آخرین خبر ها
مصاحبه با استاد جمعدار پیرامون درس مدار منطقی در کنکور کاردانی به کارشناسی

سوابق آموزشی، شغلی خود را در زمینه کنکور کاردانی به کارشناسی بفرمایید.

سال 74 فارغ التحصیل شدم رشته الکترونیک و در زمینه طراحی سوالات کنکور بچه های کاردانی کار کردم چیزی حدود 7 – 6 سال و از سال 73 عضو کمسیون تالیف کتابهای آموزش و پرورش بودم و 5 – 4 سالی هم هست که در مقطع کاردانی به کارشناسی درس می دهم.

در چه موسساتی تدریس می کنید؟

موسسه ماهان هستم، کاوشگران هستم؛ جای اصلی کاریم و اندیشه اساتید. امسال سیمیا هم یک کلاسی دارم؛ قعلاً همین.

مباحث را در کلاسهایتان در یک حد پوشش می دهید؟ داوطلبان در هر یک از کلاسهای شما شرکت کنند تفاوتی نمی کند؟

تقریباً نه؛ البته موسسه ای داریم که کلاسهایش را 30 ساعته می بندد، موسسه ای داریم که 40 ساعته می بندد. مطمئناً حجم تست زدن کم می شود نه حجم درس دادن یعنی تایمی که درس می دهیم همان درس است حالا توی یک موسسه می رسیم 150 تا تست می زنیم؛ توی یک موسسه 400 تا تست می زنیم، 300 تا تست می زنیم. ولی این مبحث اصلی درسی تقریباً یکی است. معمولاً در موسساتی که بچه ها کامپیوتری هستند بخش الکترونیک را نمی گویم یک مقدار وقتم بازتر است ولی در موسساتی که پذیرش دانشجوهای الکترونیک و کامپیوتر را با هم دارد مباحث الکترونیک را هم تست می زنیم. در درس مدار منطقی معمولاً یک دانه سوال آن هم در سراسری می آید آن را می گوییم.

جزوات و کتابهایتان را لطفاً برای این درس معرفی بفرمایید.

برای این درس در موسسات مختلف کتابهای مختلفی استفاده می شود. در موسسه ماهان کتاب شخصی خودم که تالیف شده؛ توی موسسه کاوشگران جزوه شخصی را می دهم برای بعضی از موسسات هم کتاب 30 آزمون را می دهم و خودم درس می­دهم. موسساتی که رشته الکترونیک داشته باشند بیشتر سعی می کنم درس را خودم بدهم و از کتاب سنگینتری استفاده شود. 30 آزمون مدار منطقی کتاب سنگینی است.

جزوات و کتابهایتان در موسسات مختلف سرفصلهای سراسری و آزاد را پوشش می دهد؟

جزواتم بالاتر از سرفصلهای آزاد است چون آزاد محدودیت دارد ولی سراسری را پوشش می دهد. بنابراین بچه هایی که تهیه می کنند توی آزاد می توانند بعضی از فصلها را نخوانند به خاطر اینکه از آنها سوال هم نمی آید.

رفرنسهای اصلی این درس را لطفاً بفرمایید.

این درس رفرنس دانشگاهیش موریس مانو و نلسون است. ولی خب متاسفانه اساتید دانشگاه ما هیچکدام رفرنس را کامل درس نمی دهند. دانشجو وقتی می آید سر کلاس معمولاً 4 – 3 تا از فصلها را اصلاً نخوانده است من جمله فصل فلیپ فلاپها، شمارنده ها، ثباتهای انتقالی را اصلاً نخوانده است که ما مجبوریم اینجا هم درس دانشگاهی بدهیم و هم کنکوری تست بزنیم. یک مقدار دردسر می شود ولی دو تا رفرنس اصلی بیشتر ندارد.

مطالعه رفرنسهای اصلی را پیشنهاد می کنید؟

برای دانشجویانی که تایم دارند بله ولی در غیر این صورت اصلاً. ما دانشجویی داریم که 2.5 می خواهد بیاید سر کلاس؛ رفرنس اصلی فقط مبحث را یادش می دهد ما اینجا انتظار داریم دانشجو در 1.5 دقیقه تست بزند. راه حل دانشگاهی یا راه حل آن کتابها اصلاً با کار من سازگار نیست. من این کار را نمی کنم. هستند اساتیدی که رفرنسها را می گویند و هر مساله ای را در 5 – 4 دقیقه حل می کنند. توی کلاس من از اولین مبحث که مبنا باشد تا آخرین مبحث تست باید زیر 1 دقیقه حل شود و حل می شود؛ تا الان که اینطوری بوده است.

