آخرین خبر ها
معرفی گرایشهای کنکور کارشناسی ارشد کامپیوتر – قسمت دوم

معماری کامپیوتر

گرایش معماری کامپیوتر در رشته مهندسی کامپیوتر تنها گرایشی است که دانشجویان دارای مدرک کارشناسی از گرایش سخت افزار می‌توانند بطور مستقیم و بدون نیاز به گذراندن واحدهای جبرانی به تحصیل در آن بپردازند. لازمه این امر موفقیت در کنکور سراسری کاشناسی ارشد و به اتمام رساندن تحصیل در گرایش فوق الذکر است. با توجه به دروسی که در این گرایش از گرایشهای کارشناسی ارشد، ارائه می‌شوند دانشجو می‌تواند توانایی‌های متفاوتی را کسب کند که در زیر به آن‌ها اشاره می‌شود:

طراحی و ساخت مدارهای دیجیتال : به عنوان مثال می‌توان به اکثر قریب به اتفاق مدارهای منطقی، سیستم‌های دیجیتال، بردهای تبلیغاتی، سیستم‌های کنترل دیجیتال در اکثر وسایل امروزی، سیستم‌های موبایل و … اشاره کرد که یک دانشجوی کوشای گرایش معماری توانایی طراحی و ساخت آنها را در پایان دوره تحصیلی خود خواهد داشت.

معماری کامپیوتر : نحوه طراحی و ساخت کامپیوترها و مدارهای کامپیوتری به وسیله اجزای ساده منطقی از دیگر توانمندی‌های این دانشجویان خواهد بود.

طراحی و ساخت مدارهای واسط : نحوه ساخت مدارهایی که بتوانند کامپیوترها و سیستم‌های کامپیوتری متفاوت را (از جمله میکروپروسسورها ، میکروکنترلر ها و … ) به یکدیگر متصل کنند . سیستم‌های کامپیوتری با کاربردهای خاص (مانند مودم و …) نیز از این دسته مدارها شناخته می‌شوند.

طراحی و ساخت سیستم‌های بلادرنگ : سیستم‌های کامپیوتری که در حین انجام چند عمل مختلف، ضمانت می‌کنند اعمال خاصی در زمان‌های مشخص یا به تعداد مشخصی انجام خواهند شد.

کنترل : برای مثال سیستم‌هایی که دما را کنترل می‌کنند. در این سیستم ورودی‌ها می‌توانند شدت کار دستگاه‌های خنک کننده و یا گرم کننده و خروجی هم می‌تواند دمای محیط باشد.

میکروکنترل‌ها وسیستم های تعبیه شده : سیستم‌هایی که در آنها یک یا چند پردازشگر کامپیوتری یا میکروکنترلر تعبیه شده تا اعمال سیستم و قسمت‌های مختلف آن را کنترل کنند.

VLSI : که همان درس VLSI ای است که کارشناسان رشته کامپیوتر در طول تحصیل خود گذرانده‌اند با این تفاوت که به صورت عمیق‌تر و لایه‌ای‌تری به آن پرداخته شده تا با دانستن fabrication دقیق مدارهای مجتمع در مقیاس بزرگ، یک کارشناس ارشد گرایش معماری توانایی طراحی دقیق یک چنین سیستم و مداری را جهت تولید، داشته باشد.

انتقال داده : دانشجوی کارشناسی ارشد معماری کامپیوتر، علاوه بر شناخت کافی از روش‌های انتقال داده و اطلاعات به سیستم‌های کامپیوتری و دیجیتال قادر خواهد بود. سیستم های بدیع و تازه ای را طراحی و پیاده سازی کند (که لازمه آن داشتن توانایی بسیار بالا در شناخت لایه های طراحی یک سیستم انتقال داده است).

مهندسی نرم افزار

این گرایش در کنار گرایش الگوریتم و محاسبات از گرایش‌هایی است که دانشجویان دارای مدرک کارشناسی از گرایش نرم افزار می‌توانند بطور مستقیم و بدون نیاز به گذراندن واحدهای جبرانی به تحصیل در آن بپردازند تفاوت این دو گرایش در ضریب دروس تخصصی نرم افزار در کنکور کارشناسی ارشد است. به این صورت که این دروس در گرایش مهندسی نرم افزاربا ضریب ۲ اعمال می‌شوند حال آنکه در گرایش الگوریتم و محاسبات ضریب ۳ منظور می‌شود. در نتیجه دانشجویانی که تسلط کامل‌تری به دروس نرم افزاری دارند برای تحصیل در رشته مهندسی نرم افزار می‌بایست نسبت به دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در گرایش الگوریتم و محاسبات را دارند، دارای توانایی های ریاضی و کامپیوتر پایه بیشتری باشند. با توجه به دروسی که در این گرایش از گرایش‌های کارشناسی ارشد، ارائه می‌شوند دانشجو می‌تواند توانایی های متفاوتی را کسب کند که در زیر به آنها اشاره می‌شود:

طراحی و پیاده سازی پایگاه داده‌‌ها : با توجه به آنچه که یک کارشناس مهندسی نرم افزار در طول تحصیل فرا می‌گیرد ، یک کارشناس ارشد قدرت طراحی و پیاده سازی پایگاه های داده پیچیده تر و دقیق تر با حداقل خطا و همرنگ‌تر با سیستم های روز دنیا را دارا خواهد شد.

مهندسی نرم افزار : به خودی خود معقوله بسیار پیچیده ای در مورد روش‌های مدیریت، طراحی، پیاده سازی و نگهداری برنامه‌ها و پروژه‌های نرم افزاری است و کارشناس ارشد، قدرت کنترل تمام موارد بالا را در برنامه های عظیم نرم افزاری خواهد آموخت.

سیستم های عامل : دانشجویان کارشناسی در طول تحصیل خود به طور تئوری و غیر سنگینی با سیستم‌های عامل و زیر و بم های آنها آشنا می‌شوند حال آنکه کارشناس ارشد مهندسی نرم افزار تا جایی پیش می‌رود که بتواند یک سیستم عامل مستقل و جدید و در عین حال شایسته را پیاده سازی کند.

