آخرین خبر ها
احتمال لغو مصوبه توقف پذیرش دانشجوی فنی حرفه‌ای توسط رئیس مجلس
حاجی بابایی

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از بررسی مغایرت مصوبه شورای عالی اداری درباره لغو پذیرش دانشجوی فنی و حرفه ای با مصوبه مجلس و اعلام نتیجه آن توسط ریاست مجلس خبر داد و گفت: رئیس مجلس می تواند مصوبه را در صورت مغایرت لغو کند. اسفندیار اختیاری افزود: کمیسیون آموزش با مصوبه شورای عالی اداری در خصوص لغو پذیرش دانشجو در مراکز فنی و حرفه ای مخالفت کرده و ریاست کمیسیون در نامه ای از ریاست مجلس خواسته است که مغایرت مصوبات هیئت وزیران با مجلس در خصوص این مصوبه بررسی شود. وی اظهار داشت: در حال حاضر مغایرت این دو مصوبه در دست بررسی کارشناسان قرار دارد و نتیجه آن باید توسط ریاست مجلس اعلام شود. عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تأکید کرد: در هر حال ما موضوع فنی و حرفه ای ها را به نحوی که به نفع دانش آموزان تمام شود پیگیری می کنیم. وی گفت: بر اساس قانون اساسی ریاست مجلس می تواند در صورتی که مصوبه دولت با مصوبه مجلس مغایرت داشته باشد آن را لغو کند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی یکشنبه 19 اردیبهشت ماه وزارت آموزش و پرورش را موظف کردند برای سال تحصیلی 90 – 89 نسبت به پذیرش دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته حداقل برابر با ظرفیت سال 88 -87 دوره روزانه اقدام کند اما شورای عالی اداری 5/1 ماه پس از این مصوبه مجلس، مصوبه ای جدید پیش روی فعالان و متقاضیان فنی حرفه ای قرار داد که بر اساس آن حکم به توقف پذیرش دانشجو در آموزشکده های فنی و حرفه ای در سال 89 صادر کرد.

 

توقف ثبت نام کنکور فنی و حرفه ای دو وزیر را به مجلس کشاند

غلامحسین مسعودی ریحان با انتقاد از توقف آزمون آموزشکده های فنی و حرفه ای اظهار داشت: وزرای علوم و آموزش و پرورش روز یکشنبه هفته آینده به کمیسیون می آیند و به سئوالات اعضای کمیسیون آموزش درباره این عملکرد پاسخ می دهند. عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در خصوص توقف ثبت نام در آزمون آموزشکده های فنی و حرفه ای 89 از سوی سازمان سنجش گفت: در پی این برنامه از وزاری علوم و آموزش و پرورش دعوت شده است تا در کمیسیون حاضر شوند. با حضور وزاری علوم و آموزش و پرورش در کمیسیون امیدواریم نسبت به تصحیح این اقدام تجدید‌ نظر شود. وی افزود: با توجه به اینکه اکنون نزدیک به زمان توزیع دفترچه های کنکور فنی و حرفه ای هستیم و ثبت نام از داوطلبان آزمون فنی و حرفه ای لغو شده است این موضوع برخلاف مصوبات قانونی مجلس است و باید پیگیری شود. عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این موضوع باعث شده است دغدغه خانواده ها زیاد شود گفت: مسئولان باید پاسخگوی این امر باشند و ما نیز در مجلس قاطعانه این موضوع را پیگیری خواهیم کرد. مسعودی با بیان اینکه نباید برای مردم دغدغه ایجاد کرد به مهر گفت: امید است که امسال نیز مانند سالهای گذشته این آزمون برگزار شود لذا با توجه به مصوبه مجلس و قراری که از قبل برای برگزاری آزمون فنی و حرفه ای در سال 89 وجود داشته باید این آزمون برگزار شود.

 

متن نامه رئیس کمیسیون آموزش مجلس به لاریجانی درباره فنی و حرفه ای‌ها

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در نامه ای به ریاست مجلس خواستار ابلاغ قانون مجلس مبنی بر پذیرش دانشجوی فنی و حرفه ای به دولت شد. رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس طی نامه ای به رئیس مجلس شورای اسلامی در رابطه با مصوبه دولت در خصوص لغو پذیرش دانشجوی فنی و حرفه ای اعلام کرد: احتراما پیرو نامه شماره 25185/38/د مورخ 12 تیر 89 در مورد بخشنامه دولت مربوط به عدم پذیرش دانشجو برای آموزشکده های فنی و حرفه ای و مغایرت آن با قانون پذیرش دانشجو در آموزشکده های فنی و حرفه ای مراکز تربیت معلم و دانشگاه شهید رجایی به استحضار می رساند:

1- در اسفندماه 1388 سازمان سنجش آماده پذیرش دانشجو برای آموزشکده های فنی و حرفه ای بود که با دستور وزیر جدید آموزش وپرورش جناب آقای دکتر حاجی بابایی پذیرش دانشجو برای این آموزشکده ها متوقف شد.