در مورد اهمیت این درس در قبولی داوطلبان کنکورهای رسمی (سراسری، آزاد، علمی کاربردی) توضیحات لازم را بفرمایید.

می دانید که درسی که معمولاً بچه ها نمی زنند یکی از دروسی می شود که میانگین درصدهای زده شده پایین است؛ ناخودآگاه تراز درس بالا می رود. درس مدار برای بچه های کامپیوتر ضریبش 2 و برای بچه های الکترونیک ضریبش 3 است. برای بچه های کامپیوتر جزء دروسی است که همه نمی زنند مثل ریاضی؛ بنابراین ناخودآگاه کسی که بتواند درس مدار را خوب بزند امکان قبولیش زیاد است و مدار از آن درسهایی است که می شود بالای 60 – 50 درصد زد. دانشجویان من پارسال 90 بودند، حداقل 8 – 7 نفر 90 زدند، 80، 70 و میانگین رتبه های 1 تا 200 که توی دانشجویان خودم داشتم، میانگین مدار 70؛ اما درصد درسهای دیگر پایینتر و این نشان می دهد که می شود با مدار کار کرد و توی قبولی خیلی خیلی موثر است.

برای یادگیری کامل این درس چه روشی را به داوطلبان توصیه می کنید؟

معمولاً کسی که سر کلاس کنکور می خواهد بیاید قبلش باید این درس را حداقل یکبار گذرانده باشد. چون توی کلاس کنکور جایی برای درس دادن از اول نیست. البته چرا توی بعضی از موسسات 50 ساعت 60 ساعت مدار ارائه می کنند خب می شود 20 ساعت را به آموزش اختصاص داد و 40 ساعتش را به درس کنکوری و تست. ولی توی موسساتی که کار کمتری انجام می دهند پیشنهاد می کنم دانشجو یکی از کتابهای موجود در بازار کار را شروع کند و بخواند؛ حالا رفرنس می خواهد باشد فرقی نمی کند یا کتابهای کنکور باشد؛ با یک آشنایی بیاید؛ من پیشنهادم این است که دانشجو قبل از اینکه وارد هر جلسه بشود درس آن جلسه را جلوتر از روی یک کتاب یا رفرنس بخواند، گوشش آشنا باشد تا سر کلاس همه مباحث جدید نباشد.

برای داوطلبانی که امکان شرکت در کلاسها را ندارند چطور؟

کسانی که کلاس نمی آیند اذیت می شوند. مدار از مجموعه دروسی است که فکر می کنم 5 – 4 فصل، 6 فصلش را ممکن است خودش می تواند بخواند خیلی لطف کند بین 30 الی 40 درصد بزند. بخواهد برود بالای 60 درصد، بدون کلاس واقعا سخت است؛ شاید از هر 10 نفر 1 نفر که توانش را داشته باشد، می تواند این کار را بکند که آن هم می تواند با کتابهای موجود که در بازار هست، اساتید مختلفی نوشتند آقای یوسفی، آقای مقسمی، بنده کتابهای خوبی هست، می تواند کار کند. اگر بتواند مجموعه 7 الی 8 سال گذشته تستهای کنکور را خوب بخواند و تست بزند می تواند در سال آینده اش یا هر سالی حداقل 60 – 50 بزند ولی کار، کار سختی است. ما داریم مباحثی که اکثر کتابها حلهایشان 5 – 4 خط 6 خط است. در صورتی که نباید این طور باشد. ما می گوییم تست در 1 دقیقه حداکثر 1 دقیقه و 30 ثانیه؛ بنابراین نباید در این شرایط باشد، نمی شود که بعضی از روشها را مکتوب کرد. روش آموزش Face to Face بهش می گویند. آنهایی که نمی شود مکتوب کرد را دانشجویان اگر نیایند سر کلاس، روشها و کلکهای تست زنی را نمی دانند. بنابراین فقط بلد است حل کند خب مستلزم این هست که در آن تایم نمی تواند. مگر قید یکی دو درس دیگر را بزند. مثلاً خیلی از دانشجویان رشته کامپیوتر ریاضی نمی زنند، از تایم آن استفاده می کنند مدار را می زنند وگرنه غیر از آن امکانش خیلی کم است.