اتوماسیون اداری : اتوماتیک کردن روند فعالیت‌های یک اداره موسسه یا سازمان به وسیله کامپیوتر.

برنامه نویسی همروند : به وجود آوردن همزمان چند برنامه در کامپیوتر و مدیریت آنها.

الگوریتم‌های موازی : شکستن الگوریتم‌ها به قسمت هایی که میتوانند به صورت همزمان توسط چند پردازنده انجام شوند به منظور افزایش سرعت اجرای الگوریتم.

طراحی و ساخت کامپایلرها : بر خلاف کارشناسان نرم افزار که نسبت به کامپایلرها شناخت پیدا می‌کنند ، کارشناسان ارشد، قدرت طراحی و ساخت این قسمت مهم از دنیای تولید نرم افزار را خواهند آموخت.

شبیه سازی و گرافیک کامپیوتری : هم در معقوله مهندسی نرم افزار طبقه بندی شده و کارشناس ارشد از آموزش‌های قدرتمندی جهت انجام آنها بهره خواهد برد.

زمینه‌های اشتغال :با توجه به گسترش روزافزون دنیای کامپیوتر امروزه بیش از هر زمان دیگری نیاز به متخصصان کامپیوتر احساس می‌شود. امروزه یک مهندس کامپیوتر اگر علاقمند به کار باشد، هیچ وقت با مشکل بیکاری روبه رو نمی‌شود. به خصوص مهندسین نرم افزار فرصت‌های شغلی بیشتری داشته و برای کارکردن نیاز به امکانات و تجهیزات زیادی ندارند. فرصت‌های شغلی این رشته به حدی گسترده و متعدد است که نه تنها فارغ التحصیلان این رشته به راحتی جذب بازار کار می شوند بلکه دانشجویان دو سال آخر این رشته نیز می توانند وارد بازار کار شده و فعالیت کنند. برای مهندسین سخت افزار هم امکان کار در شرکت‌های تولید کننده قطعات و دستگاه‌ها و مراکز صنعتی – تولیدی بسیار فراهم است و از نظر سطح درآمدی هم با توجه به دانش و پشتکار شخصی در حد قابل قبول و ایده آلی قرار دارند. از طرفی با توجه به استفاده روزافزون از شبکه اینترنت زمینه کار در این موضوع نیز بسیار مهیاست.

بازار کار رشته مهندسی شبکه :

مطالعه و بررسی ابزار مخابراتی مناسب برای انتقال اطلاعات

مطالعه و بررسی سرعت و کیفیت شبکه‌های موجود

ارتقا کیفیت شبکه های موجود

ایجاد شبکه های کامپیوتری

بازار کار رشته مهندسی نرم افزار :

مطالعه، بررسی و امکان سنجی سخت افزار، شبکه و نرم افزار مورد نیاز

فعالیت مستقل برای تولید نرم افزارهای کوچک تا متوسط

بررسی راه‌های مکانیزه کردن فعالیت‌های سازمانی

برنامه نویسی و تولید کد

تست و بررسی برنامه های تولید شده

بازار کار رشته مهندسی سخت افزار :

فعالیت، تحقیق و مطالعه در شرکت های سخت افزاری حاضر که قابلیت مقابله با شرکت های دیگر در سرتاسر نقاط جهان را دارند.

طراحی و پیاده سازی سیستم های کامپیوتری سفارشی

ارتقا کیفیت سخت افزار موجود بوسیله اصلاح های نرم افزاری و سخت افزاری

وضعیت نیاز کشور به این رشته :

رشته کامپیوتر که باعث جهانی شدن اطلاعات و ارتباطات شده است ، رشته روز و رشته آینده است تا جایی که پیش بینی می شود تا ۱۰ سال دیگر در کشورهای پیشرفته مردم همان قدر که بر نیروی برق وابسته هستند به شبکه اینترنت وابسته خواهند شد. با توجه به توضیحات گفته شده روند رو به رشد استفاده از کامپیوتر در زندگی روزانه اشتغال و موقعیت کاری برای فارغ التحصیلان این رشته فراهم است تا در قالب شرکتهای تولیدکننده نرم افزار، شرکتهای تولیدکننده قطعات، مراکز صنعتی – تولیدی، شرکتها و موسسات خدماتی، مراکز آموزشی و … مشغول به کار شده و فعالیت کنند. با توجه به پیشرفت کند ایران نسبت به جامعه جهانی کامپیوتر در سالهای اخیر نیاز به مهندسین خلاق و کوشا در این زمینه کاملاً احساس می شود.

روند رو به رشد استفاده از کامپیوتر در محافل عمومی و خصوصی، استفاده گسترده از شبکه اینترنت و زمینه های مرتبط با آن، فراهم آمدن شرایط آموزش و تجارت الکترونیک همه و همه دست به دست هم داده اند تا از اکنون چشم انداز روشنی نسبت به آینده این رشته وجود داشته باشد به نحوی که فعالان در این زمینه از آینده معلوم و مطمئنی برخوردار خواهند بود. تنها نگرانی به قسمت نرم افزار مربوط می شود که باید مهندسان خلاق ایرانی اقدام به تهیه نرم افزارهای گوناگون و کارآمد کرده تا تنها مصرف کننده صرف نباشیم.

Expire
۲۳:۲۷ ~ ۱۱ آبان ۱۳۸۸

سلام به همگی

دانشگاه خوش میگذره؟؟؟

همیشه خوش باشید.

امید
۱۲:۳۱ ~ ۱۲ آبان ۱۳۸۸

سلام…می خواستم بدونم که با این درصد ها آزاد کرمانشاه-همدان-تویسکران قبول میشم؟!
زبان عمومی : 100
زبان تخصصی : 100
ادبیات : 20
معارف : 20
برنامه سازی : 60،70
مدار : 30
ذخیره : 20،30
ساختمان : 0
سیستم عامل : 40
اگه لطف کنین جواب بدین ممنون میشم———–
زهرا : بله انتخاب اولتون قبول می شید.

rozegar
۱۵:۴۲ ~ ۱۲ آبان ۱۳۸۸

من خیلی وقت منتظرم در مورد گرایشهای it هم صحبت کنید اما متاسفاه مثه اینکه خبری نیست————
زهرا : وقتی نوشته رشته کامپیوتر یعنی فقط مختص همینه شما هم یه زحمت بکشید سایت های خوبی در رابطه با این رشته هست میتونید پیدا کنید.

