آخرین خبر ها
ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور کاردانی به کارشناسی ۱۳۹۳

اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در باره فهرست اسامی پذیرفتگان نهایی رشته های تحصیلی متمرکز (رشته‌های با آزمون و پذیرش با سوابق تحصیلی) و ‌معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت ‌پذیرش رشته‌های تحصیلی نیمه‌متمرکز آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۳۹۳

 

با حمد و سپاس به درگاه خداوند دانا و توانای مطلق و با عرض تبریک به عزیزانی که در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۳۹۳ پذیرفته ‌شده و آماده ورود به مقطع کارشناسی ناپیوسته می‌شوند، بدین‌وسیله به اطلاع می‌رساند که اسامی پذیرفتگان نهایی رشته‌های مختلف تحصیلی دوره‌های روزانه،‌ نوبت‌دوم ‌(شبانه)، پردیس‌های آموزشی دانشگاه فرهنگیان، نیمه‌حضوری دانشگاه تربیت دبیر شهید رجائی، مؤسسات غیردولتی- غیرانتفاعی و رشته‌های تحصیلی الکترونیکی(مجازی) درسال تحصیلی ۹۴-۱۳۹۳ که‌ گزینش ‌آنها به‌روش ‌متمرکز صورت‌ گرفته ‌است، در پایگاه اطلاع‌رسانی اینترنتی این سازمان به نشانی www.sanjesh.org قرار گرفته است. لذا کلیه پذیرفتگان برای اطلاع از نحوه ثبت‌نام، تاریخ ثبت‌نام و مدارک لازم برای ثبت‌نام (علاوه بر مدارک مندرج در این اطلاعیه) ضرورت دارد به پایگاه اطلاع‌رسانی اینترنتی دانشگاه و یا مؤسسه آموزش عالی محل قبولی خود مراجعه نمایند. بدیهی است درصورتی که دانشگاه یا مؤسسه‌ای، در پایگاه اطلاع‌رسانی اینترنتی خود برنامه زمانی برای ثبت‌نام درج ننموده باشد، پذیرفتگان این قبیل مؤسسات لازم است در یکی از روزهای سه‌شنبه ۱/۷/۱۳۹۳ و یا چهارشنبه ۲/۷/۱۳۹۳ برای ثبت‌نام به محل قبولی خود مراجعه نمایند. لازم به‌ذکر است داوطلبانی که اسامی آنان در ردیف معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت پذیرش رشته‌های تحصیلی نیمه‌متمرکز اعلام گردیده‌، لازم است مطابق بند “ب” مندرج در زیر برای انجام مصاحبه اقدام نمایند.