2- این اقدام موجب نگرانی بیش از 600 هزار نفر جوانانی شد که اغلب آنها سه سال پیش به امید راهیابی به این آموزشکده ها رشته کار و دانش و فنی و حرفه ای را در دوره دبیرستان انتخاب کرده بودند.

3- کمیسیون آموزش و تحقیقات با حضور وزیر آموزش پرورش عدم پذیرش در آموزشکده های فنی و حرفه ای را چندین بار در دستور کار خود قرار داد و در نهایت وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد اگر مجلس آموزش و پرورش را به پذیرش دانشجو برای این آموزشکده ها موظف کند، آموزش و پرورش اقدام به پذیرش دانشجو خواهد کرد.

4- مجلس شورای اسلامی در تاریخ 19 اردیبهشت 89 قانون پذیرش برای آموزشکده های فنی و حرفه ای را مصوب کرد که علیرغم ابلاغ به دولت، رئیس جمهور در نامه ای به شورای نگهبان نسبت به تایید آن اعتراض کرد و در پاسخ، شورای نگهبان اجرای قانون توسط دولت را مورد تاکید قرار داد.

5- در تاریخ 16 خردادماه 89 وزارت آموزش و پرورش موافقت خود را با پذیرش حدود 35 هزار دانشجو برای آموزشکده های فنی و حرفه ای اعلام کرد که بر این اساس پذیرش دانشجو برای آموزشکده های فنی و حرفه ای اعلام و دفترچه ثبت نام در آزمون ورودی برای این آموزشکده ها چاپ و بین دفاتر پستی توزیع و مقرر شد که ثبت نام برای شرکت در آزمون از تاریخ 15 تیرماه 89 آغاز شود.

6 – با صدور بخشنامه 66196 مورخ 6/4/89 متاسفانه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در روز 14 تیرماه 89 علیرغم توزیع دفترچه بین دفاتر پستی و آماده شدن داوطلبان برای ثبت نام، از ثبت نام داوطلبان خودداری کرده است این عمل که مغایر با قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی و سردرگمی و نگرانی بیش از 600 هزار جوان کشور را که به امید پذیرش در آموزشکده های فنی و حرفه ای دل بسته اند، جای تاسف است.

لذا خواهشمند است دستور فرمائید بر اساس اصل 138 قانون اساسی که بخشنامه ها و آئین نامه های مصوب دولت نمی تواند مغایر قوانین مصوب باشد، به دولت ابلاغ کنید که دولت و دستگاههای ذیربط هر چه سریعتر نسبت به اجرای قانون اقدام کنند تا بیش از 600 هزار نفر از جوانان کشور و خانواده آنان از نگرانی خارج شده و این حرکت های مغایر با قانون موجب لطمه به آموزش های فنی و حرفه ای نشود.

 
 

می خواهند مثل دفعات قبل ما را ساکت کنند ولی این دفعه کور
18:32 ~ 7 جولای 2010

دیگر ما ساکت نمی شویم ما بازیچه این ها که نیستیم که ماه بعد دوباره یک اتفاق دوباره رخ دهد همین الان باید به صورت اساسی این کار انجام شود با تجمع خود اعتراض خود را به مسئولین می رسانیم
لطفا در وبلاگ http://eteraz-fani.blogsky.com/ که برای یکی از بچه های فنی است بروید و نظر بدهید من خودم موافقم و نظر دادم.

majid
18:58 ~ 7 جولای 2010

هر کسی که می خواهد در این تجمع بزرگ شرکت کند نظر خود را در وبلاگ زیر بیان کند
http://eteraz-fani.blogfa.com
“تظاهرات و تجمع جلوی سازمان سنجش و بعدش هم وزارت علوم هر کی هست آخر کامنتش این مطلب را تایید کنه”
به امید شروع دوباره ثبت نام کاردانی پیوسته 89

پرنیا
20:25 ~ 7 جولای 2010

هر روز یه بازی جدید! آخه ما بچه های فنی چه گناهی کردیم که این رشته رو انتخاب کردیم؟!
نگران نباشین، اونا نمی تونن به همین سادگی سهمیه روزانه رو حذف کنن
شما درساتونو بخونین،همه چی درست می شه

AlonE.LorD
20:27 ~ 7 جولای 2010

به نطر من درست میشه!کار ما از اون اول که آمدیم هنرستان اشتباه بود حالا هم بچه های کارشناسی(مثل خودم)بشینن بخونن حداقل اینه که باید بریم غیر انتفاعی!!ولی اعتراض یادتون نره!