رضا
۱۸:۰۴ ~ ۱۲ آبان ۱۳۸۸

سلام جناب آقای مدیر سایت
قبل از این که درخواستم رو بگم ازتون در باره گرایشهای ارشد که توضیح دادید تشکر میکنم.

اگه امکانش هست در مورد گرایشهای رشته IT هم توضیح بدید مخصوصا امنیت اطلاعات. با تشکر.

kermaki
۱۹:۳۰ ~ ۱۲ آبان ۱۳۸۸

گرایش هوش هم که اصلا بازار کار نداره تو ایران نه ؟
😀

ali
۱۹:۵۰ ~ ۱۲ آبان ۱۳۸۸

سلام و خسته نباشید به مدیریت سایت و همکارانشون
می خواستم بدونم اگه ترم اول کارشناسی باشیم میتونیم به صورت آزمایشی برای ارشد امسال شرکت کنیم

متشکر میشم اگه سریع تر جواب بدید چون تاساعت 12 امشب بیشتر وقت ندارم
———
زهرا : بله هیچ مشکلی نیست

Expire
۲۲:۲۱ ~ ۱۲ آبان ۱۳۸۸

ممنون از سایت خوبتون

چرا کسی نظر نمیده؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سمیه
۲۲:۴۳ ~ ۱۲ آبان ۱۳۸۸

سلام ای میگذره ولی نه خیلی خوش

مونا
۰۹:۳۸ ~ ۱۳ آبان ۱۳۸۸

سلام
میخواستم بپرسم تکمیل ظرفیت امسال داریم

اگه داریم چقدر احتمالش هست که علم و فرهنگ و صدرا ورودی بگیرن
ممنون اگه جواب بدین

تارا
۱۰:۵۹ ~ ۱۳ آبان ۱۳۸۸

با سلام
لطفا منابع كنكور كارداني به كارشناسي رشته كامپيوتر(نرم افزار)سال 89 را هر چه سريعتر تو سايت بزنيد!!!
خواهش ميكنم!!!!

fariba
۱۱:۲۳ ~ ۱۳ آبان ۱۳۸۸

مرسي از راهنمايي هاي خوب و موثرتون

موفق باشيد

sadaf
۱۲:۲۲ ~ ۱۳ آبان ۱۳۸۸

salam be hameye bachehaye site man mashhadam har jome ham miram harame emamreza vase hamatoon doa mikonam makhsoosan agha peymane gol

دنیز
۱۵:۵۵ ~ ۱۳ آبان ۱۳۸۸

با سلام و خسته نباشید
لطفا اگه بشه اطلاعاتی راجع به رشته it در سطح کارشناسی ارشد و کلیه کرایش های ان توضیح دهید ممنون .———
زهرا : چندین بار گفتم یه بار دیگه هم تذکر میدم این سایت فقط و فقط برای رشته کامپیوتر راه اندازی شده.

مریم
۱۸:۵۹ ~ ۱۳ آبان ۱۳۸۸

سلام
من فقط خواستم از زحماتتون تشکر کنم و خسته نباشید بگم.
مطالب مربوط به گرایشهای ارشد هم مثل بقیه مطالب سایت بسیار مفیدند.
امیدوارم سلامت و مؤفق باشید.

ali
۱۹:۱۷ ~ ۱۳ آبان ۱۳۸۸

با عرض سلام وخسته نباشید بسیار صمیمانه و گرم خدمت مدیران خوب سایت
میخواستم بدونم کی این پکیج مربوط به ارشد آماده میشه؟
من چند وقته میبینم آقا پیمان هی میگن تا چند روزه دیگه!؟ اصلا به مدیران سایت نمیاد بدقول باشن!——-
زهرا : حجم زیاد جزوات باعث این تاخیر شده.

ali
۲۰:۴۹ ~ ۱۳ آبان ۱۳۸۸

ممنون از این که وقت میزارید و جواب میدید
اگه میشه یه تاریخ حدودی حداقل بگید با تلرانس یک هفته ای——–
زهرا : معلوم نیست باور کنید خیلی زیادن.

rozegar
۲۳:۰۴ ~ ۱۳ آبان ۱۳۸۸

درسته زهرا خانوم.
امه دروس تفریبا مشابهی دارن ————
زهرا : بله ولی فکر نمیکنم پیمان بزاره ولی اگر تونستم راضیش میکنم چون خیلی ها درخواست دادن.

محمد
۱۳:۳۴ ~ ۱۶ آبان ۱۳۸۸

اگه کسی خارج از فرجه 6 ماه دانشگاه قبول بشه میتونه بره دانشگاه ثبت نام کنه
در صورتی که هنوز مهلت اعزامش به خدمت فرا نرسیده باشه——-
زهرا : بله

مهدی
۱۴:۰۹ ~ ۱۶ آبان ۱۳۸۸

سلام
شما می دونید دفترچه ی تکمیل ظرفیت حدودا کی میاد؟ اصلا میاد؟

maryam
۱۵:۰۹ ~ ۱۶ آبان ۱۳۸۸

سلام . خسته نباشید . منابع این سایت واقعا عالیه فقط یه سوال : ببخشید من از کدوم قسمت می تونم سوالات کنکور سالهای قبل رو دانلود کنم ؟ بازم ممنون از زحماتتون

مینو
۱۱:۱۷ ~ ۱۷ آبان ۱۳۸۸

سلام . خسته نباشید .
من می خواستم بدونم ما می تونیم الان با مدرک کاردانی مون کنکور نظری ها ، مثلا کنکور تجربی بدیم یا نه ؟؟؟
ممنون

بنده خدا
۱۲:۴۰ ~ ۱۷ آبان ۱۳۸۸

اگه امکان داره کارنامه سوال گذشته کسانی که دانشگاه علمی کاربردی قبول شدند بزارید تا ببینیم فکر کنم خیلی بهمون کمک کنه
مگه دانشگاه علمی کاربردی چه چیز از موسسات غیرانتفاعی کم داره که عکس ماهواره ایی و خصوصیات استادها وحتی طریقه لباس پوشیدن دانشجویان هم می نوشتید

رنگین کمان
۰۹:۴۰ ~ ۱۹ آبان ۱۳۸۸

با سلام و خسته نباشید به همه تون
خواستم بدونم من می تونم از جزوات پارسه سال 84 دروس تخصصی کامپیوتر نرم افزار استفاده کنم. یعنی زیاد که تغییر نکرده ؟ به نظرتون همونا رو واسه علمی کاربردی 88 بخونم.
ممنون می شم جواب بدین منتظرم.
برقرار باشید. زهرا : بله موردی نداره.