الف- مدارک‌ لازم‌ برای‌ ثبت‌نام‌

ردیف
مدارک
توضیحات
۱
اصل شناسنامه و یک برگ تصویر از تمام صفحات آن
۲
اصل کارت ملی و دو برگ تصویر پشت و روی آن
۳
شش قطعه عکس تمام رخ ۴×۳ تهیه شده درسال جاری
۴
مدرک‌ ‌وضعیت ‌نظام ‌وظیفه(برای برادران)
مطابق با ‌یکی از کدهای مندرج در صفحات ۴ و ۵ دفترچه راهنمای ثبت‌نام (دفترچه شماره یک) که در همین دستورالعمل نیز برای یادآوری درج شده است.
۵
اصل حکم مرخصی سالانه برای کارمندان دولت یا موافقت رسمی و بدون قید و شرط سازمان متبوع
تحصیل در دانشگاه‎ها و مؤسسات آموزش عالی تمام وقت است، لذا کارمندان دولت در صورتی می‎توانند به تحصیل بپردازند که اصل حکم مرخصی سالانه یا موافقتنامه رسمی و بدون قید و شرط وزارتخانه یا سازمان متبوع خود را مبنی بر شرکت در همه کلاس‎ها، آزمایشگاه‎ها، کارآموزی‎ها و فعالیت‎های دیگر دوران تحصیل به همراه مدارک ثبت‎نام به مؤسسه آموزش عالی محل قبولی عرضه کنند.
۶
اصل یا گواهی مدرک کاردانی
(فوق دیپلم)
برای‌ آن‌دسته‌ از پذیرفتگانی‌ که‌ ارائه‌ اصل یا گواهی مدرک‌ کاردانی امکان‌پذیر نباشد، لازم است گواهی تأیید شده ‌توسط ‌دانشگاه یا موسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک کاردانی را ارائه نمایند که درآن قید شده باشد « اشتغال به تحصیل نامبرده مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات وفناوری یا وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ویا شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌باشد». در صورتی که فرد پذیرفته در تاریخ مقرر فارغ‌التحصیل نشده باشد، قبولی وی «کان لم یکن» تلقی خواهد شد.
۷
اصل ‌حکم ‌استخدامی و یا گواهی کارمندان رسمی و یا پیمانی وزارتخانه‌ها‌، سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی
پذیرفتگان دوره‌های نوبت دوم (شبانه) با استفاده از سهمیه کارمندی – کارمندان مشمول سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور
۸
ارائه ‌اصل‌ گواهینامه انجام خدمات قانونی مقرر(طرح لایحه نیروی انسانی) یا گواهی معافیت از آن
-‌پذیرفتگان دارای مدرک کاردانی گروه آموزشی پزشکی– پایان ‌طرح‌ نیروی ‌انسانی‌ آنان تا تاریخ ۳۱/۶/۱۳۹۳ و یا ۳۰/۱۱/۱۳۹۳ باشد یا گواهی معافیت از خدمت لایحه طرح.
– فارغ‌التحصیلان‌ دوره‌های‌ کاردانی‌ گروه‌ آموزشی‌ پزشکی‌ که‌ در حال‌ انجام‌ طرح‌ لایحه‌ نیروی‌ انسانی‌ می‌‌باشند و تاریخ‌ پایان‌ طرح‌ آنها بعد از ۳۱/۶/۱۳۹۳ و یا ۳۰/۱۱/۱۳۹۳ می‌باشد، مجاز به‌ انتخاب‌ رشته‌های‌ تحصیلی‌ نیمسال‌ اول‌ (پذیرش برای مهرماه ۱۳۹۳) و نیمسال دوم (پذیرش برای بهمن‌ماه ۱۳۹۳) بوده‌اند، بدیهی‌ است در صورت‌ موفقیت،‌ لازم‌ است‌ ضمن‌ تسویه‌ حساب‌ کامل‌ از محل‌ خدمت، گواهی‌ مربوط را به‌همراه‌ سایر مدارک‌ ثبت‌‌نامی‌ خود به‌ مؤسسه‌ آموزش‌ عالی‌ ذی‌ربط ارائه‌ نمایند. لازم‌ به‌ توضیح‌ است‌ که‌ این‌دسته‌ از داوطلبان‌ باید باقیمانده‌ طرح‌ لایحه‌ نیروی‌ انسانی‌ خود را پس‌ از پایان‌ دوره‌ کارشناسی‌ ناپیوسته‌ انجام‌ دهند.
– انجام خدمات موضوع قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان برای دانش‌آموختگان مقطع کاردانی در رشته‌های پرستاری، اتاق عمل، هوشبری، تکنولوژی پرتوشناسی(رادیولوژی)، علوم آزمایشگاهی، فوریت‌های پزشکی، بهداشت دهان، (پرستاری دندانپزشکی دانش‌آموختگان از تاریخ ۱/۷/۱۳۸۶ به بعد) اجباری می‌باشد. لذا دانش‌آموختگان این رشته‌ها چنانچه داوطلب ادامه تحصیل در مقطع بالاتر می‌باشند درصورتی مجاز به ثبت‌نام در آزمون و ادامه تحصیل می‌باشند که مقطع بالاتر رشته‌های فارغ‌التحصیلی آنان همان رشته‌های فوق‌الذکر باشد (به استثنای رشته پرستاری دندانپزشکی که راه ادامه تحصیل آنها در رشته بهداشت عمومی می‌باشد) و چنانچه تمایل به ثبت‌نام و ادامه تحصیل در سایر رشته‌های علوم پزشکی را داشته باشند مکلف به انجام خدمات قانونی و ارائه گواهی پایان خدمت و یا معافیت از آن می‌باشند.
– کاردان‎های‌ شاغل‌ و نیز کاردان‎های‌ متعهد خدمت‌ رشته‌های‌ بهداشت‌ محیط، بهداشت خانواده و مبارزه با بیماریها  در صورت‌ پذیرفته‌ شدن‌ در آزمون‌ کارشناسی ناپیوسته‌ تنها پس‌ از ارائه‌ موافقتنامه از سازمان‌ متبوع‌ مجاز به‌ ثبت‎نام‌ و ادامه‌ تحصیل‌ خواهند بود.
۹
موافقتنامه‌ رسمی‌ از محل‌ خدمت‌ مبنی‌ بر عدم‌ همزمانی‌ و تداخل‌ ادامه‌ تحصیل با ادامه‌ خدمت‌ طرح نیروی انسانی
– فارغ‌التحصیلان‌ دوره‌های‌ کاردانی‌ گروه‌ آموزشی‌ پزشکی‌ که‌ مشغول‌ انجام‌ طرح‌ لایحه‌ نیروی‌ انسانی‌ می‌باشند، در صورت‌ قبولی در رشته‌های‌ تحصیلی‌ دوره‌ نوبت دوم (شبانه)‌، با ارائه‌ موافقتنامه‌ رسمی‌ از بالاترین‌ مقام‌ مسؤول‌ محل‌ خدمت‌ خود مبنی‌ بر عدم‌ همزمانی‌ و تداخل‌ ادامه‌ تحصیل‌ با ادامه‌ خدمت‌ آنان، نیازی‌ به‌ ترخیص‌ از خدمت‌ ندارند و می‌توانند همزمان‌ با تحصیل‌ به‌ انجام‌ طرح‌ لایحه‌ نیروی‌ انسانی‌ بپردازند.
۱۰
مجوز ادامه تحصیل و یا تأییدیه تسویه حساب با صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