HeWillCome
21:00 ~ 7 جولای 2010

اه اه
عکس این منحوس و لعین رو از توی پست بردارید حالم بهم خورد

سارا
23:16 ~ 7 جولای 2010

برای کسانی که به غیر انتفاعی هم راضی شدن متآسفم، چون هر چی می کشیم از بی عقلی خودمونه.
چرا ما نباید تو دانشگاه های بزرگ و معتبر درس بخونیم.
من نمیدونم، اگر امسال ظرفیت دانشگاه هارو اعلام کردن که هیچ و گرنه من می دونم و هر چی دولتمرد نامرده
ما باید اعتراضمونو به گوش کرشون برسونیم، ما پرچم دار راهی هستیم که سال های دیگه باید رهروهاش بهمون افتخار کنن که تو این برحه از زمان نقش خوبی به جا گذاشتیم. کاری نکنیم که بعدا فحش و ناسزاشو بخوریم.

محمد
07:58 ~ 8 جولای 2010

انگار ترسیدید و بی خیال تجمع شدید بابا من و دوستام کلی برنامه ریزی کرده بودیم می خواستیم دو سه تا خیابون ببندیم لاستیک آتیش بزنیم دیدیدی چه حالی می ده لطفا در وبلاگ زیر نظر بدهید به خدا اگر اعتراض نکنیم کنکور کاردانی به کارشناسی یا انتخاب واحدشو لغو می کنند اون موقع باید بریم سر کوچه باستیم من یه سال برای این کنکور خوندم اگر قبول نشم خود بابایی و آموزش و پرورش و سنجش و علوم و مجلس را آتش می زنم .نگید نگفتم.

سلطان
08:12 ~ 8 جولای 2010

انگار بچه ها بخاری ندارند برای تظاهرات ،معلومه دیگه نصفشون دختر مامانین و بیایند تو خیابون النگواشون میشکنه حداقل شما پسر ها که در ضمینه تظاهرات آشنایی دارید کمی کمک کنید به این فنی های بدبخت به خدا ثواب اخروی دارد .
لعنت بر این بابایی مردم فریب دروغ گو مفت خور اگر بچه اسگل خودتم بود باهاش این کار را می کردی من که میدونم بچت الان داره مفتی توی آکسفورد درس می خونه خودتم که شرط می بندم دیپلم هم نداری سر پارتی بازی و کمی خ.م به اینجا رسیدی.

ganari_shahin
09:29 ~ 8 جولای 2010

واقا که شورشو در اوردن. همه جا پر شده بود از خبر کنکور سراسری نظری ها. در حالی که از 3 نفر راحت 2 نفرشون قبول میشن. ولی یکی به فکر این فنی ها نیست که باید رتبه اش زیر هزار بشه تا اون وقت شاید اگه فرهنگی های عزیز نخواستن ادامه تحصیل بدن! بتونن تو یه دانشگاه ؛ شبانه بخونن.

سیامک قربان زاده
11:19 ~ 8 جولای 2010

تجمع و اعتصاب را از این بازاری ها یاد بگیرید ببینید بخاطر مالیات چه کار که نمی کنند .ما هم باید در آموزشکده ها در ترم تابستان اعتصاب کنیم و بعد هم تجمع آقا majid منم هستم :
هر کسی که می خواهد در این تجمع بزرگ شرکت کند نظر خود را در وبلاگ زیر بیان کند
http://eteraz-fani.blogfa.com
“تظاهرات و تجمع جلوی سازمان سنجش و بعدش هم وزارت علوم هر کی هست آخر کامنتش این مطلب را تایید کنه”
به امید عدالت و برابری

تارا
17:11 ~ 8 جولای 2010

بچه ها تروووووووووووووووووو خدا کم نیارید
اینا همش حرف چرته تا سر مارو گرم کنن
چند روز بعدشم بازم همین آش و همین کاسه آخر سرم کنکور بی کنکور
بخدا داره خیلی بهمون ظلم میشه
باید حق خودمون بگیریم اگه تظاهرت بشه واسه آبروی خودشونم که شده یه کاری میکنن
تروووووووووو خدا شماها که تهران هستین یه کاری بکنید
از همه برادرا و خواهرای عزیز تهرانیم میخوام که حتما صدای ما فنی ها رو به گوش این ظالمها برسونید
حـــــــــــــــــــــــــــــــق نگه دارتون

SMK
21:13 ~ 8 جولای 2010

اگه این آقای وزیر پسر خودش هم تو کاردانی بود باز هم همین کارها رو میکرد.
عکس این یارو رو از تو سایت وردارید لطفا.

reza
01:11 ~ 9 جولای 2010

كلاً نفس اينكار كه ما رو ببرن زير نظر وزارت علوم خوب به نظر هم خوبه.
تا زماني كه زير نظر آموزش پرورش باشيم، ‌نبايد انتظار داشته باشيم بهمون محل دانشجو بذارن.
اما اينكه ما رو آدم به حساب نميارن و اين پاس ميده به اون و اون پاس ميده به اين و بين ما و نظري ها فرق ميذارن در حد المپيك، حرس آدمو در مياره