برای اینکه داوطلبان مطالبی را که می خوانند تا زمان کنکور فراموش نکنند، چه راهکارهایی توصیه می کنید؟

من معمولاً به دانشجویان می گویم تا 1.5 ماه قبل از کنکور سعی کنید درس را تمام کنید یک دور بخوانید. از 1.5 ماه مانده به کنکور دیگر درس را نخوانید. بچه ها معمولاً 5 – 4 ساعت وقت مطالعه می گذارند؛ مثلاً از 8 صبح تا 12 فلان درس، از 12 تا 4 فلان درس. من پیشنهادم این است که بشکنید تایمهای مطالعه را در 2 ساعت و توی یک روز به جای آن که 2 درس بخوانید، 5 تا درس بخوانند، 4 تا درس بخوانید و این را یک روز در میان تکرار کنند. مدار یک درس محاسباتی است ما باید 1.5 ماه قبل از کنکور تست بزنیم. من پیشنهادم این است که تا 1 ماه یا 1.5 ماه قبل درس تمام شود حدوداً و در 1.5 ماه بعد دانشجو هفته ای 4 – 3 روز 1 ساعت 1.5 ساعت فقط تست بزند یک روز در میان. قاطی مجموعه تست زدنش هم پیشنهاد من این است که از همه فصلها تست بزند. 3 تا تست از فصل 1، 3 تا از فصل 2 و 3 تا از فصل 3 و برود تا انتها؛ 30 – 20 تست را بزند، هر کدام را که بلد نبود برگردد همان مبحث را بخواند. گاهی اوقات یادمان می رود که بعضی از مباحث را بلدیم؛ دوباره جزوه را از اول آن فصل می خوانیم و این یک فصل خواند یعنی یک تایمی را از دست دادن. پیشنهاد نمی کنم وقتی یک دور خوانده شد دوباره برگردیم بخوانیم. با تست ایرادهایمان را پیدا کنیم، همان مباحث را بخوانیم.

یکی از دلایلی که داوطلبان درصد پایینی در مدار کسب می کنند بی دقتی در حل تستها است؛ برای برطرف کردن این مورد چه توصیه هایی برای داوطلبان دارید؟

من دانشجویانم معمولاً کم حل می کنند هر چه حجم نوشتن کم شود خطای بی دقتی پایین می آید اگر یک مساله را در 4 خط حل کنیم احتمال آنکه یک کلمه ای، جمله ای را توی این 4 خط موقع انتقال اشتباه کنیم خیلی زیاد است ولی وقتی تستی را در 30 ثانیه می زنیم حجم نوشتن کم می شود و وقتی حجم نوشتن کم شود، احتمال خطا هم پایین می آید ولی این برمی گردد به قوه مغزی یعنی توان مغزیش باید آنقدری باشد که با حجم نوشتن کم این کار را انجام بدهد. ما این کار را در کلاسهایمان تمرین می کنیم.

برای داوطلبانی که هدفشان قبولی در دانشگاه های معتبر سراسری دوره های روزانه و شبانه است، به طور کلی پیشنهاد می کنید چه میزان ساعاتی در هفته برای مطالعه مدار منطقی درنظر بگیرند؟

اگر می خواهند بین رتبه های 1 تا 100 باشند که بتوانند در تهران یا جاهای خوب قبول شوند، من پیشنهادم این است که حداقل روزی 8 ساعت باید مطالعه کنند. البته اگر تایم 5 – 4 ماهه دارد یکی دو ماه اول 6 ساعت و بعد 8 ساعت ولی آنهایی که محدودیت زمانی دارند، ظرف 2.5 ماه 3 ماه می خواهند کار را جمع کنند، ما روزی 8 ساعت مطالعه را توصیه می کنیم ولی آن 8 ساعت شامل آن تعداد ساعتی هم باشد که می آیند در موسسه و کلاس دارند. مجموعش بین 8 – 7 ساعت در روز را من پیشنهاد می کنم.