براساس ماده ۱۰ دستورالعمل بازپرداخت صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آن‌دسته از فارغ‌التحصیلان مقطع کاردانی دانشگاه‌های علوم پزشکی که از مزایای صندوق بهره‌مند شده‌اند، درصورت قبولی در آزمون، لازم است برای ثبت‌نام از صندوق رفاه مجوز ادامه تحصیل یا تسویه حساب دریافت نمایند و تأییدیه مربوط را هنگام ثبت‌نام به دانشگاه محل پذیرش ارائه نمایند.
۱۱
تأییدیه تسویه حساب با صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
براساس‌ مفاد ماده‌ ۷ دستورالعمل‌ شماره‌ ۳۱۹۰۲ مورخ‌ ۲۸/۵/۶۴ صندوق‌ رفاه‌ دانشجویان‌ وزارت‌ علوم، تحقیقات‌ و فناوری‌، آن ‌دسته‌ از فارغ‌التحصیلان‌ دوره‌های‌ کاردانی‌ رشته‌های‌ تحصیلی‌ غیرپزشکی‌ که‌ از مزایای‌ صندوق‌ مذکور بهره‌مند شده‌اند، در صورت‌ قبولی در آزمون‌ پذیرش ‌دانشجو از دوره‌ کاردانی‌ به‌ دوره‌ کارشناسی‌ ناپیوسته‌ سال‌ ۱۳۹۳، لازم است با صندوق‌ رفاه‌ دانشجویان‌ تسویه‌ حساب‌ نموده‌ و تأییدیه مربوط را در زمان‌ ثبت‌‌نام‌، به‌ دانشگاه‌ یا مؤسسه‌ آموزش‌ عالی‌ محل‌ قبولی‌ خود ارائه‌ نمایند.
۱۲
فرم موافقتنامه کتبی از اداره آموزش و پرورش محل خدمت شاغلان رسمی یا پیمانی وزارت آموزش و پرورش مبنی بر موافقت با ادامه تحصیل آنان
دارا بودن فرم موافقتنامه کتبی مبنی بر موافقت با ادامه تحصیل شاغلان رسمی یا پیمانی از اداره آموزش و پرورش محل خدمت خود بر‌اساس شرایط مندرج در فرم معلم و دستورالعمل مربوط( داوطلبان باید برای دریافت این فرم به ادارات آموزش و پرورش محل خدمت خود مراجعه نمایند).
تبصره- عدم ارائه فرم معلم توسط محل خدمت به منزله نداشتن شرایط ثبت‌نام در آزمون است. لذا درصورتی که داوطلب بدون داشتن موافقتنامه کتبی(فرم معلم) در آزمون شرکت نموده و پذیرفته شود، قبولی وی «کان لم یکن» تلقی خواهد شد
۱۳
مدرک معادل کاردانی که ثبت‌نام و ادامه تحصیل دارنده آن بلامانع است.
الف- شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به منظور هماهنگی در اجرای مصوبات جلسه ۴۳۲ مورخ ۳/۹/۱۳۷۷ شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسات ۲۲۱ مورخ ۲۳/۱/۱۳۹۰ و ۲۵۲ مورخ ۵/۱۰/۱۳۹۱ شورای معین شورای عالی انقلاب فرهنگی و کارگروه مربوط و جلسه ۷۴۸ مورخ ۱۷/۱۱/۱۳۸۸ شورای برنامه‌ریزی آموزش عالی، با هدف کمک به ادامه تحصیل آن عده از دارندگان مدرک معادل که موفق به قبولی در آزمون‌های دارندگان مدرک معادل نشده‌اند، طی آیین‌نامه شماره ۷۷۶۳۳/۲ مورخ ۲۸/۵/۱۳۹۲ ابلاغ شده توسط معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مقرر داشته است:
۱- آن عده از دارندگان مدرک معادل که قبل از تاریخ ابلاغ مصوبه جلسه شماره ۴۳۲ مورخ ۳/۹/۱۳۷۷ شورای عالی انقلاب فرهنگی (مبنی بر ممنوعیت برگزاری دوره‌های معادل) در دوره‌های معادل پذیرفته شده‌اند، مشمول این مصوبه قرار می‌گیرند.
۲- آن عده از دارندگان مدرک معادل که قبل از تاریخ ابلاغ مصوبه فوق‌الذکر در دوره‌های مدرک معادل شرکت نموده ولی قبولی آنان بعد از تاریخ ابلاغ مصوبه فوق‌الذکر اعلام شده، در شمول این مصوبه قرار می‌گیرند.
۳- آن عده از دارندگان مدرک معادل که بعد از تاریخ ابلاغ مصوبه فوق‌الذکر، در دوره معادل شرکت نموده و پذیرفته‌ شده‌اند، به‌دلیل ممنوعیت برگزاری دوره معادل، در شمول این مصوبه قرار نمی‌گیرند و با مدرک معادل حق شرکت در آزمون‌های ورودی (پذیرش‌های) دوره‌های بالاتر را ندارند.
۴- آن عده از دارندگان مدرک معادل کاردانی (مشمولین بندهای ۱ و ۲) که در دوره‌های با مجوز شورای گسترش آموزش عالی، برنامه‌های درسی دوره را برابر برنامه‌های مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گذرانده‌اند، اجازه دارند در آزمون‌های (پذیرش‌های) ورودی مقاطع بالاتر (که توسط سازمان سنجش آموزش کشور و یا دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود) شرکت کنند و در صورت قبولی در آزمون (پذیرش)، ادامه تحصیل دهند.
۵- آن عده از دارندگان مدرک معادل کاردانی (مشمولین بندهای ۱ و ۲) که در دوره‌های فاقد مجوز شورای گسترش آموزش عالی وارد شده‌اند، مشروط براین‌که برنامه‌های درسی دوره مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را رعایت کرده باشند، اجازه دارند در آزمون‌های (پذیرش‌های) مقاطع بالاتر شرکت نمایند. این عده از داوطلبان در صورت قبولی در آزمون ورودی (پذیرش) مقطع بالاتر موظفند تا ۲۰% واحدهای دوره را به تشخیص دانشگاه یا موسسه آموزش عالی پذیرنده، به عنوان دروس جبرانی بگذرانند و در صورت قبولی و کسب حداقل میانگین ۰۰/۱۲ در دروس مذکور، تحصیل خود را در مقطع بالاتر ادامه دهند.
 ب- بر اساس مصوبه جلسه پنجاه و یک مورخ ۲۵/۳/۱۳۹۲ شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی، «دارندگان مدرک معادل یا گواهی اتمام دوره مقطع کاردانی رشته‌های گروه پزشکی شاغل (اعم از مراکز دولتی یا خصوصی) به‌صورت رسمی، پیمانی یا قراردادی که حداقل پنج سال سابقه کار مرتبط با مدرک کاردانی داشته باشند، می‌توانند در آزمون کارشناسی ناپیوسته رشته‌های علوم پزشکی، شرکت نمایند.» ضمناً درصورت قبولی، لازم است گواهی اشتغال به کار و همچنین گواهی پنج سال سابقه کار مرتبط به تأیید محل خدمت، هنگام ثبت‌نام به آموزش دانشگاه محل قبولی ارائه گردد.
