آخرین خبر ها
جزئیات ثبت نام در کنکورهای ارشد علمی کاربردی

 

شیوه پذیرش دانشجو در دوره های ارشد دانشگاه جامع علمی کاربردی با آغاز ثبت نام از 8 آذرماه و برگزاری آزمون در 11 اسفندماه سال جاری اعلام شد.ثبت نام برای شرکت در کنکور دوره‌های مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه‌ای ارشد دانشگاه جامع علمی کاربردی سال 92 در روزهای 8 تا 17 آذرماه از طریق سایت سازمان سنجش صورت می گیرد.

شرایط اختصاصی

داشتن مدرک کارشناسی یا اشتغال به تحصیل در سال آخر مقطع کارشناسی و حداقل 3 سال تجربه و سابقه کار مرتبط با رشته انتخابی از مهمترین شرایط اختصاصی شرکت در یکی از این دوره ها اعلام شده است.داوطلبان شاغل در وزارتخانه ها، سازمانها و نهادهای دولتی باید قبل از ثبت نام، موافقت کتبی و بدون قید و شرط محل کار مربوط را مبنی بر ادامه تحصیل آماده کرده و پس از قبولی در زمان ثبت‌ نام به مراکز آموزشی ذیربط ارائه کنند.دانش‌آموختگان دوره‌های کارشناسی پیوسته و ناپیوسته، دارندگان مدارک معادل به شرط آن‌که دوره فوق با مجوز شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شده و مدرک معادل آنان مورد تایید وزارت متبوع باشد، می‌توانند با همان مدرک معادل در آزمون تحصیلات تکمیلی برای ادامه تحصیل در مقطع تحصیلی بالاتر شرکت کنند و در صورت پذیرفته‌شدن ادامه تحصیل دهند.

دارندگان مدرک معادل کارشناسی مورد تایید وزارت علوم یا سازمان مدیریت و برنامه ‌ریزی کشوری (دارای ارزش استخدامی) که در یکی از آزمون‌های دارندگان مدرک معادل کارشناسی در سال‌های 1384، 1385 و 1386 شرکت و حدنصاب نمره علمی لازم را کسب کرده اند، می‌توانند در آزمون‌های دوره‌های مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه‌ای ارشد ثبت‌نام و شرکت کنند.این داوطلبان در صورت موفقیت در این آزمون لازم است گواهی کسب حدنصاب نمره لازم در آزمون دارندگان مدرک معادل کارشناسی خود را به همراه سایر مدارک به مرکز آموزشی محل قبولی ارائه کنند.اتباع خارجی، شاغلان به تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد و بالاتر نمی توانند داوطلب ثبت نام در این آزمون باشند علاوه بر این پذیرفته شدگان موظف به رعایت همه مقررات دانشگاه محل تحصیل خود هستند.آزمون اختصاصی به منظور تعیین میزان آشنایی داوطلبان با پایه های اساسی و اصولی هر رشته برگزار می شود و سطح سوالات آزمون اختصاصی حسب مورد در حد دانش و تجربیات دانش آموخته دوره کارشناسی در هر رشته است.

هر داوطلب می تواند در یکی از کد رشته های امتحانی، ثبت نام و در آزمون مربوط شرکت کند، همچنین تمام دانش آموختگان دوره های کارشناسی مورد تایید می توانند در آزمون دوره‌های مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه‌ای ارشد دانشگاه جامع علمی ‌کاربردی سال 1392 در رشته‌های مرتبط با رشته کارشناسی خود در یکی از گروه‌های صنعت، کشاورزی و مدیریت و خدمات اجتماعی ثبت نام کنند.تحصیل در دوره‌های مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه‌ای ارشد منوط به قبولی در آزمون ورودی و گذراندن مصاحبه حضوری است.

هزینه ثبت نام

داوطلبان لازم است به وسیله کارت‌های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آن‌ها فعال است با مراجعه به سایت سازمان سنجش و پرداخت مبلغ 17 هزار و 800 تومان به عنوان وجه ثبت‌نام شرکت در آزمون یک کد رشته امتحانی، نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

زمان برگزاری آزمون

آزمون دوره‌های مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه‌ای ارشد دانشگاه جامع علمی- کاربردی سال 1392 در روز جمعه 11 اسفندماه سال جاری برگزار خواهد شد.

