آخرین خبر ها
اعلام نتایج آزمون سراسری نیمه متمرکز ۱۳۹۳

اطلاعیــه‌ سازمان ‌سنجش ‌آموزش ‌کشور درخصوص اعلام نتایج نهایی پذیرفته‌شدگان رشته‌‌های‌ مختلف تحصیلی نیمه‌‌متمرکـز آزمون‌ سراسری‌ سال‌ ۱۳۹۳

 

برای مشاهده نتایج آزمون سراسری ۱۳۹۳ اینجا کلیک کنید.

با آرزوی توفیق الهی برای پذیرفته‌شدگان گرامی در توأم کردن علم، تقوا و کسب رضای خالق و تلاش برای سربلندی ایران اسلامی، بدینوسیله به اطلاع پذیرفته‌شدگان نهایی رشته های مختلف تحصیلی نیمه‌متمرکز دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، دانشگاهها و مراکز آموزش عالی و مراکز آموزشی دانشگاه پیام‌نور، پردیس های آموزشی دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی-تهران و موسسات آموزش‌عالی غیرانتفاعی می‌رساند ضرورت دارد برای ثبت‌نام در موسسه محل قبولی خود، با همراه داشتن مدارک ثبت ‌نام به شرح ذیل در یکی از روزهای سه‌شنبه و یا چهارشنبه مورخ  ۷ و ۸/۱۱/۹۳ به  موسسه محل قبولی خود مراجعه نمایند، بدیهی است عدم مراجعه به موقع پذیرفته‌شدگان برای ثبت‌نام به منزله انصراف از تحصیل آنان تلقی خواهد شد.

تذکرات بسیار مهم :

۱- کلیه پذیرفته‌شدگان لازم است قبل از مراجعه حضوری به دانشگاه و یا موسسه محل قبولی خود برای اطلاع از برنامه زمان، مکان، مدارک مورد نیاز و نحوه مراجعه خود جهت ثبت‌نام، به پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه محل قبولی خود مراجعه نمایند.

۲- در رشته‌های تحصیلی دکتری پیوسته بیوتکنولوژی سهمیه مناطق محروم استان لرستان در دانشگاه تهران (کد ۲۲۵۷۱)، دکتری پیوسته ریاضی دانشگاه شهید باهنر کرمان (کد ۱۱۳۷۴)، کاردانی فوریت های پزشکی (کد ۱۱۴۷۹) دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله، کاردانی فوریت های پزشکی (کد ۱۱۵۰۳) دانشگاه علوم پزشکی شاهرود (ویژه داوطلبان بومی استان تهران)، دندانپزشکی (کد ۱۱۴۶۶) بورسیه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در دانشگاه علوم پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران، رشته علوم ورزشی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی-تهران (کدهای ۱۹۳۸۹، ۱۹۳۹۵، ۱۹۳۸۱، ۱۹۳۸۹ و ۱۹۳۹۴) و رشته ارتباط تصویری دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی-تهران (کدهای ۱۷۰۷۵، ۱۷۰۸۴، ۱۷۰۸۸، ۱۷۰۸۹ و ۱۷۰۹۲) به دلیل اینکه نتایج مراحل مصاحبه، معاینه و سایر مراحل گزینش آنان از سوی مؤسسات ذیربط تا زمان اعلام نتایج نهایی به این سازمان اعلام نشده، هیچ فردی به عنوان پذیرفته‌شده نهایی اعلام نگردیده است.

۳-در رشته‌های تحصیلی مهندسی برق-مخابرات، کاردان فنی برق-الکترونیک، تلویزیون و هنرهای دیجیتالی و کارگردانی تلویزیون دانشگاه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران (کدهای ۱۱۳۷۵، ۱۱۳۷۶، ۱۲۰۴۵، ۱۷۱۲۴، ۱۷۱۲۵، ۱۷۲۱۳ و ۱۷۲۱۴) به دلیل عدم ارسال نتایج مراحل مصاحبه، معاینه و سایر مراحل گزینش آنان از سوی مؤسسه ذیربط تاکنون، دراین مرحله هیچ فردی به عنوان پذیرفته‌شده نهایی اعلام نمی‌گردد. بدیهی است اعلام اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی این دانشگاه منوط به وصل نتایج مصاحبه و گزینش خواهد بود.