ج- دارندگان مدرک معادل کاردانی (معادل فوق دیپلم) مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور که در یکی از آزمونهای جامع دارندگان مدرک معادل کاردانی شرکت و حد نصاب نمره علمی لازم را کسب نموده‌اند، می‌توانند در آزمون رشته‌های تحصیلی کارشناسی ناپیوسته گروه‌های آموزشی غیرپزشکی (به‌‌استثناء داوطلبان مشمول بند «ب» فوق) ثبت‌نام و شرکت نمایند. این قبیل داوطلبان در صورت موفقیت در این آزمون لازم است گواهی کسب حد نصاب نمره علمی لازم در آزمون جامع مدرک معادل کاردانی خود را به همراه سایر مدارک لازم به دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل قبولی ارائه نمایند.
د- مطابق ماده واحده «اصلاح ماده واحده امکان شرکت نمودن فرهنگیان دارای مدرک معادل در آزمون‌های ورودی مقطع بالاتر» که در جلسه ۷۳۹ مورخ ۲۸/۸/۱۳۹۲ شورای عالی انقلاب فرهنگی و بنا به پیشنهاد وزیر آموزش و پرورش به تصویب رسیده‌است، آن‌دسته از فرهنگیانی که دارای مدرک معادل فوق دیپلم و یا مدرک معادل کارشناسی می‌باشند، پس از ارزشیابی مدارک آنها، نسبت به مدارک معادل کاردانی ۷۰ تا ۷۵ درصد و کارشناسی ۶۰ تا ۶۵ درصد واحدهای گذرانده شده، پذیرفته می‌شود و تحصیل این اشخاص در مقاطع تحصیلی بالاتر که قبول شده‌اند، مشروط به جبران کسری واحدهای درسی خود در مدت زمان معین مندرج در آیین‌نامه اجرایی این ماده واحده می باشد.
تبصره ۱– این مصوبه صرفاً شامل کسانی می‌شود که در آزمون مقاطع تحصیلی بالاتر (کارشناسی و کارشناسی ارشد) شرکت کرده و پذیرفته شده‌اند.
تبصره ۲– قبولی این‌دسته از فرهنگیان در دانشگاه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه آزاد اسلامی در مدت زمان مشخص مندرج در آیین‌نامه اجرایی این ماده واحده، ذخیره خواهد شد.
تبصره ۳- جبران کسری واحدهای پذیرفته‌شدگان صرفاً در دانشگاه‌های وابسته به وزارت آموزش و پرورش (شهید رجائی و فرهنگیان) امکان‌پذیر خواهد بود.
۱۴
مدرک کارشناسی پیوسته که ثبت‌نام و ادامه تحصیل دارنده آن بلامانع است.
با توجه به مصوبه چهل و پنجمین جلسه مورخ ۷/۱۲/۱۳۸۹ شورای عالی برنامه‌ریزی علوم پزشکی، فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی پیوسته در صورت دارا بودن مدرک کاردانی مرتبط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام (دفترچه شماره ۱)، با رعایت شرایط زیر می‌توانند در مقطع کارشناسی ناپیوسته رشته‌های گروه پزشکی از طریق قبولی در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته، تحصیل نمایند.
۱- لزوم گذراندن طرح نیروی انسانی برای دانش‌آموختگان مقطع کارشناسی پیوسته مشمول طرح.
۲- دارا نبودن هرگونه تعهد خدمت به ارگان یا دستگاه‌های اجرایی و عدم دارا بودن تعهدات سهمیه بومی و یا سهمیه مناطق محروم.
۳- نداشتن ممنوعیت تحصیل از نظر سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران.
۴- چنانچه داوطلب در مقطع کارشناسی پیوسته از آموزش رایگان برخوردار بوده است در صورت قبولی در دوره روزانه مقطع کارشناسی ناپیوسته، ملزم به پرداخت شهریه مطابق مصوبه هیأت امنای دانشگاه مربوط می‌باشد.
لازم به ذکر است دارندگان مدرک تحصیلی با ارزش بالاتر از مقطع کارشناسی مجاز به شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته رشته‌های علوم پزشکی نمی‌باشند.
۱۵
داوطلبانی که با سهمیه رزمندگان یا بنیاد شهید و امور ایثارگران در آزمون پذیرفته‌شده‌اند
–  معرفی‌نامه رسمی از ستاد مشترک سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (سازمان بسیج مستضعفین) و یا اداره کل امور اداری وزارت جهاد کشاورزی با امضاء و مهر هر یک از روسای ارگانهای مذکور که در آن قید شده باشد (که تا قبل از ترم دوم از طریق ارگانهای ذیربط به مؤسسات ارسال خواهد شد)، داوطلب با توجه به ماده ۱و تبصره‌های چهارگانه آن در آیین‌نامه اجرایی قانون ایجاد تسهیلات برای ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب بسیجی به دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و سایر شرایط مندرج در آیین‌نامه مذکور، واجد شرایط استفاده از سهمیه رزمندگان می‌باشد.
۲- داوطلبانی که با سهمیه ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران (شامل کادر ثابت، پیمانی و وظیفه) و یا با سهمیه­های ارگان بنیاد شهید و امور ایثارگران (شامل خانواده شهدا «پدر، مادر، برادر و خواهر»، همسر و فرزندان معظم شهدا و یا مفقودالاثر، جانبازان عزیز و فرزندان و همسر جانباز ۲۵ درصد به بالا و آزادگان عزیز و فرزندان و همسر آنان) پذیرفته­شده­اند در زمان ثبت­نام، ملزم به ارائه فرم و یا مدرکی در رابطه با تائید سهمیه ثبت‌نامی خویش نمی­باشند و ملاک عمل برای ثبت­نام از آنان همان عنوان درج شده در فایل ارسالی از سوی این سازمان می­باشد.
