آخرین خبر ها
تجمعهای داوطلبان کارساز شد

در پي صفر شدن ظرفيت كارداني به كارشناسي ناپيوسته آموزشكده‌هاي فني و حرفه‌اي آموزش و پرورش، داوطلبان به مجلس شكايت كردند و مشخص شد تمام ظرفيت‌هاي روزانه به معلمان اختصاص يافته است !
به گزارش کارشناسی نیوز علي عباسپور تهراني‌فرد، رئيس كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس در اين خصوص به خبرنگار اجتماعي فارس گفت: تعدادي از داوطلبان كارداني به كارشناسي ناپيوسته عنوان مي‌كردند كه آموزشكده‌هاي فني و حرفه‌اي آموزش و پرورش سهميه آزاد روزانه را حذف كرده است و تنها سهميه شبانه آزاد دارد.
وي ادامه داد: با توجه به اينكه درخواست‌ها در اين خصوص زياد بود، با آموزش و پرورش مكاتبه كرديم و خواستيم در اين خصوص توضيح داده ‌شود.
عباسپور اظهار داشت: بعد از توضيح مسئولان آموزش و پرورش مشخص شد كه وزارت آموزش و پرورش امسال تصميم گرفته بود كه به خاطر ارتقاي سطح مدرك معلم‌ها، كل ظرفيت روزانه مراكز فني ‌و حرفه‌اي كه زير پوشش دانشگاه پيامبر اعظم(ص) هستند را به معلمان داراي مدرك كارداني اختصاص دهد به همين دليل در اين رشته‌ها سهميه آزاد روزانه نگرفته بود.
وي گفت: عنوان مي‌شود كه يك هزار معلم در اين امتحان شركت كردند و 500 معلم در دوره روزانه پذيرفته شدند !!!
رئيس كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس اظهار داشت: ما چند توصيه به آموزش و پرورش داشتيم اول اينكه در تكميل ظرفيت روزانه از سهميه آزاد استفاده كنند. دوم اينكه به دانشجوياني كه به دليل صفر شدن ظرفيت روزانه به رغم كسب نمره‌ خوب، در دوره‌هاي شبانه در شهرستان‌ها پذيرفته شدند مساعدت شود تا بتوانند در دوره‌هاي روزانه پذيرش شوند.
وي افزود: توصيه جدي ما اين بود كه در سال آينده ديگر سهيمه آزاد را صفر نكنند و براي تشويق كساني كه در دوره‌هاي كارداني پيوسته مشفول به تحصيل هستند، 30 يا 50 درصد سهميه در نظر بگيرند.
عباسپور اضافه كرد: در هر حال به خاطر معلمان اين حذف سهميه روزانه را توسط آموزش و پرورش، ناديده گرفتيم.

saman
۰۱:۲۴ ~ ۲۸ مهر ۱۳۸۶

چرا معدل ذر کنکور کاردانی به کار شناسی تاثیر نداره؟

mona
۰۲:۰۶ ~ ۲۸ مهر ۱۳۸۶

ممنون از اطلاعاتتون:)

مارتا
۰۹:۱۵ ~ ۲۸ مهر ۱۳۸۶

سلام می خواستم بپرسم ایا خبر ندارید امسال کارشناسی ناپیوسته ازاد ضرفیتش با لا رفته یا خیر؟

abouzar
۰۷:۰۷ ~ ۲۹ مهر ۱۳۸۶

آقا این قسمت کارنامه ها چرا غیر فعاله

مریم
۰۷:۴۵ ~ ۲۹ مهر ۱۳۸۶

سلام
واقعا خسته نباشید به خدا از وقتی که اینجا رو پیدا کردم انگیزه ام واسه درس خوندن صد برابر شده… هزار بار ممنونم ازتون…
من هر کار می کنم نمی تونم نرم افزار آزمون مجازی برای کاردانی به کارشناسی رو دانلود کنم… چرا؟هم عضو سایت شدم و هم عضو خبرنامه…مشکل چیه؟ میشه کمکم کنید!؟

akhavan
۱۰:۴۸ ~ ۲۹ مهر ۱۳۸۶

salam
mamnoon az jozvehatun vali be nazare man kamel nist in faghat ye enteghade
bazam mamnoon az babate jozvehaye site

tousca
۱۰:۲۹ ~ ۶ آبان ۱۳۸۶

ببخشید منظور شما اینه که از دانشجویان اموزشگاههای فنی حرفه ای اصلا برای سهمیه روزانه برنمیدارند