الف- مدارکی که پذیرفته‌شدگان لازم است به هنگام ثبت‌نام ارائه نمایند :

۱-پذیرفته‌شدگان باید دارای یکی از مدارک پایان دوره کاردانی (حداکثر تا تاریخ ۳۰/۱۱/۹۳) و یا گواهینامه پایان دوره پیش‌دانشگاهی                         (تا پایان نیمسال اول سال تحصیلی۹۴-۱۳۹۳ ) و یا دیپلم نظام قدیم آموزش متوسطه که درآن بخش و شهرستان  محل اخذ مدرک تحصیلی  مشخص شده  باشد برای ثبت‌نام به موسسه محل قبولی مراجعه نمایند.

۲- اصل مدرک و یا گواهی تحصیلی متوسطه سال ما قبل مدرک و دو سال ما قبل آن برای کلیه پذیرفته‌شدگان اعم از نظام جدید و یا  نظام قدیم آموزش متوسطه با مهر و امضاء مدیر دبیرستان یا هنرستان به انضمام تصویر آن که بخش و شهر محل اخذ مدرک تحصیلی در آن مشخص باشد. 

۳- اصل و یا گواهی مدرک پایان دوره کاردانی پیوسته آموزشکدههای فنی و حرفهای وابسته به وزارت آموزش و پرورش برای پذیرفتهشدگان دارای مدرک مذکور با قید تاریخ اخذ مدرک کاردانی (حداکثر تا تاریخ ۳۱/۶/۹۳) به انضمام تصویر آن، همچنین اصل و یا گواهی دیپلم متوسطه، سال ما قبل دیپلم و دو سال ماقبل دیپلم با مهر و امضاء مدیر دبیرستان و یا هنرستان که بخش و شهر محل اخذ دیپلم و سال ما قبل دیپلم و دو سال ماقبل دیپلم در آن مشخص شده باشد، به انضمام یک برگ تصویر آن.

۴- اصل شناسنامه و کارت ملی و دو سری کپی از آنان.

۵- شش قطعه عکس ۴×۳ تمام رخ تهیه شده در سال جاری (برای تمام داوطلبانی که برای آنان معافیت تحصیلی درخواست می‌گردد لازم است دوازده قطعه عکس همراه داشته باشند). 

۶- مدرکی که وضعیت نظام وظیفه آنها را با توجه شرایط مربوط به مقررات وظیفه عمومی مندرج در صفحه ۳۸ دفترچه راهنمای شماره یک آزمون سراسری سال ۱۳۹۳ مشخص کند (برای برادران).

۷- اصل حکم مرخصی سالانه یا موافقت کتبی و بدون قید و شرط سازمان متبوع برای کارمندان.

۸- معرفینامه رسمی از ستاد مشترک سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و یا وزارت جهاد کشاورزی با امضاء و مهر هر یک از رؤسای ارگانهای مذکور که در آن قید شده باشد. داوطلب با توجه به ماده ۱ و تبصرههای چهارگانه آن در آئین نامه اجرایی قانون ایجاد تسهیلات برای ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب بسیجی به دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی و سایر شرایط مندرج در آیین نامه مذکور، واجد شرایط استفاده از سهمیه رزمندگان و یا ایثارگران می‌باشند.

۹- آن دسته از داوطلبان شاهد و ایثارگر با سهمیه‌های بنیاد شهید و امورایثارگران و ستاد کل نیروهای مسلح پذیرفته شده‌اند در زمان ثبت‌نام، ملزم به ارائه فرم و یا مدرکی در رابطه با تایید سهمیه ثبت‌نامی خویش نمی‌باشند و ملاک عمل برای ثبت‌نام از آنان همان عنوان اعلام شده از سوی سازمان سنجش می‌باشد. بدیهی است چنانچه سهمیه پذیرفته شده‌ای بر حسب مورد از سوی ارگانهای فوق مورد تایید قرار نگیرد از تحصیل وی ممانعت بعمل خواهد آمد.