ب- معرفی‌ شدگان‌ چند برابر ظرفیت رشته‌های تحصیلی نیمه‌متمرکز :
آن‌‌دسته‌ از داوطلبانی‌ که‌ فهرست‌ اسامی‌ آنان‌ جزو معرفی‌شدگان‌ چند برابر ظرفیت‌ پذیرش رشته تحصیلی نیمه متمرکز کارشناسی ناپیوسته علوم انتظامی(کد رشته‌محل ۴۷۸۴) دانشگاه علوم انتظامی امین و کد رشته‌محل‌های مربوط به رشته امتحانی فوریت‌های پزشکی (کد رشته امتحانی ۱۱۴) دانشگاه‌های علوم پزشکیدر پایگاه اطلاع‌رسانی اینترنتی این سازمان اعلام شده، لازم است برای آگاهی از زمان و مکان برگزاری مصاحبه به اطلاعیه این سازمان که در تاریخ ۲۸/ ۷/۱۳۹۳ در پایگاه اینترنتی مذکور به نشانیwww.sanjesh.org در نشریه‌ پیک سنجش (هفته‌نامه خبری و اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور) درج خواهد شد، مراجعه نمایند.
ج- تذکرات‌ مهم:
۱- پذیرفتگان‌ دوره‌ روزانه‌ رشته‌های‌ تحصیلی‌ این آزمون‌ خواه‌ در مؤسسه آموزش‌ عالی‌ ذی‌ربط ثبت‌ نام ‌نمایند یا ننمایند، حتی‌ با دادن‌ انصراف‌ قطعی‌ از تحصیل‌ مجاز به‌ ثبت‌نام‌ و شرکت‌ در آزمون‌ کاردانی‌ به‌ کارشناسی‌ناپیوسته‌ سال ۱۳۹۴ نمی‌باشند.
۲- پذیرفتگان‌ دوره‌های‌ روزانه‌ و نوبت دوم (شبانه‌) هریک‌ از رشته‌های‌ تحصیلی‌ این آزمون در صورتی‌ که‌ در ردیف‌ پذیرفتگان‌ نهایی‌ آزمون‌ سراسری‌ سال‌ ۱۳۹۳(اعلام شده از طریق پایگاه اینترنتی این سازمان در تاریخ ۱۷/۶/۱۳۹۳) نیز بوده باشند، می‌توانند از دو رشته‌ قبولی‌ اعلام‌ شده‌ یکی‌ را به دلخواه‌ انتخاب‌ و براساس‌ ضوابط مربوط در آن‌ رشته‌ ثبت‌‌نام‌ نموده و به ‌تحصیل‌ ادامه دهند. بدیهی‌ است‌ در این‌‌صورت‌ قبولی‌ آنان‌ در رشته‌ دیگر «کان‌ لم‌ یکن‌« تلقی‌ خواهد شد.
۳- کلیه‌ پذیرفتگان‌ ملزم‌ می‌باشند در تاریخهای ‌تعیین ‌شده ‌برای ثبت‌نام ‌به‌ مؤسسه آموزش‌ عالی‌ مربوط مراجعه ‌نمایند. بدیهی‌ است‌ عدم ‌ثبت‌نام ‌در تاریخهای ‌مقرر به ‌‌منزله ‌انصراف‌ از تحصیل در رشته قبولی تلقی شده و قبولی‌ این قبیل پذیرفتگان لغو خواهد شد.
۴- پذیرفتگانی که اسامی آنان همزمان به عنوان پذیرفته نهایی در دو کدرشته‌محل (یکی کدرشته‌محل‌های مربوط به دانشگاها و مؤسسات آموزش عالی تابعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا دانشگاه فرهنگیان و یکی کدرشته‌محل‌های وابسته به واحدها یا مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی) اعلام شده باشد، لازم است منحصراً در یکی از کدرشته محل‌های قبولی ثبت‌نام نمایند. در غیر این‌صورت، این‌دسته از پذیرفتگان به‌عنوان متخلف شناخته شده و با آنها طبق ضوابط مربوط رفتار خواهد شد.
د- نکات مهم، حذف برخی از کدرشته‌محل‌ها و تغییرات اعمال شده درخصوص ظرفیت و نیمسال پذیرش دانشجو در برخی از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی
*- دانشگاه علوم پزشکی البرز- کرج: براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی البرز- کرج، نیمسال پذیرش دانشجو در دوره روزانه رشته‌های تحصیلی کارشناسی ناپیوسته اتاق عمل و هوشبری (کدرشته‌محل‌های ۱۰۰۴ و ۱۲۴۳) دانشگاه مذکور از نیمسال اول به نیمسال دوم تغییر یافته است. لذا پذیرفتگان کدرشته‌محل‌های مذکور لازم است به‌منظور ثبت‌نام برای شروع به تحصیل در نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۴-۱۳۹۳، طبق برنامه زمانی مندرج در این اطلاعیه به دانشگاه علوم پزشکی البرز- کرج مراجعه نمایند.
 *- دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی- تهران:پذیرفتگان کدرشته‌محل‌های دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی- تهران لازم است برای کسب اطلاعات در خصوص زمان، مکان و شیوه ثبت‌نام، به پایگاه اینترنتی دانشگاه مذکور به نشانی amoozesh.sbmu.ac.irمراجعه نمایند.
 *- دانشگاه علوم پزشکی زاهدان- زاهدان:پذیرفتگان کدرشته‌محل‌های دانشگاه علوم پزشکی زاهدان لازم است برای کسب اطلاعات در خصوص زمان، مکان و شیوه ثبت‌نام، به پایگاه اینترنتی دانشگاه مذکور به نشانی www.zaums.ac.ir مراجعه نمایند.
*- مؤسسه آموزش عالی غیر دولتی- غیر انتفاعی پیوند- قائمشهر: براساس اعلام دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، کلیه کد رشته‌محل‌های این مؤسسه (کد رشته محل‌های ۳۲۶۴ ، ۳۳۰۰ ، ۳۳۵۳  و ۳۳۷۱ گروه آموزشی کشاورزی و منابع طبیعی و کد رشته‌محل ۴۲۷۸ گروه آموزشی علوم انسانی) حذف شده و در کد رشته محل‌های مذکور پذیرش دانشجو صورت نگرفته است.
*- مؤسسه آموزش عالی غیر دولتی- غیر انتفاعی شفق- تنکابن: ظرفیت و نیمسال پذیرش دانشجو در رشته تحصیلی کارشناسی ناپیوسته علمی- کاربردی حسابداری این مؤسسه(کد رشته‌محل ۴۰۸۵ مندرج در صفحه ۵۱ دفترچه راهنمای شماره ۲)، از ۳۰ نفر برای نیمسال دوم به ۸۰ نفر برای نیمسال اول تغییر یافته است.
  *- مؤسسه آموزش عالی غیر دولتی- غیر انتفاعی شهریاران- سهند تبریز: براساس اعلام دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در کدرشته‌محل‌های این مؤسسه (کدرشته‌محل‌های ۱۴۶۱، ۱۶۳۲، ۱۷۳۵، ۱۷۷۳، ۲۱۹۸، ۴۷۳۰ و ۳۱۵۵) پذیرش دانشجو صورت نگرفته است.
 