سیاوش
۱۹:۰۶ ~ ۱۹ آبان ۱۳۸۸

خواهشاً یکی بگی امسال تکمیل ظرفیت هست یا نه؟؟؟؟؟ اگه هست پس چرا اعلام نمی شه؟؟؟؟؟؟———————–
زهرا : بله هست از 20 ابان به بعد.

سارا
۱۱:۳۷ ~ ۲۰ آبان ۱۳۸۸

می خاستم بدون کلاس های آزاد و علمی کاربردی کارشناسی قبول بشیم کی شروع میشه بعضی ها میگن بعد از عید بعضی ه هم میگن مهر ماه سال آینده
با تشکر از آقا÷یمان و زهرا خان جان

soran
۱۲:۴۹ ~ ۲۰ آبان ۱۳۸۸

پس مگه امروز 20 نيست

مونا
۱۹:۵۴ ~ ۲۰ آبان ۱۳۸۸

تکمیل ظرفیت چی شد….

نا امید
۲۰:۳۸ ~ ۲۰ آبان ۱۳۸۸

وای یعنی واقعا تکمیل ظرفیت هست؟
ای خدا کمکمون کن …..
هیچ کس و نا امید نکن ای خدا

مونا
۰۸:۳۸ ~ ۲۱ آبان ۱۳۸۸

امروز 21 ابان بازم خبری از تکمیل ظرفیت نیست

پردیس
۱۸:۱۵ ~ ۲۱ آبان ۱۳۸۸

سلام تو کنکور آزاد سال 86و87 تو درسه معارف از آیه هیچ سوالی ندادن یعنی آیه نیست نخونیم یا بخونیم

ایناز
۰۹:۵۴ ~ ۲۶ آبان ۱۳۸۸

سلام
کسی می دونه دفتر چه ارشد ازاد کی میاد ؟ لطفا اگه می دونید جواب بدید من هر روز منتظرم . متشکرم

حسین
۱۹:۴۰ ~ ۲ دی ۱۳۸۸

سلام
امیدوارم حالا که دفترچه سوالات شخصی شده است بعد از جلسه کنکور دفترچه سوالات در اختیارمون باشه تا بعد از اعلام کلید سوالات بتوانیم ارزیابی از عملکرد خودمون داشته باشیم

عبداله انصاری
۱۰:۴۳ ~ ۳ بهمن ۱۳۸۸

من علمی کاربردی آران وبیدگل درس می خونم
مدیر گروه :مهندس محمدی فوق لیسانس هوش مصنوعی
اساتید:
دکتر ابراهیم پور تخصص (اسمبلی – هوش – معماری)
مهندس وحیدی پور ( طراحی الگوریتم – گرافیک)
مهندس تکیه بند (بانک اطلاعاتی – شی گرا)
مهندس نبوتی (طراحی وب)
آ قای کاظمی (معادلات دیفرانسیل و ریاضی مهندسی)
دکتر رعایت پناه( شبیه سازی کامپیوتری)
دکتر ملایی ( آمار مهندسی)
دکتر ابراهیم پور – فوق دکترای پردازش تصویر از استرالیا
ریاست دانشگاه – مهندس دیانت پور

محمود
۰۹:۴۵ ~ ۱۳ بهمن ۱۳۸۸

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه مهندسین گرامی.من دانشجوی ترم 7 نرم افزار پیام نورم.به احتمال زیاد 9ترمه شم.میخواستم ببینم اطلاع دارین اگه ارشد قبول بشم و 1ترمه دیگم مونده باشه اون موقه تکلیف چیه؟درضمن اگه نظره خاصی در مورده دانشگاه پیام نور داریدو بگید خوشحال میشم؟

مژگان
۰۸:۴۰ ~ ۱۷ بهمن ۱۳۸۸

سلام زهرا جون . یه سوال داشتم . این دانشگاه آزاد کی می خواد ثبت نام کارشناسی ناپیوسته رو اعلام میکنه ؟

vahid
۱۱:۳۹ ~ ۲۵ بهمن ۱۳۸۸

سلام
به خاطر اطلاع رساني خوبي كه مي كنيد خيلي ممنونم
اميدوارم كه هميشه موفق باشيد
براي ارشد خيلي رو سايت شما حساب ميكنم.
يا علي

رضا فتوحی سلاله
۱۷:۴۴ ~ ۲۶ بهمن ۱۳۸۸

با سلام
خسته نباشید
من فارغ التحصیل از اموزش علمی-کاربردی شبستر(تبریز) هستم برای ارشد مهندسی کامپیوتر دانشگاه ازاد شبستر را اتنتخاب کردم لطف می کنین راهنماییم کنید کدوم درس ها رو خوب بخونم از ازاد و با چه ضرایبی می تونم قبول شم. بینهایت ممنونم از لطفتون

سی شارپ
۱۰:۰۴ ~ ۸ اسفند ۱۳۸۸

سلام در مورد گرایش IT هم صحبتی بکنید

پرستو
۱۱:۱۷ ~ ۹ اسفند ۱۳۸۸

سلام.من دانشجوی رشته ریاضی محض هستم می خوام بدونم می تونم ارشد کامپیوتر شرکت کنم ؟

bermoda
۱۱:۵۰ ~ ۱۲ اسفند ۱۳۸۸

سلام به همه مخصوصا Expire
لطفا در مورد شرایط دانشگاه ها هم مطلب بنویسید.