مهناز
09:43 ~ 9 جولای 2010

همه ما با هستیم اگر کنکور کاردانی به کارشناسی برگزار شد به خاطر گروه های دیگه مثل پزشکیه ولی برای انتخاب واحد در نظر نمی گیرند مثلا ما فنی مهندسی هستیم ولی اندازه کشاورزی ها هم لیاقت نداریم .چرا؟
لطفا بعد از کنکور کاردانی به کارشناسی در هر حوضه ای که بودید همان جا بایستید و تجمع کنید و از بقیه هم بخواهید در این تجمع شرکت کنند –تا پیروزی

hiw
11:28 ~ 9 جولای 2010

reza راست می گه
تا زیر نظر آموزش و پرورش هستیم دانشجو به حساب نمی آییم

بنده خدا
15:05 ~ 9 جولای 2010

بجای کنکور فنی و حرفه ای چه برنامه ای دارند؟

محمدمهدی
15:27 ~ 9 جولای 2010

به قول مهناز اگر کاردانی به کارشناسی برگزار نشه چی میشه شاید هم تو انتخاب واحد به مشکل بخوریم لطفا پیگیری کنید .

majid
18:12 ~ 9 جولای 2010

هر کسی که می خواهد در تجمع بزرگ روز دوشنبه شرکت کند نظر خود را در وبسایت زیر بیان کند
http://eteraz-fani.TK

به امید شروع دوباره ثبت نام کاردانی پیوسته 89

محل و موعد تجمع:

روز دوشنبه 21 تیرماه 1389 راس ساعت 9 صبح

محل ساختمان مجلس شورای اسلامی در تهران

معین
23:16 ~ 9 جولای 2010

بچه ها من که تهران نیستم ولی چشم امیدم به شماست ! یه کاری بکنین این بی همه چیزا بفهمن ما بیخیال کنکور سراسری نشدیم..

4111
10:44 ~ 10 جولای 2010

همان بهتر که لغو شد با این همه نخاله که فقط خوش هستند که مثلا دانشجو هستند ولی کلا قطع کردند درست نیست بلکه باید در هر رشته 50 داشنجو واقعی بگیرند که فقط کسانی که اهل درس هستند پذیرش شوند و زباله ها و نخاله ها به دنبال کار دیگری بروند ولی بستن کلا جریان آب اشتباه است البته من که در رفتم و الان برای کارشناسی می خوانم

hossein
13:50 ~ 10 جولای 2010

من کاری ندام می خواهند خذفش کنند یا نه ولی اگه هرچه زودتر به ما بگند که حذف شده یا نه این بهتر است چون ما تکلیف خودمان رامی دانیم

حمیدرضا
15:02 ~ 10 جولای 2010

ببینید دوستان بی خیال این ماجراها بشید و برید درستونو بخونید همش بازیه مگه میتونن لغوش کنن ؟ فردا دوباره یه بخشنامه جدید در میارن که آهای دانشجوها ما نمایندگان شما حقتونو پس گرفتیم حالا بیایید کنکور بدید . دوباره سال بعد همین ماجرا تا …

majid
17:20 ~ 10 جولای 2010

بچه مثل اینکه روزی که بچه های فنی میخواستن اعتراض خودشونون اعلام کنن رو تعطیل کردن

اخبار ایران چند ساعت پیش اعلام کرد اداره جات در روز دوشنبه و سه شنبه تعطیل شد

هر کسی که می خواهد در تجمع بزرگ روز دوشنبه شرکت کند نظر خود را در وبسایت زیر بیان کند
http://eteraz-fani.TK

به امید شروع دوباره ثبت نام کاردانی پیوسته 89

محل و موعد تجمع:

روز دوشنبه 21 تیرماه 1389 راس ساعت 9 صبح

محل ساختمان مجلس شورای اسلامی در تهران

امیر
21:28 ~ 10 جولای 2010

انگار یکشنبه و دوشنبه تعطیله پس سه شنبه همین ساعت و مکان
به امید پیروزی

بخاطر خدا جواب بدید
13:58 ~ 11 جولای 2010

ميخوام بدونم كي دفترچه آزمون كارداني به كارشناسي دانشگاه آزاد و علمي كاربردي مياد؟ (رشته كامپيوتر سال 89)
بخاطر خدا جوابمو بديد…
——–
مدیر سایت
ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد اواخر شهریور ماه خواهد بود
علمی کاربردی هم احتمالا امسال پذیرشی ندارد

eteraz-fani.blogsky.com
17:25 ~ 11 جولای 2010

به علت تعطیلی ادارات دولتی در روزهای یک شنبه و دوشنبه تجمع اعتراضی

در روز سه شنبه 89/4/22 راس ساعت 9 صبح در مقابل مجلس انجام خواهد شد .

از تمام دوستان فنی (همه کنکوری ها ، دانشجویان کاردانی و کارشناسی) درخواست می شود راس ساعت اعلام شده در محل حضور به هم رسانند .