هـ- اصلاح نشانی ، تلفن و تغییر نام برخی از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی
*-  دانشگاه علوم پزشکی گلستان- گرگان:  نشانی: گلستان- گرگان- کیلومتر ۴ جاده گرگان به ساری- اول شصت کلا- مجموعه آموزش عالی فلسفی
*-  آموزشکده فنی و حرفه‌ای پسران آمل- علامه حسن‌زاده آملی:   نشانی:  مازندران- کیلومتر ۵ محمودآباد – صندوق پستی ۳۱۴- کد پستی ۴۶۱۵۱۶۳۹۵۷ – تلفن ۰۱۱۴۳۱۴۰۶۲۲  –  تلفکس ۰۱۱۴۳۱۴۰۶۲۱
*-  آموزشکده فنی و حرفه‌ای پسران رشت:  نشانی:  گیلان- رشت – فلکه گاز- بلوار پروفسور سمیعی
*-  مؤسسه غیر انتفاعی المهدی- اصفهان:  براساس اعلام معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، نام این مؤسسه به مؤسسه آموزش عالی غیر دولتی- غیر انتفاعی المهدی مهر اصفهان تغییر یافته است.
*-  مؤسسه غیر انتفاعی بینش و دانش- محمدیه قزوین:   نشانی:  استان قزوین- شهر محمدیه – منطقه ۳- جنب دفتر امام جمعه- ساختمان آهنگ دانش
*-  مؤسسه غیر انتفاعی دانش‌پژوهان اصفهان- اصفهان:  براساس اعلام معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، نام این مؤسسه به مؤسسه آموزش عالی غیر دولتی- غیر انتفاعی دانش‌پژوهان پیشرو اصفهان تغییر یافته است.
*-  مؤسسه غیر انتفاعی دانشوران- تبریز:   نشانی:  آذربایجان شرقی- تبریز – شهرک رشدیه- الهیه- خیابان سبلان- بالاتر از مؤسسه غیر انتفاعی رشدیه- جنب بوستان الهیه- ساختمان سابق دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تبریز-  تلفن ۳۶۶۹۵۳۹۱ – ۰۴۱
*-  مؤسسه غیر انتفاعی سیمای دانش- کوچصفهان رشت:   نشانی: گیلان- رشت- کوچصفهان- خیابان شهید مطهری غربی- خیابان معلم- نبش کوچه دانشجو-  تلفن ۵۲۲۶۱۸۱ و ۵۲۲۴۶۹۷ – ۰۱۳۲
*-  مؤسسه غیر انتفاعی معماری و هنر پارس- تهران:  شماره تلفن این مؤسسه که در دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره ۲) ۸۸۰۰۴۵۲۹ – ۰۲۱ درج شده، به ۶- ۸۸۳۳۰۹۰۴ – ۰۲۱ تغییر یافته است. ضمناً نشانی مؤسسه، نشانی پایگاه اینترنتی و شرایط اختصاصی مربوط در صفحه ۷۳ دفترچه راهنمای شماره ۲ درج شده است.
*-  مؤسسه غیر انتفاعی مهران- بندر انزلی:   نشانی: گیلان- بندر انزلی- خیابان نامجو- بعد از پمپ بنزین راحتی- جنب نمایندگی سایپا-  کوچه شهید شادروز متین – کد پستی ۴۳۱۵۸۱۱۱۱۱
جهت اطلاع کلیه داوطلبان:
۱- برای کلیه پذیرفته ­شدگان و همچنین آن دسته از داوطلبانی که فرم انتخاب رشته اینترنتی خود را تکمیل نموده ­اند، کارنامه علمیحاوی رتبه داوطلب در هر یک از کدرشته­های انتخابی در بین متقاضیان کدرشته مزبور در سهمیه مربوط، با توجه به نمره کل وی در همان کدرشته و همچنین رتبه آخرین نفر پذیرفته­ شده در هر یک از کدرشته­های انتخابی از روز سه‌شنبه مورخ ۱/۷/۹۳ در سایت سازمان قرار خواهد گرفت.
۲- با توجه به کنترلهای متعدد و بررسی­ هایی که به صورت مختلف به عمل آمده، از صحت کدرشته محل قبولی اعلام شده پذیرفته­شدگان اطمینان حاصل شده و داوطلبان پس از دریافت کارنامه از طریق سایت در صورتیکه درباره کدرشته­های انتخابی و سایر مندرجات کارنامه سوالی داشته­باشند، می­توانند حداکثر تا تاریخ ۲۰/۷/۹۳ از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی در سایت سازمان سنجش در رابطه با کدرشته­های انتخابی و مندرجات کارنامه، اقدام و از ارسال نامه پستی و مراجعه حضوری اکیداً خودداری نمایند. بدیهی است به کلیه مکاتبات (اینترنتی و یا غیر اینترنتی) که بعد از تاریخ ۲۰/۷/۹۳ در این خصوص صورت گیرد، ترتیب اثر داده نخواهد شد.
۳- داوطلبان گرامی می­توانند سوالات خود را با بخش پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی:www.sanjesh.org و یا شماره تلفن های ۹۹-۸۸۹۲۳۵۹۵-۰۲۱ در میان بگذارند و از مراجعه حضوری خودداری فرمایند.
aboo
22:36 ~ 21 سپتامبر 2014