روش گزینش دانشجو

گزینش دانشجو در هر یک از رشته های امتحانی بر اساس نمره کل آزمون، اعمال 20 درصد معدل کل مقطع کارشناسی، نتیجه مصاحبه حضوری و با توجه به صلاحیت‌های عمومی داوطلبان، بومی بودن و سهمیه رزمندگان و براساس مصوبات مربوط صورت می‌گیرد.میزان ظرفیت اختصاص‌ یافته در هر کد رشته ‌محل برای داوطلبان رزمنده به میزان 20 درصد به ‌شرط کسب 80 درصد حد نصاب گزینش آزاد (سهمیه غیر رزمندگان) خواهد بود.پذیرش در تمام کد رشته های امتحانی به ‌صورت نیمه‌متمرکز و دارای مصاحبه حضوری است.

uness
15:59 ~ 27 نوامبر 2012

سلام
من این تابستون کارشناسیم تموم شده؛ الان منم می تونم تو این شرکت کنم یا سابقه کارش لازمه حتما؟؟؟
———-
مدیر سایت : سلام. متاسفانه اول باید سه سال سابقه کار در همان رشته رو داشته باشید

mahyar hatami
18:28 ~ 27 نوامبر 2012

سلام آیا بنده که دانشجو کاردانی دانشگاه آزاد هستم میتونم تو این کنکور شررکت کنم؟

Arefe Yadollahi
09:58 ~ 28 نوامبر 2012

سلام
متاسفانه ليست رشته هايي كه در اين آزمون وجود داره و رشته هاي كارشناسي مرتبط كه مي تونند انتخابشون كنند رو موفق نشدم پيدا كنم. امكانش هست كه بنده رو راهنمايي بفرماييد؟

nadiya
10:16 ~ 29 نوامبر 2012

hatman bayd sabeqe kar dashte bashm pas azmoon vase shaqeline na vase hame.man bahman90karshenasim tamum shode sabeqe kar nadarm nemitunam sherkat konam yani 4 mah sabeqe kar bedune bime darm mitunam sherkat konam?

سما
13:47 ~ 29 نوامبر 2012

سلام.
من سال 90 کارشناسی را از علمی کاربردی جهاد واحد صنعتی اصفهان تمام کردم.آیا می تونم شرکت کنم؟

خیلی ممنون

nadiya
13:00 ~ 30 نوامبر 2012

man karshenasi computeram daneshqahe azad bahman tamum kardam mikhastm 4mah sabeqe kar darm mitunam vase elmi karbordi sherkat konam albate sabeqe karam bedune bimast

uness
21:09 ~ 30 نوامبر 2012

خیلی نامردن 🙁

yasr
13:30 ~ 1 دسامبر 2012

با سلام
من فارغ تحصیل سخت افزار کامپیوترهستم سابه کا ندارم می توام شرکت بکم؟
در ضمن ارشدسخت افزار کامپیوتر را دارد؟/

هادی
22:01 ~ 1 دسامبر 2012

سلام و خسته نباشید میشه بگید ازکجا ليست رشته هايي كه در اين آزمون وجود داره و رشته هاي كارشناسي مرتبط كه ميشه انتخابشون کرد رو پیدا کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ با تشکر

محمد
21:41 ~ 2 دسامبر 2012

سلام بنده فارغ التحصيل رشته كشاورزي از دانشگاه ازاد هستم ايا ميتونم در ارشد دانشگاه علمي كاريردي شركت كنم؟

ناصر
00:53 ~ 29 مارس 2013

با سلام
من لیسانس کشاورزی دارم لطفا درصورت امکان رشته های ارشد مرتبط بارشته کشاورزی را برایم ارسال نماییدوزمان آزمون ارشد چه وقت است؟

ایلناز
23:15 ~ 3 ژوئن 2013

سلام
خسته نباشید.بنده فارغ التحصیل رشته کشاورزی هستم.در صورت امکان رشته های کارشناسی ارشد کشاورزی را برام ارسال کنید.ممنون

سمیه
00:26 ~ 24 سپتامبر 2013

سلام خسته نباشید رشته های مهندسی رو لطفا در مقطع کارشناسی ارشد میخواستم