در این روز جمع میشویم تا نسبت به اقدام جدید هیئت دولت در مورد لغو پذیرش دانشجو در دانشکده های فنی و حرفه ای و دانشگاه علمی کاربردی اعتراض کنیم . جمع میشویم تا محدوده اختیارات دولت را متذکر باشیم و یادآوری کنیم لایحه ی الزام پذیرش دانشجو توسط مجلس تصویب شده و تبدیل به قانون گشته است و دولت به عنوان مجری قانون وظیفه دارد این قانون را اجرا کند .

جمع میشویم تا از نمایندگان محترم بخواهیم بار دیگر تعدادی از مسئولین این جریان را در مقابل دیدگان ملت استیضاح کنند.

جمع میشویم تا برای مسلم ترین حقوق خود مبارزه کنیم .

تجمع کنندگان پلاکاردهای با عناوین ” بلا تکلیفی تا کی؟ ” ، ” اکنون … کنکور بزرگ نمایندگان برای اثبات صلاحیت ” ، ” وزاء آموزش و پرورش و علوم را استیضاح کنید ” ، ” آمده ایم تا وظایف نمایندگان را گوشزد کنیم ” و … در دست خواهند داشت
eteraz-fani.tk—eteraz-fani.blogsky.com–eteraz-kardani.blogfa.com

میلاد
19:54 ~ 11 جولای 2010

با سلام
ببخشید اینجا این سوالو میپرسم، دفترچه شماره 2 سراسری، کی میاد؟
خیلی دلشوره دارم.
مرسی

essi_pc
23:38 ~ 11 جولای 2010

من اگه یک روز از زندگیم باقی باشه، این بابایی بی همچیزو میکشم. پسر خودش داره تو بهترین دانشگاه جهان تحصیل میکنه بعد ما بچه های فنی را اینجوری گذاشته لای منگنه. دیگه داره حالم از هر چی کنکور فنیه به هم میخوره. صبح تا شب تو tv بحث کنکور نظری ها هست. نتایج کنکور سراسری داره میاد، ولی هنوز دفترچه های کنکور فنی نیومده. خوش به حال نظری ها که یکسال قبل ثبت نامشون می کنند. حلا تازه مسئولان تصمیم گرفتن که مارو از سازمان کوفتی آموزش پرورش پاس بدن به سازمان ملی مهارت(تا حالا تو عمر اسمشو نشنیدن) . وای بینظمی همه کشورو گرفته. خسته شدیم از این همه ……. بازی.

essi_pc
23:58 ~ 11 جولای 2010

بچه این لینک مستقیم ارتباط با حاج بابایی (وزیر بی لیاقت آموزش پرورش) من که یک نظر مشتی بدون ترس دادم. شما هم برین حرف دلتونو بزنین. گرچه فکر میکنم همچین مسئولان به خودشون زحمت بدن این را بخونن. ولی یک تیریه تو تاریکی.
لینک مستقیم: http://www.medu.ir/IranEduThms/medu2/cntntpge.php?pgid=19

اسی پی سی

فرشته
00:11 ~ 12 جولای 2010

سلام به بچه های فنی و pc
از ماست که بر ماست…
با این وزیر انتخاب کردنمون بهتر از این نبود عتیقس..
با فنی جماعت لجه..
اگه نذارن ما ادامه تحصیل بدیم اونم تو آموزشکده های پوکیدشون دیگه مهندس کار کشته از کجا بیارن
اون وقت این نظری های دست و پاچلفتی میان مهندسی کننن..با نظرessi-pc هم خیلی موافقم
من دارم فعلا برای کارشناسی پوکیدشون درس میخونم
بدرود دوستان عزیزتر از جان فنی

ramtin
10:52 ~ 12 جولای 2010

كسي جلسه ي يك شنبه مجلس خبر داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تو رو خدا جواب بدين ؟؟؟

حمید
08:52 ~ 13 جولای 2010

مگر ما بازیچه ی دست این دولت شده ایم. اثلا دلیلی نداره کنکور فنی و حرفه ای برداشته شود. بنابر فرمایشات رهبر انقلاب اسلامی .

فنی بدبخت
16:59 ~ 13 جولای 2010

دمت گرم essi_pc حرف دل ما فنی ها را زدی
راستی یه سوال چرا ما فنی ها را دانشجو حساب نمی کنند اصلا حتی آدم هم به حساب نمی آوردند ؟اینم از وزراء مملکت دلمون به چی این مملکت خوش باشه وقتی وزیرش سواد نداره
ما دولت خدمتگزار نخواهیم چکار باید کنیم؟؟؟؟
بابائی بدست فنی ها به سنگ سار و بعد به اندازه کل بچه های فنی ضربه شلاق و بعد اعدام

essi_pc
18:30 ~ 13 جولای 2010

آقای ramtin یکشنبه قرار بود که مجلس جلسه بذاره ولی خودشونو تعطیل کردن،( مثلا به دلیل گرمای هوا) مثل اینکه از زمین آسمون داره برای ما میاد. تازه میگن شاید کنکور بیفته قبل از ماه رمضون(حدود 20 مرداد) سهمیه دانشگاه ما هم (باهنر شیراز، رشته کامپیوتر) شده یک پنجم (از 152 نفر به 30 نفر کاهش پیدا کرده) که اونم سهمیه جانبازان،شهدا، فرهنگیا و بسیجیان عزیزه. حالا ما بدون پول چه جوری درس بخونیم. الله اعلم.