سلام
من کاردانی به کارشناسی غیرانتفاعی جهاد دانشگاهی اصفهان” نرم افزار ” قبول شدم.
ولی مدرک کاردانیم رو بهمن ماه میگیرم!!!!
باید چیکار کنم؟
خواهشا کمکم کنید

کارشناسی
22:54 ~ 21 سپتامبر 2014

سلام
شرایط ثبت نام رو بخونید و با دانشگاه تماس بگیرید شاید بتونید واسه بهمن ماه رزرو کنید.

aboo
22:47 ~ 21 سپتامبر 2014

از بخت بدم آینه فروش شهر کوران شده ام…..
نخواستیم….

aboo
22:58 ~ 21 سپتامبر 2014

ممنونم

javad
22:19 ~ 21 سپتامبر 2014

من با رتبه ۵۵۵ نمره ۲۵۶۶نرم افزار دانشگاه غیر انتفاعی علم و فرهنگ قبول شدم، آزاد تهران شمال تکمیل ظرفیت میتونم دولتی قبول شم از کجا بفهمم تکمیل ظرفیت هستم؟شهریه ها دانشگاه ها رو گین؟

علی
01:29 ~ 22 سپتامبر 2014

سلام
من مردود شدم تکمیل ظرفیت میتونم شرکت کنم ؟ اگه آره تکمیل ظرفیت کی هست ؟
چطوری رتبمو ببینم؟ مممممممنون

سمیرا
08:20 ~ 22 سپتامبر 2014

aboo شما باید گواهی پایان دوره کاردانیتون رو از دانگاه بگیرید و به دانشگاه قبولیتون ببرید.

javad شما از کجا رتبتون رو دیدین اونوقت؟

من غیرانتفاعی علامه قزوینی(نرم افزار) قزوین

یه دانشجوی بدبخت
09:45 ~ 22 سپتامبر 2014

سلام.من امسال در کنکور کاردانی به کارشناسی ۹۳ شرکت کردم ولی چون مدرک کاردانیمو بهمن میگیرم نتونستم دانشگاهی رو انتخاب کنم و هیچ دانشگاهی ظرفیت نیمسال دوم نداشت فقط نیمسال اول بود.حالا که نتیجه رو اعلام کردن من جایی قبول نشدم میخواستم بدونم باید تا بهمن صبر کنم؟ اصلا امسال ظرفیت نیمسال دوم میگیرن؟خواهش میکنم جواب بدین.

علیرضا
10:17 ~ 22 سپتامبر 2014

سلام.
میخواستم بدونم رتبم رو از کدوم سایت میتونم نگاه کنم.
اگر میشه لینک ام بدید

لیلی
10:40 ~ 22 سپتامبر 2014

سلام من غیر انتفاعی تهران ال طه قبول شدم
دوتا سوال داشتم :
یکی اینکه:شهریه این دانشگاه ها چه قدره؟
یکیم اینکه اگه من تو این دانشگاه ثبت نام کنم میتونم سال بعد دوباره کنکور بدم ،اگه دولتی قبول شم میتونم برم؟برام خیلی مهمه که مدرکم از دانشگاه دولتی باشه
خیر سرم کاردانیمو از شریعتی تهران گرفتم
خ ناراحتم

موسوی
12:21 ~ 22 سپتامبر 2014

سلام.کارشناسی ناپیوسته دانشگاه اشرفی اصفهانی قبول شدم.بهمن مدرک کاردانی می گیرم.می تونم ورودی بهمن باشم