۱۰- پذیرفته‌شدگان لازم است به همراه تصویر گواهی پیش دانشگاهی خود به دفاتر پستی محل سکونت خود مراجعه و درخواست تائیدیه تحصیلی (ارزش تحصیلی) از اداره آموزش وپرورش محل تحصل خود را نمایند و این رسید پستی را در زمان ثبت‌نام به دانشگاه محل قبولی خود ارائه نمایند. 

ارائه اصل کارنامه تحصیلی دیپلم متوسطه نظام جدید با امضاء و ممهور به مهر دبیرستان یا اداره  آموزش پرورش شهرستان ذیربط برای دیپلمه‌های نظام جدیدآموزش متوسطه (ریاضی‌فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی) سال‌های ۱۳۸۴ به بعد که امتحانات آنان به صورت کتبی و سراسری برگزار شده است در هنگام ثبت‌نام ضروری می‌باشد. 

ب- تذکرات مهم در رابطه اعلام اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی :

۱- داوطلبانی که اسامی آنان به عنوان پذیرفته‌شدگان نهایی هر یک از رشتههای تحصیلی نیمه‌متمرکز اعلام گردیده است، چنانچه جزء پذیرفته‌شدگان رشته متمرکز آزمون سراسری سال۱۳۹۳ نیز باشند، برابر ضوابط اعلام شده قبولی آنان در رشته متمرکز لغو شده و منحصراً می‌بایست در رشته پذیرفته‌شده نیمهمتمرکز (قبولی جدید) ثبت‌نام و ادامه تحصیل دهند. این دسته از پذیرفته‌شدگان به منظور ثبت نام در رشته قبولی نیمه متمرکز نیاز به انصراف از رشته قبولی قبلی خود ندارند و با آنان همانند دانشجوی انتقالی رفتار خواهد شد. همچنین برای پذیرفته‌شدگان دورههای روزانه نیمه‌متمرکز یک نوبت از حداکثر دو نوبت قبولی منظور خواهد شد.

۲- داوطلبانی که اسامی آنان به عنوان پذیرفته‌شده نهایی دوره های روزانه درج گردیده، خواه در مؤسسه آموزش عالی ذیربط ثبت‌نام نمایند و یا ننمایند، حق شرکت در آزمون سراسری سال۱۳۹۴ را نخواهند داشت.

۳- گزینش رشته نیمه‌متمرکز تربیت بدنی و علوم ورزشی دورههای مختلف تحصیلی دانشگاهها و مؤسسات آموزشعالی از بین داوطلبانی که در مراحل معاینه و آزمون عملی رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی شرکت نمودهاند و از سوی کمیته آزمون عملی واجد شرایط از نظر معاینه و آزمون عملی برای گزینش نهایی اعلام شدهاند با در نظر داشتن نمره علمی زیرگروه رشته تربیتبدنی و نمره های علمی و عملی مکتسبه از بین گروههای آزمایشی (۱، ۲ و ۳) انجام شده است. لذا داوطلبانی که در آزمون عملی شرکت نموده ولی اسامی آنان به عنوان پذیرفته‌شده نهایی اعلام نشده است، مردود مراحل معاینه و آزمون عملی و یا در گزینش نهایی مردود علمی در مقایسه با سایر پذیرفته‌شدگان نهایی شناخته شدهاند. 

۴- تاریخ ثبت‌نام کلیه مراکز آموزشی دانشگاه پیام نور از تاریخ ۱۲/۱۱/۹۳ لغایت ۱۸/۱۱/۹۳ از طریق سایت دانشگاه پیام نور به آدرس:  www.pnu.ac.ir صورت خواهد پذیرفت. داوطلبان ضرورت دارد برای اطلاع از جزئیات بیشتر به اطلاعیه مندرج در سایت این دانشگاه توجه نمایند.

داوطلبان گرامی می‌توانند سؤالات خود را با بخش پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی: www.Sanjesh.org و یا با شماره‌ تلفن‌های‌ ۹-۸۸۹۲۳۵۹۵ با پیش شماره  ۰۲۱ مطرح نمایند.