آخ خدا
19:15 ~ 13 جولای 2010

آحخ چرا چون به خدا یه سال تمامه دارم درس می خونم آزمون آزمایشی شرکت می کنم
بد بختی میکشم امید داشتم حالا کنکور لغو شد تو رو خدا باید چه خاکی بر سر بریزیم ای خدا کمکمون کن
ولی این ها که کنکور را لغو کردند یادشون باشه
که از هیچ جهت به ماتوجه ندارند ما هم آدمیم آدمها

Eteraz-Fani.IR
22:50 ~ 13 جولای 2010

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پی منتفی شدن حضور وزرای علوم و آموزش و پرورش در مجلس که به دستور رئیس مجلس مقرر شده بود جهت مذاکره درباره لغو پذیرش دانشجوی فنی و حرفه ای به مجلس بیایند گفت: وزرای علوم و آموزش و پرورش تا یکشنبه هفته آتی به مجلس می آیند.

علی عباسپور تهرانی فرد در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: حضور وزرای علوم و آموزش و پرورش در مجلس در دستور کار یکشنبه&nbsp20 تیر ماه کمیسیون آموزش و تحقیقات قرار گرفته بود و این دو وزیر دعوت هم شده بودند اما با تعطیلی مواجه شدیم.

وی افزود: در صورتی که بتوانیم امروز سه شنبه در دستور کار کمیسیون آموزش و تحقیقات تغییری ایجاد کنیم و همچنین با وزرا نیز هماهنگی لازم صورت گیرد این دو وزیر در کمیسیون حضور پیدا می کنند. در غیر این صورت برای حضور وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و آموزش و پرورش در روز یکشنبه 27 تیر ماه برنامه ریزی می شود.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس درباره دستور رئیس مجلس برای حضور وزرای علوم و آموزش و پرورش در کمیسیون آموزش و تحقیقات گفت: بر اساس دستور صریح دکتر لاریجانی مقرر شد وزرای علوم و آموزش و پرورش برای بحث درباره عدم پذیرش دانشجو فنی حرفه ای و بخشنامه مغایر قانون شورای عالی اداری در کمیسیون آموزش حاضر شوند

just fun
23:35 ~ 13 جولای 2010

نگران چی هستید شما؟من هیچی نخوندم و بدم نمیاد با شرط معدل برم دانشگاه ولی بازم شک نکنید کنکور میگیرن ولی یه کنکور برنامه ریزی نشده که اصلا معلوم نیست ممکنه چطوری باشه؟؟!!
ما نریم دانشگاه خودشون ضرر میکنن و ما هم ضرر میکنیم ولی از نظر اونا ضرر کردن ما مهم نیست ولی به خودشون که نمیتونو ضربه بزنن؟؟!! مگر سره لجبازی…

reza
00:26 ~ 14 جولای 2010

ميلاد:
دفترچه شماره 2 سراسري، وقتي كه نتايج اوليه بياد، مياد. نتايج اوليه معمولاً اولاي شهريور مياد.پارسال فكر كنم 2 شهريور اومد.

احسان
11:24 ~ 14 جولای 2010

ما باید فقط خواستار یک چیز باشیم…
یا لغو این قانون و یا استعفا مسئولین مرتبط با این موضوع…

یک روزی با دادن رای به مجلس و دولت…سرنوشت امروزمون رو رقم زدیم…

رای دادیم که نتونیم درس بخونیم…!!!!

اگر رئیس آموزش و پرورش همچین برنامه ی رو طراحی کرده…نشون میده که اصلا صلاحیت قوبل همچین مسئولیتی رو نداره….

اگه رئیس جمهور این آقا رو انتخاب کرده…نشون میده که ایشون هم صلاحیت انتخاب وزیر مناسب رو نداره…

اگه مجلس به این وزیر رای داده..نشون میده نماینده های انتخابی هم صلاحیت تصمیم گیری برای کشور رو ندارن….

امروز در این مسئله اشتباه می کنند و سرنوشت چندین هزار نفر رو تغییر میدهند…فردا معلوم نیست..که کشور رو به باد ندهند….

امروز هیچ کس درست عمل نمیکند….نه دولت و نه مجلس…

فکر میکنم….باز هم زمانی رسیده که رهبر معظم باید تصمیم بگیره…….