رضا
۲۰:۴۹ ~ ۵ فروردین ۱۳۸۹

ابتدا لازم میدونم از زحمات شما عزیزان تشکر کنم.و در ادامه اگر امکان داره واحدهای دانشگاه آزاد که کارشناسی ارشد کامپیوتر ارایه میدهند رو معرفی کنید… با سپاس

mahmood11
۱۳:۴۷ ~ ۱۵ فروردین ۱۳۸۹

من سه ماه وقت دارم آیا این سه ماه برای آوردن رتبه تک رقمی در آزمون کاردانی به کارشناسی نرم افزار کافی است؟ باتشکر…

reza
۱۴:۰۳ ~ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۸۹

با عرض سلام خدمت مدیر سایت
من فارغ التحصیل رشته مدیریت دولتی دانشگاه پیام نور اهواز هستم می خواستم ببینم می توانم در آزمون کارشناسی ارشد سراسری در یکی از گرایشهای کامپیوتر شرکت بکنم-ممنون میشم اگه به سوالم جواب بدین 09163182287

بنفشه
۱۱:۳۸ ~ ۱ خرداد ۱۳۸۹

با سلام
ضمن تشکر از مطالب مفیدی که تو سایت میذارید، می خواستم بدونم کسی از آخرین رتبه های قبولی روزانه و شبانه هوش پارسال (88) خبر داره؟

زیبا
۱۲:۲۲ ~ ۱۲ خرداد ۱۳۸۹

خسته نباشید مطالب خیلی مفیده.
من 2ماه دیگه کنکور کارشناسی دارم ایا میتونم رتبه روزانه رو بیارم ؟با تشکر

شیوا
۱۱:۴۰ ~ ۲۵ تیر ۱۳۸۹

سلام من دانشجوی ترم 2 کارشناسی ناپیوسته کامپیوترم می خواستم ببینم می تونم امسال کنکور ارشد شرکت کنم؟

مرجان
۰۸:۳۹ ~ ۳۰ تیر ۱۳۸۹

سلام. تشکر از سایت خوبتون

سعید
۱۰:۳۵ ~ ۶ مرداد ۱۳۸۹

شیوا خان خوب گوش بدن.
منم دانشجوی ترم 2 کارشناسی ناپیوسته هستم.
اگر واحداتو خوب پاس کنی می تونی شرکت کنی
من الان 35 واحد پاس کردم 35 واحد دیگه دارم
6 تا که پروژه و کاراموزی هست میزارم واسه تابستون آینده، ترم سه 10-12 واحد کنکوری میگیرم که حدود 18-20 واحد می مونه واسه ترم 4
به همین سادگی هم 4 ترم تموم می شم هم به کنکور می رسم

لیلا
۱۱:۰۲ ~ ۱۷ مرداد ۱۳۸۹

سلام
می خواستم ببینم با این چندتا تستی که زدم امکان قبول شدنم هست؟
معارف:10
ادبیات:12
مدار:5
کل تخصصی:11

یاسمن
۱۰:۰۰ ~ ۶ شهریور ۱۳۸۹

سلام من در حال حاضر مهندسی سخت افزار میخونم میخواستم ببینم بازار کار خوبی این رشته داره ؟ و اینکه واسه ارشد هوش مصنوعی ررو مد نظر دارو شما با توجه به بازار کار چه گرایشی رو به من پیشنهاد میکنین ؟

فرهاد سولدوزلو
۱۱:۱۳ ~ ۱۱ شهریور ۱۳۸۹

با سلام و خسته نباشید و تشکر از زحمات شما
خواستم از اونایی که تو ارشد نرم افزار رتبه های خوبی آوردن بپرسم که از بسته های آموزشی کدوم موسسات استفاده کردن؟ یا از کدوم منابع؟

مرجان..د
۱۷:۰۴ ~ ۲ مهر ۱۳۸۹

سلام… من الان سخت افزار میخونم.میخاستم بدوم ارشد معماری کامپیوتر برم بهتره یا هوش مصنوعی با توجه به دانشگاه ها و بازار کار ….

abozar
۲۰:۴۱ ~ ۲ مهر ۱۳۸۹

با سلام
خواستم رتبه های دانشگاه های دولتی و آزاد را در این سایت وارد کنید

لیلا
۱۲:۰۵ ~ ۵ مهر ۱۳۸۹

salam pakaj gerayshahy arshad computer ro behem begid bazar kare kodum gerayesh behtare؟

لیلا
۱۲:۰۹ ~ ۵ مهر ۱۳۸۹

salam khastam bedonam bara arshad che kelasaye konkorii berim behtare ke az paye ghaviii beshhhim va betoniiim rotbeyeee khooobiiiii dar arshad beyariiimmm mamnonnn

محمد
۰۹:۵۳ ~ ۱۱ مهر ۱۳۸۹

سلام…
خواستم بپرسم من اگر بتونم بين نرم افزار علم و فرهنگ و سخت افزار شاهد انتخابي داشته باشم کدومو بزنم بهتره؟؟؟ خودم به نرم افزار علا قه دارم اما شاهد دولتي و روزانه است؟؟!!!
———-
مدير سايت : بهتره طبق علاقتون انتخاب كنيد.

nini
۱۵:۰۸ ~ ۱۳ مهر ۱۳۸۹

میشه دفترچه شماره 1و 2 ارشد پارسال رو برای دانلود بزارین؟؟؟؟

امین
۱۷:۱۲ ~ ۱۴ آبان ۱۳۸۹

سلام ، می خاستم درباره ی گرایش مکاترونیک هم صحبت کنید و یه کم اطلاعات در این باره به من بدید.
ممنونم

محمد
۱۲:۴۶ ~ ۲۱ آبان ۱۳۸۹

سلام
دفترچه شماره 2 کارشناسی ارشد 89میتونید از لینک زیر دانلود کنید
http://www.4shared.com/document/xX0vijXl/KonkorArshadDaftarche2Fanni.html

osi
۱۸:۰۶ ~ ۲۳ آبان ۱۳۸۹

salam khaste nabashid.man daneshjoye karshenasi term4 mibasham.sabeghe kari ham daram vali ba in sharayet kari alaghei be edame nadaram vali baz ham sherkat kardam.lotfan rahnamee konid????