موسوی
12:22 ~ 22 سپتامبر 2014

سلام.کارشناسی ناپیوسته دانشگاه اشرفی اصفهانی قبول شدم.بهمن مدرک کاردانی می گیرم.می تونم ورودی بهمن باشم.تا حالا ارسال دیدگاه نکرده بودم

zhali
12:24 ~ 22 سپتامبر 2014

سلام و خدا قوت خدمت شوووووما اقا پیمان من همونطور که گفتم دانشکده شریعتی قبول شدم خدا رو شکر.میخواستم ازتون تشکر کنم چون اولین بار از طریق سایت شما بود که فهمید مطالعه باید چطوری باشه و چجوری باید بخونم.تو این یه سال ارزو داشتم جایی که میخوام قبول بشم بعد بیام اینجا اینا رو بگم.بگم که واقعا ممنون از این که بدون هیچ انتظاری از ما برامون زحمت میکشید ایشالا که ازخدا هرچی میخواید بهتون بده.لطف بی نهایت خدا بوده قبول شدم ولی خدایی خودمم واقعا براش زحمت کشیدم.خدا روشکررررررررر.انقد ذوق دارم نمیدونم چی مینویسم.بازم مرسی بخاطر تماااااااااااااااااااام زحمتات اق پیماننننننن.چاکر همه بروبچ.من نرم افزارم بدرود

zhali
12:30 ~ 22 سپتامبر 2014

فقط ببخشید من شرایط ثبت نام کارشناسی رو تو سایت دانشکده شریعتی ندیدم فقط برا کاردانیا زده بود.باید چیکار کنم ؟؟؟؟؟از شرایط ثبت نامی که سازمان سنجش گفته استفاده کنم؟؟؟ممنون میشم جوب بدین.

سعید خان
13:35 ~ 22 سپتامبر 2014

سلام میشه بگید تکمیل ظرفیت برای دانشگاه ابا واحد ابیک کی شروع میشه و آیا کاردانی به کارشناسی دانشجو میگیره در رشته نقشه کشی معماری؟

javad
16:13 ~ 22 سپتامبر 2014

سمیرا:
ما یه آزمون بیشتر ندادیم دیگه رتبو سایت دانشگاه آزاد

محبوبه
19:12 ~ 22 سپتامبر 2014

من شهر خودم قبول شدم. ذانشگاه اشرفی اصفهانی. معماری

علی
19:53 ~ 22 سپتامبر 2014

سلام
قبول شدگان در آزمون کاردانی به کارشناسی که برای نیمسال دوم پذیرفته شده اند کی و چگونه باید در دانشگاهی که قبول شده اند ثبت نام کنند؟یعنی الان بری ثبت نام بروند یا بهمن؟؟
پیشاپیش از راهنمایی شما سپاسگزارم

سمیرا
21:04 ~ 22 سپتامبر 2014

javad
۲۲:۱۹ ~ ۳۰ شهریور ۱۳۹۳

من با رتبه ۵۵۵ نمره ۲۵۶۶نرم افزار “”””دانشگاه غیر انتفاعی علم و فرهنگ “””””قبول شدم،!!!!!!!!!!!!!!!

سجاد
21:49 ~ 22 سپتامبر 2014

سلام، دانشگاه شیراز نرم افزار مجازی قبول شدم اما متاسفانه مسئولین دانشکده و معاونت آموزش از ثبت نام کارشناسی نا پیوسته مهندسی تکنولوژی نرم افزار اطلاعی ندارن.از طرف دیگه علمی کاردبردی هم وقتی نمونده واسه ثبت نام…اگر اطلاعاتی در این زمینه دارید،ممنون میشم راهنمایی کنید.(در ضمن به گفته سنجش در صورت نزدن اطلاعیه از طرف دانشگاه مربوطه تا ۲ مهر باید مراجعه بشه به اون دانشگاه، که رفتن به شیراز از مشهد درده سر داره و این که اونجا برسی و جوابتو ندن …)

فرشید قلخانباز
10:12 ~ 23 سپتامبر 2014

سلام بچه ها من با ۶ سوال قبول شدم دانشگاه غیر انتفاهی نهاوند

ملیسا
11:44 ~ 23 سپتامبر 2014

تکمیل ظرفیت جهاد دانشگاهی اهواز کی اعلام میشه؟

رضا
11:48 ~ 23 سپتامبر 2014

سلام من..امسال کاردانی به کارشناسی فقط در رشته مهندسی ایمنی صنعتی در موسسه غیر انتفاعی کارون اهواز اونهم بدون کنکور شرکت کردم که متاسفانه قبول نشدم..معدل کاردانیم۱۳/۱ بوده میخواستم ببینم قانون یا شرایطی برای ادامه تحصیل تو این رشته برای من هست یا نه با توجه به این معدل اصلا میشه تو رشته های بدون کنکور ادامه تحصیل داد.

ناصریونسی
12:23 ~ 23 سپتامبر 2014

سلام من در موسسه غیر انتفاعی قبول شدم ولی نمی دونم کجا

حمید
08:53 ~ 24 سپتامبر 2014

سلام دوستان
کارنامه نهایی رو سنجش زده

علیرضا
00:18 ~ 25 سپتامبر 2014

توروخدا راهنمایی کنین
نرم افزار آزاد تهران جنوب بهتره یا علم وفرهنگ؟

arezoo
17:29 ~ 29 سپتامبر 2014

سلام ببخشید میخواستم بپرسم توقسمت اطلاعات کارنامه تو گزینه ۳ که نوشته بدین معنی است که داوطلب در چندبرابرظرفیت در انجام مصاحبه قرارگرفته است.
میشه کامل واسه من اینو توضیح بدین حتمآ ممنون میشم

فرشید قلخانباز
10:47 ~ 7 اکتبر 2014

سلام دوستان
کارنامه نهایی رو سنجش زده