برای مدار منطقی چه تعداد ساعتی در هفته اختصاص بدهند؟

مدار منطقی یک چیزی در حدود 35 ساعت ما در موسسات درس می دهیم تا 40 ساعت؛ متوسطش است. ولی فکر می کنم که اگر کسی بخواهد تا حول و حوش 50 بزند باید یک چیزی حدود 60 ساعت خودش مطالعه کند. اگر می خواهد بین 50 تا 70 بزند باید یک 20 ساعتی به آن اضافه کند و بالای 70 درصد بزند باید تایم بیشتری در نظر بگیرد.

داوطلبانی که هدفشان فقط قبولی است (برای مثال غیرانتفایی های شهرستان در کنکور سراسری یا دانشگاه های ترازن پایین در کنکور آزاد)، توصیه می کنید برای کسب درصد موردنیاز چه تایمی در هفته را برای مطالعه برنامه نویسی اختصاص دهند؟

تایم خیلی مهم نیست فصل خیلی برایم مهم است. در دانشگاه سراسری از فصل 1 تا 5 اکثر کتابها یعنی از مبنا تا انتهای کارنو متوسط 5 تا سوال می آید. از 15 تا سوال 5 تا یعنی یک سوم یعنی 30 درصد. می شود با 30 درصد شهرستان قبول شد. یعنی شما همه دروس تخصصی را 30 درصد بزنید شهرستان که هیچی شاید تهران هم قبول بشوید. بنابراین من تایم نمی دهم چون یک آدمی توانش این است که با یک ساعت خواندن به آن نقطه می رسد و یکی با 5 ساعت. من می گویم یک سوم اول جزوه را اگر بخواند، می تواند مدار را حدود 30 درصد بزند و برای قبولی شهرستان 30 درصد کافی است.

به نظر شما اگر این درس را سفید بگذارند، با دروس تخصصی دیگر می توانند جبرانش کنند؟

اگر می خواهند تهران قبول شوند اکثر دانشجویانی که تا الان قبول شدند مجموع ضرایب دروس مدار، برنامه نویسی و درس تخصصیشان بالای 120 و 130 بوده. 120 یعنی اگر مدار را نزنند باید برنامه نویسی 60 بزند دروس تخصصی هم 60 بزند گاهی اوقات شدنی نیست. چون دروس تخصصی که سیستم عامل و ذخیره و ساختمان است گاهی اوقات تستهایی به اشتباه و ارشدی داده می شود، دانشجو نمی تواند بزند. رتبه های 1 تا 10 کنکور سال گذشته و سال قبل، هیچ کدام دروس تخصصی را بالای 50 نتوانسته بودند بزنند. حداکثر 48 زدند حالا من 48 درصد دارم برنامه نویسی را هم هیچ کسی نبوده که بالای 50 بزند بنابراین این می شود 100. من می خواهم 120 به بالا باشد برای تهران؛ پس آن 20 تا را باید با یک چیزی جبران کنم آن یک چیز فقط ریاضی است که می تواند جای مدار را بگیرد. اگر بتوانند ریاضی را بالای 40 بزنند جای مدار صفر درصد را می گیرد. در غیر این صورت مدار برای خودش یک وزنی دارد.

با توجه به نحوه طراحی تستهای برنامه نویسی اگر داوطلبان بین دو گزینه 50 – 50 شک داشته باشند، شما پیشنهاد می کنید یک گزینه را انتخاب کنند؟

من یک این چنین پیشنهادی نمی کنم به دانشجویان خودم. من دیگران را نمی دانم. دانشجویان خودم را این کار را نمی کنم به خاطر این که ما یکسری روشهای کنکوری داریم که حتی اگر بلد نباشید سوالی را حل کنید، می توانید با آن گزینه را بزنید. من بین 50 – 50 روشهایی داریم که شاید تبدیلش کنیم به 80-20 و بعد گزینه را بزنیم. بنابراین بین 50-50 پیشنهاد نمی کنم.