محبوبه
۱۹:۴۸ ~ ۲۱ آذر ۱۳۸۹

سلام…من دانشجوی ترم یک ناپیوسته مهندسی سخت افزار دانشگاه دولتی شیراز هستم…برای ارشد تا phdمیخوام از یه دانشگاه خارج از کشور در رشته هوش مصنوعی پذیرش بگیرم..انشااله بعد از برگشتم آیا با توجه به میزان تحصیلی بالا در این رشته میتونم موفق باشم…؟

hassan
۱۸:۲۶ ~ ۱ دی ۱۳۸۹

من تو کنکور کاردانی به کارشناسی ازاد
معارف 30 درصد
ادبیات 5 درصد
سی پلاس پسلاس 40 درصد
ساختمان 15 درصد
ذخیره 15 درصد
ریاضی و امار 10 درصد
سیستم عامل 5 درصد
زدم به نظر شما من دانشگاه ازاد همدان قبول می شم

محمد
۱۰:۴۵ ~ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۰

نمونه سوالات كنكور كارشناس ارشدنرم افزاركامپيوتر

mandana
۱۱:۲۱ ~ ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۰

با سلام و تشكر از زحمات شما و تبريك روز دوست خوب به شما دوست عزيز
از ايميلي كه برام ارسال كرديد بي نهايت سپاسگزارم.
من قصد دارم در رشته it شبكه هاي كامپيوتري ارشد بخونم اما نمي دونم هر منبع چه كتابي مناسبتره.ميشه راهنماييم كنيد. خيلي نياز به كمكتون دارم.تو رو خدا كمكم كنيد.ممنونم و شرمنده

مهدی
۱۴:۱۸ ~ ۱ خرداد ۱۳۹۰

سلام خدمت دوستان :
لینک دانلود دفترچه سوالات کنکور 90 :

IT : http://s1.picofile.com/file/6695996976/IT90_yadmane.pdf.html

کلید IT : http://s1.picofile.com/file/6696004024/www3_sanjesh_org_Arshad90_key90av1_m1_a_php_rshemt_1276_.pdf.html

کامپیوتر : دفترچه شماره 1 : http://217.218.215.30/abdolkarimi/pdf/90/software1-90-yadmane.pdf

دفترچه شماره 2 : http://217.218.215.30/abdolkarimi/pdf/90/software2-90-yadmane.pdf

کلید کامپیوتر : http://s1.picofile.com/file/6696010060/www3_sanjesh_org_Arshad90_key90a_computer.pdf.html

مهسا
۱۴:۱۱ ~ ۴ خرداد ۱۳۹۰

با سلام

من كارشناسي مديريت دارم ميخواستم ببينم ميتونم براي ارشد دريكي ازرشته هاي كامپيوتر(نرم افزار يا فناوري اطلاعات )شركت كنم؟

mohsen
۱۴:۵۷ ~ ۱۱ تیر ۱۳۹۰

با عرض سلام و خسته نباشی
من دانشجوی ترم 5کارشناسی نرم افزارم سوالی که داشتم این بود که میشه ترم 5 امتحان ارشد بدم بعد اگه دراومدم اون وقت ذخیره کنم برا بعد از تموم شدن دوره کارشناسی ؟ بین ( دانشگاه آزاد – سراسری ) کدومش؟

ملکی
۱۵:۱۷ ~ ۱۲ تیر ۱۳۹۰

سلام ببخشید من میخواستم بدونم با رتبه چند می تونم برا کارشناسی شهید رجایی قبول بشم؟ ممنون می شم اگه پاسخ بدید

حسین
۲۳:۱۱ ~ ۲۸ تیر ۱۳۹۰

سلام
لطفا در مورد دیگر گرایش ها مانند هوش مصنوعی و …نیز مانند معماری و نرم افزار توضیح کاملی بدهید.
تشکر از لطف شما

nahid
۱۹:۴۷ ~ ۳ مرداد ۱۳۹۰

salam. mamnun az site khobeton
mikham arshad shabake bekhonam.lotfan manabe shabakearo baram begid
mer30

reza
۰۹:۲۹ ~ ۵ مرداد ۱۳۹۰

هر چه خدا خواست همان می شود -به امید موفقیت فردای دختر – پسرای کامپیوتری

nasim
۲۲:۳۷ ~ ۷ مرداد ۱۳۹۰

سلام خسته نباشید
من رشته ام مهندسی نرم افزار است میخواستم ببینم میتونم گرایش شبکه رو انتخاب کنم تو دانشگاه شریف؟

فاطمه
۱۲:۵۷ ~ ۱۲ مرداد ۱۳۹۰

سلام
من مهندسی ترم افزار را تمام کردم می خواستم برای ارشد بپرسم که کدوم گرایش بهتره توی ایران مخصوصاآسونتره و بازارکار داره.
باتشکر

صبا
۱۱:۲۸ ~ ۱۰ شهریور ۱۳۹۰

سوالی که میخواستم بپرسم مثل سوال فاطمه بود میشه زود جواب بدین
ممنون از سایت پر محتوا و مفیدتون
امیدوارم همیشه موفق باشین

نازنین
۱۸:۱۱ ~ ۱۲ شهریور ۱۳۹۰

یادش به خیر یکسال و نیم پیش اومدم اینجا و گفتم بچه ها با کمک شما ها شریعتی قبول شدم.حالا بعد از 3ترم که درسم تموم شده اومدم بگم بچه ها کمک که من میخوام ارشد شرکت کنم و زمانم کمه و نمیدونم چی بخونم و حتی چه رشته ای بخونم

زهرا
۱۲:۴۶ ~ ۱۹ شهریور ۱۳۹۰

مرسی به خاطر اطلاعات کاملتون.من دوست دارم در رشته نرم افزار ارشد ادامه بدم ولی احساس میکنم از دوره کارشناسی هیچی یاد نگرفتم. حالا من میتونم تو این رشته موفق باشم؟ مرسی.

