آخرین خبر ها
دانشگاه آزاد رتبه اول در تحصیلات تکمیلی می شود

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی : انشاءالله این دانشگاه تا پایان سال با ۵۰۰ هزار دانشجو در رشته تحصیلات تکمیلی رتبه اول را به خود اختصاص خواهد داد که این امر، تحول بزرگی در عرصه اجتماعی، سیاسی و اقتصادی است به طوری که دانشگاه آزاد اسلامی به نقش اول خود در تولید علم جهانی بازخواهد گشت.

رییس دانشگاه آزاداسلامی با بیان اینکه برقراری عدالت آموزشی در بیانات و آثار حضرت امام (ره) آمده است، گفت: اساساً تأسیس دانشگاه آزاداسلامی و تأیید پیشنهاد آیت الله هاشمی رفسنجانی در راه اندازی دانشگاه آزاد اسلامی نشانگر توجه به این مسئله است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی، اولین اجلاسیه مدرسان درس وصیتنامه سیاسی الهی حضرت امام خمینی (ره) عصر امروز با حضور حجت الاسلام سیدحسن خمینی، حجت الاسلام والمسلمین مجید انصاری و حجت الاسلام والمسلمین دعایی، معاونان و مدیران سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

دکتر میرزاده در این مراسم با بیان اینکه حضرت امام خمینی (ره) با کتاب و حکمت آمدند و با دم مسیحایی و همت عالی خود یک تحول عظیم سیاسی اجتماعی و فرهنگی در ایران و سراسر جهان ایجاد کرد، اظهار داشت: از همان اوایل شروع نهضت امام خمینی (ره) تاکنون جهان شاهد تأثیر تفکرات ایشان است. ما نیز در جای جای میهن خود آثار آن تفکر را شاهد هستیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: امیدواریم دانشگاه آزاد اسلامی که میراث گرانقدر بنیانگذار انقلاب اسلامی است، سهم ارزنده ای در تحقق آرمان ها و اندیشه های وی در جامعه داشته باشد.

وی با بیان اینکه فلسفه وجودی دانشگاه آزاد اسلامی مرهون تأیید اولیه حضرت امام (ره) است، اظهار داشت: بنابراین وظیفه ماست که در راستای تحقق افکار و اندیشه های او، قدم های عملی و اجرایی برداریم، با توجه به حضور صاحبان خرد و اندیشه در دانشگاه آزاد اسلامی، امکان برنامه ریزی برای تحقق افکار امام (ره) وجود دارد و مرکز فرهنگی دانشگاهی امام خمینی (ره) که متولی سیاست گذاری در حوزه گفتمانی اندیشه های امام (ره) است، نقش موثری را در این زمینه ایفا می کند.

دکتر میرزاده سامان بخشی به تدریس وصیت نامه سیاسی الهی امام خمینی (ره) را یکی از کارهای بنیادین در ترویج اندیشه های امام دانست و گفت: آموزش اساتید و مدرسان برای تدریس صحیح این درس تأثیر مهمی در انتقال ارزش ها و مفاهیم وصیت نامه امام به نسل های بعدی خواهد داشت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مقابله با جمود فکری را یکی از ویژگی های امام خمینی (ره) برشمرد و گفت: ایشان بسیاری از موضوعات را با نوآوری و بنیه عظیم علمی خود حل می کردند که این موضوع می تواند درسی برای همه ما باشد.

دکتر میرزاده خاطرنشان کرد: هنگام تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی، افرادی تنگ نظر وجود داشتند که توسعه آن را محدود کرده بودند و اگر پشتیبانی امام خمینی (ره) نبود، دانشگاه با این عظمت به وجود نمی آمد.

 وی افزود: طبق گزارش مرکز آمار، از ۱۰ میلیون فارغ التحصیل دوره های آموزش عالی، ۵میلیون نفر در دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل کرده اند که این رقم نشان دهنده تأثیر دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه علمی، فرهنگی، اجتماعی و … ایران است که تمامی این آثار مرهون همان تأیید اولیه امام خمینی(ره) است.

دکتر میرزاده به نقش دانشگاه آزاد اسلامی در ارتقاء جایگاه ایران درمیان کشورهای تولیدکننده علم اشاره کرد و گفت: پیش از انقلاب، ایران درمیان کشورهای تولیدکننده علم در پوسته های پنجم و ششم قرار داشت، اما از برکت توجه امام (ره) به توسعه عدالت آموزشی و ادامه سیاست های ایشان توسط رهبر معظم انقلاب، ایران به پوسته اول و دوم دست یافت.

دکتر میرزاده در ادامه با اشاره به دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی در ۳۲ سال گذشته، گفت: ما در ۳۲ سال گذشته ۳۹۴ رشته دکتری داشتیم که خوشبختانه با استعانت از درگاه الهی و حمایت همکاران و تعامل با وزارت علوم و فناوری تعداد رشته دوره دکتری به یک هزار و ۲۶۰ رسیده است. همچنین رشته محل‌های کار‌شناسی ارشد از دو هزار و ۴۰۸ به چهار هزار و ۷۴۰ رسیده است، یعنی شهرستان‌ها و استان‌های ما با توجه به توانایی کارگاه‌ها و معرفی اساتید جدید، زمینه‌های لازم را برای بسترسازی این رشته‌ها فراهم کرده‌اند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: انشاءالله این دانشگاه تا پایان سال با ۵۰۰ هزار دانشجو در رشته تحصیلات تکمیلی رتبه اول را به خود اختصاص خواهد داد که این امر، تحول بزرگی در عرصه اجتماعی، سیاسی و اقتصادی است به طوری که دانشگاه آزاد اسلامی به نقش اول خود در تولید علم جهانی بازخواهد گشت.