اشتباه آن دسته از داوطلباني كه عليرغم مطالعه كافي، تست زدن زیاد، شرکت در کلاسهای کنکور مناسب نتیجه موردنظرشان را در درس مدار منطقی نمی گیرند را چه مواردی مي دانيد؟

معمولاً عدم شناخت شخصی خودشان است. کسی که زیاد درس خوانده و زیاد تست زده است نباید روحیه اش را ببازد. ما همیشه به دانشجویان می گوییم اگر یک تستی یا سوالی را دیدید که خیلی حجمش زیاد است یا به نظر سخت است، دلیلی ندارد که سخت باشد. طراح موقع طرح سوالات باید حساب کند این تست در 1.5 دقیقه نهایتاً در 2 دقیقه می خورد و مطمئناً اگر در کنکور تست 2 دقیقه ای گذاشتند حتی اگر تست 3 دقیقه ای گذاشتند، 3 – 2 سوال هم 20 ثانیه ای هم می گذارند که شخصی که می تواند این 3 – 2 تا را بزند زمان باقیمانده اش را صرف کند روی این سوال و این طوری نیست که 15 تا سوال به ما بدهند و هر کدام در 3 دقیقه حل شود، 45 دقیقه. بنابراین دانشجو وقتی می آید سر کنکور دو تا سوال سخت می بیند نباید روحیه اش را از دست بدهد؛ می تواند ولش کند برود سراغ سوالات بعدی مسلماً اگر دو تا سخت هست دو تا ساده هم هست و با آنها درصدش را بگیرد. بزرگ بودنش دلیل بر سختی سوالات نیست و به خودش اطمینان داشته باشد. کسی که زحمتش را کشیده تا یک نقطه ای پیش رفته و حداکثر توانش را انجام داده است نباید فکر کند که چرا نتوانستم؛ توانش بیش از این نیست. اگر توانش بیشتر از این بود توقع ای از او ندارند.

با تشکر از راهنماییهای جامع و ارزشمند شما، اگر نکته دیگری هست بفرمایید.

مورد خاصی نمی بینم، من تنها پیشنهادم به بچه ها این است که معمولاً درس ریاضی را ول می کنند و بعد از قبولیشون به دردسر می افتند، من پیشنهادم این است که بعضی از دروسی که بعد از قبولی با آنها سروکار دارند از آنها غافل نشوند. رشته نرم افزار دارید درس می خوانید، برنامه نویسی یکی از قمستهای اصلی درسشان است بنابراین سرمایه گذاری روی درس برنامه نویسی، روی درس ریاضی به نظر من خیلی ارزش دارد. این سرمایه گذاری از الان هم می تواند انجام بشود. نه اینکه ما قبول بشویم برویم دانشگاه بعد ترم 1 و 2 به خاطر چند تا درس مثل معادلات دیفرانسیل و ریاضی مهندسی مشروط بشویم و سرافکنده برگردیم بیاییم و نکته دوم اگر کسی برای سراسری می خواهد تایم خواندن بگذارد به نظر من باید حداقل 4 ماه زمان بگذارد و با توجه به این که ما آخر برج 4 امتحان داریم دانشجو باید از اول فروردین استارت بزند کسی که خرداد می خواهد بیاید شروع کند احتمال قبولیش می آید پایین. توی آزاد هم به همین ترتیب است؛ البته توی آزاد شاید یکم راحتتر باشد قبول شدنش ولی چیزی حدود 3 ماه 3.5 ماه وقت می خواهد. تایمشان را درست تنظیم کنند. کارمندها معمولاً مشکل دارند سعی کنند در 3 – 2 تا دوره درس بگیرند. 2 درس را مثلاً ترم بهمن بگیرند و 2 درس را اردیبهشت یا بهار بگیرند که بتوانند پخشش کنند. نظر خاص دیگری ندارم.

 

shima
09:24 ~ 18 آوریل 2012

آقای جمعدار اول مصاحبه گفتن یه سوالی هست توی مدار منطقی که هرسال میاد
گفتن اون سوال رو میگم
ولی نگفتن
چه بد!!!!
ولی خیلی عالی بود واقعا مرسی
من زمان رو یادم رفته بود چقد مهمه