سپیده
۲۲:۲۵ ~ ۲۷ شهریور ۱۳۹۰

با سلام
من ترم آخر کارشناسی نرم افزار هستم و میخواستم بدونم که برای ارشد میتونم رشته گرافیک کامپیوتری انتخاب کنم؟
و اینکه آیا برای یک مهندس نرم افزار فاذغ التحصیل از دانشگاه آراد این رشته ، رشته ی مناسبی هست؟ یا باید راه طولانی رو طی کنم تا موفق شم! با توجه به اینکه من دیگه علاقه ای به ریاضی و برنامه نویسی ندارم!!!
در مورد مجتمع فنی چطور؟ آیا گذراندن دوره های مجتمع فنی موثر خواهد بود و میتواند جایگزین دانشگاه شود و برای آینده ی شغلی مناسب باشد؟

مجتبی
۰۹:۰۰ ~ ۲۹ شهریور ۱۳۹۰

سلام و وقت بخیر
از راهنمائی و توضیحات شما در مورد رشته های کارشناسی ارشد متشکرم

قیصر
۰۱:۴۱ ~ ۲۲ مهر ۱۳۹۰

سلام
ممنون از مطالب دلنشینتون
مصبتون رو شکر

مهدیه
۰۹:۴۵ ~ ۲ آبان ۱۳۹۰

با اهداء سلام
احتراما اگه میشه منابع آی تی رو هم برام بفرست
آخه من می خوام آی تی یا همون فناوری اطلاعات شرکت کنم
با تشکر

جواد
۲۱:۴۶ ~ ۱۰ آبان ۱۳۹۰

در مورد رشته ی itهم توضیح دهید.

a
۲۲:۵۲ ~ ۲۰ آذر ۱۳۹۰

salam mamnon vaghan ali bod man mikham bedonam che darsad hai bayad bezanam ke konkor arshade daneshgahe azad ghabol sham merci

محمد
۲۳:۴۱ ~ ۱۰ دی ۱۳۹۰

سلام
رشته کامپیوتر
ننرم افزار پردرامدتراست یا سخت افزار ممنون

وحید
۲۰:۱۷ ~ ۲۰ دی ۱۳۹۰

سلام
معرفی گرایش ها واقعن عالی بود. ممنون
من کارشناسی ناپیوسته نرم افزار میخوانم ، میتونم گرایش ارشدم رو از گرایش های رشته it انتخاب کنم؟؟؟؟ مثلن امنیت اطلاعات؟؟؟؟؟؟

Amir
۰۰:۲۷ ~ ۱۰ بهمن ۱۳۹۰

سلام مرسی از سایت خوبتون
ارشد نرم افزار سخته ؟باید برنامه نویسیست خیلی خوب باشه؟

علی اصغر
۱۴:۳۲ ~ ۱۶ اسفند ۱۳۹۰

سلام
من دانشجوی ترم اول کارشناسی ناپیوسته ام.یعنی 2 سال دیگه باید ارشد امتحان بدم.تصمیم دارم از الان شروع کنم به خوندن.ولی نمیدونم کدوم گرایش تو ایران بهتره.هوش مصنوعی میگن تو ایران کارایی نداره.میشه راهنماییم کنید.
متشکرم

رایحه
۱۰:۰۳ ~ ۲۶ اسفند ۱۳۹۰

سلام
من کارشناسی سخت افزار خوندم و دو سال از فارغ التحصیلیم میگذره. امسال می خوام ارشد شرکت کنم. ولی نمیدونم چه گرایشی رو انتخاب کنم. واقعا به راهنماییتون نباز دارم. خودم به هوش علاقه دارم و لی میگن تو ایران خوب نیست. همه میگن نرم افزار و لی خودم علاقه ای ندارم. به معماری و شبکه هم علاقه دارم. ولی نمیدونم کدومو انتخاب کنم. لطفا زود جوابمو بدین. می خوام شروع کنم به خوندن.

سعید
۱۱:۲۱ ~ ۲۹ اسفند ۱۳۹۰

سلام
من دانشجوی کاردانی نرم افزار هستم ..
احتمالا با شرط معدل برم کارشناسی
خواستم بپرسم ( مخصوصا از نازنین خانم که نظری گذاشتن) که دانشگاه تهران مثل شریعتی و … واسه کارشناسی سطحشون چطوره ؟ من دانشجو گرگانم .. میترسم کم بیارم .. ضمنا خواستم ارشد برم مکاترونیک که از کامپیوتر نمیشه ( فقط برق و مکانیک میشه ) اینکه نرم افزار چطوره ؟؟؟ خواهشن برام ایمیل بزنید هرکسی که میتونه کمکی کنیه …
Saeed_Rahamni71@yahoo.com

سارا
۱۱:۳۲ ~ ۲۱ فروردین ۱۳۹۱

در رابطه با هوش مصنوعی کارشناسی ارشد اطلاعات میخواستم.مرسی

yousef
۰۹:۲۵ ~ ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۱

سایت خوبی دارید اما یه سوال
میخواستم برلی ارشد انتخاب رشته کنم ولی نمیدونم چه چیزی انتخاب کنم یه خورده کمکم میکنید

طیبه
۰۳:۴۶ ~ ۱۴ تیر ۱۳۹۱

سلام
من کارشناسی کامپیوتر ((دانشگاه آزاد))رادرسال 87تمام کردم اما دو درس ریاضی کارشناسی که واحد نظری محسوب می شوند را قبول نشدم و به دلایل مختلف پیگیری نکردم میخواستم بدونم باید چه کار کنم آیا باید شهریه پرداخت کنم

bagherok
۲۱:۱۸ ~ ۶ مرداد ۱۳۹۱

سلام
اینجوری که میشه فهمید رشته معماری بیشتر زمینه پژوهشی داره نه بازار کار؟
میشه دقیقا بگید فارغ التحصیلان این رشته در گجا مشغول به کار میشند؟

maryam
۰۷:۵۴ ~ ۱۷ مرداد ۱۳۹۱

سلام میخواستم بدونم که با مدرک کاردانی کامپیوتر میشه فوق لیسانس دانشگاه ازاد شرکت کرد