عباس مخملیان
12:32 ~ 14 جولای 2010

وزرای علوم و آموزش و پرورش هفته آینده پاسخگوی وضعیت فنی‌حرفه‌ایها
http://www.ranjesh.com/index.php?option=com_content&view=article&id=369:1389-04-23-07-59-42&catid=41:1388-09-12-13-32-29

Eteraz-Fani.IR
13:44 ~ 14 جولای 2010

fرای شرکت در نظرسنجی و اعتراض به لغو ثبت نام کنکور کاردانی پیوسته و اخرین اخبار در خصوص کاردانی پیوسته میتوانید به وبسایت زیر مراجعه کنید : http://www.Eteraz-Fani.IR

مهدی
17:13 ~ 14 جولای 2010

یعنی خاک برسر این حاجی بابایی بکنن!
مرتیکه فکر کرده داره برای چند تا شلغم تصمیم میگیره!
انشاالله که خدا حق این ظلمش رو بده !!!!

معصومه
18:45 ~ 14 جولای 2010

بابا تو رو خدا این چه بلاییه که دارن سر ما میارن ازفرت بی کاری این برنامه رو ریختن خدایی نکرده حوصلشون سر نره با رای ما مردم قاطی ادما شدن اون وقت از پشت به خودمون خنجر میزنن…

رضا
23:21 ~ 14 جولای 2010

با تشکر از مجلس و لعنت بر همه ی دولتی ها که همه ی ما را نا امید از زندگی کردن .من از اول مهر سال گذشته شروع به خواندن برای کنکور کردم و شب روز سختی کشیدم (لعنت بر احمدی با این حیئتش)

سارا
00:31 ~ 15 جولای 2010

عباسپور خبر داد: زمان حضور وزرای آموزشی در مجلس برای بررسی وضعیت فنی و حرفه‌ای‌ها http://www.icana.ir/News/mirror/2010/7/85685/0/default.aspx
مملکته گل و بلبله مارو ببین، هیچکس مسولیت پذیر نیست از رئیس جمهورش بگیر تاااااااااا بقالی محل

عباس مخملیان
01:02 ~ 15 جولای 2010

اینکه برگزاری آزمون فنی حرفه ای و پذیرش دانشجوی فنی حرفه ای یک قانون است و قانون باید اجرا شود به وزیر آموزش و پرورش گوشزد شد.

خاک بر سر وزیری که فرق قانون رو از حرف زور نفهمه و حرف مفت بزنه!

Eteraz-Fani.IR
06:47 ~ 15 جولای 2010

برای شرکت در نظرسنجی و اعتراض به لغو ثبت نام کنکور کاردانی پیوسته و اخرین اخبار در خصوص کاردانی پیوسته میتوانید به وبسایت زیر مراجعه کنید : http://www.Eteraz-Fani.IR

امیر
18:23 ~ 15 جولای 2010

***سال تعطیلی مظاعف و ظلم مظاعف را تبریک می گوئیم ***
چرا مسئولین ما این همه دروغ می گویند و وعده و وعید تو خالی می دهند .آیا اینها همه از رای ما به اینجا نرسیده اند .(بیشتر کارهای این مسئولین از ریشه خراب است که الان ترکیه و امارات و چین کل اموال این مملکت را به تاراج برده اند و بیشترین سود را از این ایران می برند آیا این استثمار نیست)چرا بیشتر فرزندان مسئولین ما از وزراء تا نماینگان مجلس و….. در کشورهای خارجی از جمله انگلیس درس می خونند چون خودشان هم می دانند که وضع آموزش در ایران خراب است .
تا به حال دیده اید که آزمون فنی حرفه ای را در صدا سیما اعلام کنند و یا حتی از نفرات اول رشته های فنی تقدیر شود و یا اسمشان را در روزنامه بنویسند.مگر چه فرقی بین ما و نظری ها است یعنی ارزش ما از این علوم انسانی ها هم کمتر است ،نه این طور نیست این مشکل از این است که مسئولین ما بجای مردم خودشان بیشتر به کشورهای خارجی از جمله لبنان و فلسطین کمک می کنند مگر خودشان نمی گویند که چراغی که به خانه روا است به مسجد حرام پس چرا این کار ها را می کنند فکر می کنند ما رازی هستیم .اگر باور ندارید کمی به کشور ترکیه دقت کنید که با این که نفت و گاز ندارد این همه از کشور ما پیشرفته تر است آخه این پول نفت را چکار می کنند که پس از چندین سال هیچ دانشگاه دولتی برای فنی ها نساخته اند و وضع اقتصادی این مملکت روز به روز بدتر می شود
آیا اینها پیشرفت است یا عقب افتادگی ؟آیا این همه تحریم به سود مملکت است که هیچ کشور پیشرفته ای حاضر با رابطه با ایران نیست و مسئولین ما مجبور می شوند با کشورهایی مثل اوگاندا و… رابطه داشته باشند و به این کشور ها باج دهند.با توجه به این که شما قشر تحصیل کرده جامعه هستید این مطالب را گذاشتم که شما کمی فکر کنید و مسئولین هم فکر نکنند با یه مشت حالو طرف هستد .

essi_pc
19:54 ~ 15 جولای 2010

بعد از یکسال درس خواندن و 1 میلیون پول بهترین کلاس کنکور(7هستاد)دادن. حالا باید بریم غیرانتفایی درس بخونیم.