Hamidreza
18:30 ~ 18 آوریل 2012

سلام استاد جمعدار من دانشجوی شما در اندیشه اساتید بودم واقعا خدا خیرتون بده من که هنوز تمام مباحث یادم مونده اگر بچه های کنکوری میدونستن که شما واقعا معجزه میکنید اونوقت جلوی کلاساتون صف می کشیدن من واقعا خوشحالم که این سعادتو داشتم که دانشجوی شما و اقای عادلی نیا بودم واقعا دوستوون داریم…

hamed
21:44 ~ 19 آوریل 2012

من علمی کاربردی درس خونده بودم کاردانی رو
اونجا مدار منطقی تو چارت آموزشیش نیست
واسه مدار تا فصل کارنو خودم خوندم
بقیه اش رو دیدم هر چی میخونم یاد نمیگیرم
رفتم کلاس های ایشون
خیلی خوب بود و با درس دادن خوب ایشون و همت خودم 71% زدم

اگه بچه هایی حس می کنند قوی هستند کلاس های نکته و تست ایشون رو برن خوبه
اگه متوسط و ضغیف هستن ارزش داره این کلاس ها رو برن
موفق باشید

مهدی
00:19 ~ 20 آوریل 2012

با سلام
من از چند سال پیش تو این وبسایت عضو بودم نام کاربریمم mehdiba3 هستش

الان دانشجوی کارشناسی ارشد مهندیسی کامپیوتر دانشگاه علوم نحقیقات خوزستان هستم

من با نظر استاد مخالفم
بنظر من اگه کسی بخواد با خواندن کتاب کنکوری میتونه هر جایی که بخواد قبول بشه

من و دوستام که تجربه دادن چندین بار کنکور های مختلف آزاد دولتی و علمی کاربردی رو داریم با این روش جلو رفتیم و موفق شدیم

مهم انگیزه هستش

درس مدار تا قسمت مدارات ترکیبی بسار آسون هستش و میشه تو کمتر از 10 ساعت یدش گرفت
میمونه مدارات ترتیبی و فلیپ فلاپ و شمارنده که هم میشه اونا رو بیخیال شد مثل خودم که اونارو بیخیال شدم ولی تونستن 50 درصد تو کنکور بزنم و یا برید و از کتابای کنکوری بخونیدش.

بنظر من اینقدر تبلیغ کلاس نکیم که اشتباهه و همش تلقین

لیلی
16:06 ~ 22 آوریل 2012

سلام. آقا حامد قرار شد شما یه برنامه ریزی از درس خوندنتون در اختیار بچه های سایت قرار بدید پس چی شد؟