فاطمه
۱۳:۴۱ ~ ۲ مهر ۱۳۹۱

با سلام
من فارغ التحصیل سخت افزار هستم البته کاردانی نرم افزار بودم برای ارشد بین مهندسی نرم افزار و ای تی نمیدونم کدوم رو انتخاب کنم
در ضمن شنیدم که قبولی توی ای تی خیلی سخته و میترسم بخونم و قبول نشم از طرفی هم به گرایش شبکه علاقه دارم الان واقعا بین دوراهی هستم و واقعا نمیدونم باید چکار کنم
خواهش میکنم کمک کنید و بگید که میزان قبولی و تعداد قبولی توی کدوم دو رشته بیشتره و اصلا بین آی تی و کامپیوتر کدومشون بهتره
و اینکه برای قبولی توی هر کدوم باید رتبمون حداکثر چند باشه
ممنون میشم اگه جواب سوالات من رو بدید تا از این دوراهی در بیام
امیدوارم زود زود جواب بدبد چون خیلی ها مثل من این مشکل رو دارن

enis
۱۰:۴۵ ~ ۲۰ مهر ۱۳۹۱

سلام خسته نباشید،می خواستم اگه امکانش هست منابع ارشد گرایش IT و شبکه رو برام MAIL کنید. بازم ممنون

ابوالفضل
۰۲:۱۲ ~ ۵ آبان ۱۳۹۱

من در حال حاضر مشغول تحصیل در مقطع کارشناسی نرم افزار هستم میخواستم ببینم در مقطع ارشد گرایشی وجود داره که مبنای آن بر شبکه
باشد یا خیر و بهترین دانشگاه سراسری در این زمینه کدام دانشگاه است؟ خواهش میکنم جواب این سوال رو سریع برام میل کنید

سها
۲۱:۴۱ ~ ۱۴ آبان ۱۳۹۱

سلام
من از امروز تا کنکور کارشناسی ارشد معماری سه ماه وقت دارم ،به نظرتون میتونم قبول شم؟

milad
۱۲:۰۴ ~ ۲۱ آبان ۱۳۹۱

سلام
ممنونم از سایت خوبتون فقط اگه ممکنه یه خورده بیشتر در مورد گرایش شبکه توضیح بدین

haniyeh
۱۹:۴۲ ~ ۲۲ آبان ۱۳۹۱

سلام و ممنون از زحماتتون
میخواستم بدونم آخرین رتبه های ارشد دانشگاه تبریز تو گرایش هوش مصنوعی و نرم افزار چنده؟ با 200 میشه نرم افزار قبول شد تو سراسری تبریز؟

سلام
۱۱:۵۶ ~ ۲۸ آبان ۱۳۹۱

سلام خسته نباشید ممنون از سایت خوبتون
یه سوال داشتم آیا it , ict جزو گرایش کامپیوترند؟ اگه هستند چرا جزو گرایشهای کنکور ارشد نیست؟ وایا کنکور ارشد it, ict با زمان کنکور دولتی و ازادی که در جدول بالا لیست میشو با همونا برگزار میشود ؟ لطفا کامل بهم توضیح بدید متشکرم.
———-
مدیر سایت : سلام. خیر گرایشهای کامپیوتر فقط سخت افزار و نرم افزار هستند

sadegh
۱۶:۲۴ ~ ۲۸ آبان ۱۳۹۱

من که میرم دانشگاه ازاد تا قوی شم تو سی شارپ من تو انقلاب اسلامی میخونم ومیدونم اگه بیسواد هم باشی و سی شاپو مسلط باشی کارت گرفته

payam
۱۳:۱۲ ~ ۱۶ دی ۱۳۹۱

با عرض پوزش و معذرت از سایر حضار

خانم زهرا شما وقتی ازت سوال میشه که چرا حرفی در مورد گرایش IT نمی زنید میگید کامپیوتر همینه مختص همین رشته هاست ، شما کامپیوترو توی سخت افزار و نرم افزار میشناسی
خیلی از همین لیسانسا و یا حتی فوق لسانسای نرم افزار ( حالا من به گرایش سخت افزارش کار ندارم ) بلد نیستن یه وبلاگ را بندازن ، چه برسه به بانک اطلاعاتی و ….
ولی هر چی داد بیداد می کنیم چه فایده
من خودم نرمافزار بودم حالا اومدم IT و فکر میکنم باید از اولش اینجا می اومدم واقعا سرفصلاش بر خلاف نرمافزار خیلی به روزتر و جذب بازار کارشم بهتر.

حامد
۱۵:۴۹ ~ ۱۸ بهمن ۱۳۹۱

سلام بچه ها
من یک سوال دارم اگه میدونید بم کمک کنید

من دانشجو کاردانی نرم افزارم .

من میتونم برای کارشناسی به رشته مهندسی صدا تغییر رشته یا گرایش بدم؟

خواهش میکنم اگه میدونید بم بگین این مسئله با آینده و سرنوت من را بطه مستقیم داره
ممنونم
🙂
hamed.sh56@yahoo.com
hamed.sh56@yahoo.com

مرضیه
۱۵:۰۲ ~ ۵ مرداد ۱۳۹۲

با سلام وخسته نباشیدخدمت شما
من کارشناسی نرم افزار تمام کردم می خواستم ارشد شرکت کنم ولی نمیدونم کدوم گرایش انتخاب کنم نیاز به کمک دارم
برنامه نویسی در حد متوسط میدونم وهم شبکه ونرم افزار دوست دارم لطفا راهنمایی کنید

فریبا
۰۰:۰۳ ~ ۱۷ مرداد ۱۳۹۲

سلام ببخشید من تکنسین برق گرایشه الکترونیک هستم الان میخوام کامپیوتر بخونم اما بین سخت افزار و نرم افزار گیر کردم میخواستم بدونم کدوم به برق نزدیک تره

sina
۲۱:۱۹ ~ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳

با عرض یلام و ادب خدمت مدیر سایت و دوستان عزیز.
میخواستم بدونم این پکیج ارشد واقعا خوبه؟استاداش تو چه دانشگاهی تدریس میکنند؟ممنونم