسری یا آزاد یا علوم و تحقیقات؟؟؟؟؟