hamed
22:43 ~ 23 آوریل 2012

سلام
من حامد امیری متولد 1366 ساکن تهران
دوره کاردانی : علمی کاربردی جهاد دانشگاهی صنعتی شریف شعبه 2 تهران / معدل کل : 18.78
چرا رفتم علمی کاربردی ؟ من پیش دانشگاهی ریاضی گرفتم و کنکور دادم و سال 84 بود که غیرانتفاعی شاهرود قبول شدم و واسه ثبت نام رفتم ولی از دانشگاهش خوشم نیامد و ثبت نام نکردم و بخاطر مشکلات و کار درس رو رها کردم و بعد از اون رفتم خدمت سربازی و در حین خدمت بود که فهمیدم اگه درس میخوندم خیلی بهتر می شد و خیلی از کارم ناراحت بودم ، آخرای خدمت کنکور فرمالیته کاردانی علمی کاربردی رو دادم و بخاطر معدلم قبول شدم.
خیلی سختی ها بود / هیئت علمی نداشت / انتخاب واحد ها اینترنتی نبود / استاد ها بعضی وقت ها خوب بود بعضی وقت ها بد بود و…. واسه همین تصمیم گرفتم که واسه ادامه تحصیل برم یه دانشگاه خوب / تو چارت آموزشی علمی کاربردی درس های مدار منطقی و سیستم عامل نبود و واسه کنکور سراسری باید خودت می خوندی……
سال 89 همزمان با تحصیلم کنکور ناپیوسته رو دادم و پراکنده و بی برنامه 2 ماه زمان گذاشته بودم و رتبه ام 974 شد، فقط می تونستم نیمه دوم ها رو بزنم و شهاب دانش قم رو زدم که دهن یه سری هارو ببندم و قبول شدم و نشد برم و مشورت کردم و نرفتم.
واسه سال 90 درس هام تموم شده بود و پروژم رو ارایه دادم و وقتم خالی شد.
همش به خودم میگفتم روزی 10 تا لغت زبان و ادبیات بخون تا آخر کنکور تموم میشه و….
و از قبل عید 90 عمومی میخوندم (شب ها) ، ولی بی نظم و تنبلی هم سبب می شد خوب پیش نرم و ولش کردم.
درس خوندن اصولیم رو تو تعطیلات عید شروع کردم ، با روزی 6ساعت شروع کردم و فقط هم اختصاصی می خوندم ، ابنجوری که تو 6ساعت 3تا درس مختلف میخوندم و نه یه درس ، طبق برنامه ریزیم هر هفته 30 دقیقه به خوندم اضافه کردم که خسته نشم و….
یه جوری شد که 40 50 روز به کنکور ساعت مطالعه ام به بالای 10 ساعت در روز رسید. سیستم عامل رو هیچ زمینه ای نداشتم و کلاس نرفتم و خودم خوندم ، مدار هم همین جوری بود ولی به مدارات ترکیبی رسیدم متوجه نمیشدم !!!! مجبور شدم کلاس برم ، تجربه کنکور دیپلم یادمه که اینقدر دورم رو شلوغ کرده بودم که نمی تونستم درس بخونم و مرور کنم و کسی هم نبود که بهم بگه اون موقع ، برنامه نویسی و ذخیره و مدار رو کلاس رفتم . استاد برنامه نویسیم تو دانشگاه خیلی استاد خوبی بود و فکر می کردم خیلی بارمه ( استاد قصری استاد دانشگاه تهران جنوب) ، ولی وقتی کلاس رفتم و تست هارو میدیم فهمیدم زیادم بارم نیست….
با اختصاصی ها شروع کنید و همزمان خلاصه برداری کنید ، وقتی یه دور خوندید واسه دور دوم یه مقدار کم هم واسه عمومی ها وقت بذارید ( تو زبان و ادبیات لغات و تو معارف آیات رو بخونید) ، سعی کنید تخصصی ها رو تا آخر خرداد تموم کنید ، چون مرور اونهاست که باعث میشه ملکه ذهنتون بشه. من خودم درس های تخصصی ام به 6 7 بار مرور هم رسید ( هر مرور سرعت مرور رو بیشتر می کنه و فقط جاهایی که حس کردید یادتون رفته رو باز از دوباره بخونید.) پس مرور خیلی مهمه.
30 40 روز آخر هم تا میتونید تست بزنید ، البته به نظرم همین اولش هم سوالات رو ببینید تا بدونید تو چه مایه هایی سوال می آد.
من هیچ آزمون ثبت نامی شرکت نکردم و…. ولی اون اواخر یادمه همین سایت ، مدیر محترم سوال و جواب های آزمون پارسه رو گذاشت تو سایت و من یه نگاه کلی کردم و بد نبود ولی زیاد وقت نذاشتم سوالاشون به نظرم یه جوراییه و آدم رو نا امید میکنه ، ولی 2 3 تا تست رو کمکم کرد.
دو هفته مونده بود به کنکور که برادرم فوت شد و اصلا اوضاع روحی خوبی نداشتم….. و یه هفته درس نخوندم و …. ولی رو پاهام موندم و کنکور رو دادم و جواب ها که اومد رتبه نرم افزارم 11 و سخت افزارم 8 شد . الآن هم رجایی درس میخونم و….
واسه اینکه سر جلسه کنکور چیکار کنید هم به موقعش مطلب می نویسم + انتخاب دانشگاه ( از رجایی و شمسی پور میگم)
موفق باشید.

لیلی
16:11 ~ 25 آوریل 2012

سلام. مرسی از اینکه همه چیز رو صادقانه و بدون شعار گفتی. واقعا که تو روحیه ی بالایی داری. خیلی قوت قلب دادی. مرسی. موفق باشی.

زهرا
21:21 ~ 5 فوریه 2013

سلام
من جزوه و فایل های صوتی استاد جمدار را میخوام
کسی میتونه بهم کمک کنه
خواهش میکنم اگه کسی داره برام بزاره
با تشکر

سیمین
19:31 ~ 12 جولای 2013

سلام
من دارم برا کنکور درس میخونم ولی اصلا حال و روز خوبی ندارم احساس میکنم هیچی بارم نیست لطفا راهنماییم کنید