وحيد
20:34 ~ 15 جولای 2010

طومار اينترنتي اعتراض *** تمام اعضا امضا كنند

http://www.petitiononline.com/vahidv53/petition.html
دوستان حتما امضا كنند:

تندر
12:48 ~ 16 جولای 2010

سلام .

هر چي سرتون مياد ، نصف حق اين ملته ، حقتونه .

هر كي خربزه ميخوره ، پاي لرزش هم بايد بمونه .

هر كي گرفت ، خوش به حالش .

هیچی بارتون نیست
17:44 ~ 16 جولای 2010

میبینم که هیچ غلطی نکردید و فقط همش حرف بود ،یک مشت هارت و پورت الکی کردید آخرش هم هیچ کاری نکردید.کو تجمعتون ؟کو اعتراضتون؟شما فنی ها حقتونه

رضا میرزاده
19:36 ~ 16 جولای 2010

من نذر کردم که اگر کار کنکورمون درست بشه 14000صلوات و 1روز روزه بگیرم
با تشکر از مجلس محترم که در خانه ی ملت برای ملت دلسوزانه تلاش می کنند

حامیان کنکور
01:06 ~ 17 جولای 2010

با سلام

و عرض خسته نباشید

ما دانش آموزان فنی و حرفه ای و کار و دانش، به دنبال پیگیری از حق برگزاری کنکور 89، بر آن شدیم تا این مسئله را از طریق این سازمان / رسانه پیگیری نماییم. ما تنها خواستار برگزاری این آزمون همانند آزمون سراری سایر رشته ها می باشیم. اما حتی هنوز تاریخ عرضه دفترچه های آزمون نیز اعلام نگشته است. بدین منظور از شما عزیز و سرور گرامی خواستاریم تا با رسیدگی به این موضوع در حد توان و بضاعت به یاری ما دانش آموزان از همه جا مانده بیایید.

در پایان از تمامی کسانی که این متن رو الان دارن میخونن خواهش دارم برای اینکه ما همین جور بلاتکلیف نباشیم این متن رو به وبلاگ ها وسایت ها ورسانه هایی که میدونین درباره این مسائل فعالیت دارند تکثیر کنید

“با تشکر و عرض صمیمانه ترین سپاسها

محمود طالع
10:23 ~ 17 جولای 2010

البته اقاي حاجي بابايي لطف کردند يه تبصره ي جديد رو هم عليه کاردان هاي فني حرفه اي به اجرا گذاشتند که نميدونم چرا اقا پيمان تاکنون در سايت بهش اشاره نکرده!
از اين پس دارندگان مدرک کارداني پيوسته(فني حرفه اي) که معدل کل انها بين 10 تا 13/99 است به شرط قبولي در مقطع کارشناسي بايد 28 واحد درسي را نيز به اجبار به عنوان جبراني بگذرانند
!!!
البته اين تبصره دو زاويه مثبت و منفي داره!
البته اين براي کساني که معدل کاردانيشون 10 تا 11/99 است خب خيلي خوبه،يعني لازم نيست که دوباره تعدادي دروس رو تو دانشگاه بگذرونند تا معدلشون به 12 برسه،
اما اين براي عده ي زيادي از دارندگان مدرک کارداني با معدل 12 تا 13/99که قشر عظيمي رو هم تشکيل ميدهند فاجعه است!
مدرک اونا نيز چيزي در حد مدرک معادل کارداني حساب ميشه!

علی
18:10 ~ 19 جولای 2010

این وزیر پدر همه رو در اورده—-دیگه منو از یه دانش اموز نومونه به حد ترک تحصیلی کشونده

زهرا
09:47 ~ 16 آگوست 2010

خواهش ميكنم جواب بدين
خواهش ميكنم!
امسال كارداني به كارشناسي علمي كاربردي برگزار نميشه؟

تکنسین
22:36 ~ 14 می 2011

می خواستم ببینم
رشته های فنی وحرفهای یتیمن
اگه با رشته های نظری ایم این کارا رو می کردن وضعیت همین طور میشد

hassan
20:40 ~ 26 می 2011

باسلام
می خواستم بگم ما دو سال هنرستان خوندیم و خیلی بیشتر از مهندس هایی که از رشته ریاضی اومدن به رشته های فنی حالیمونه چرا ما باید با این همه دانش کار محدودیت داشته باشیم و یه نفرم از رشته ریاضی بیاد بشه استاد دانشجوهای فنی حرفه ای
به خدا ما بیشتر از اونا حالیمونه